Forum oniromantie

Participa si tu la discutie Avem 594 de subiecte si 1641 postari foarte interesante.

Cautare forum


Mira

MiraLocatie necunoscuta

Deci eu scriu acuma in numele nepoatei mele care a ramas orfana de tata (fratele meu) Primul vis : In noaptea in care tata a murit am visat ca m-a tras in groapa langa el , si m-am inspaimantat si m-am trezit foarte speriata. Al dolilea vis : In ziua cand tata a fost ingropat am visat ca aparea tanar fara semne de boala , inbracat in alb si mi-a spus ca este fericit acuma acolo unde este si sa nu mai plangem ca el este mahnit daca ne stie pe noi suparati. Si m-am trezit linistita. Acestea sunt voarbele nepoatei mele. Sora mea mi-a spus ca ea de cand a murit fartele nostru nu poate dormii noaptea si il simte si o trec fiorii reci. Mentionez ca sunt 2 saptamani de cand nu mai e printre noi.


Citeaza mesajul

cristina raula

cristina raulaLocatie necunoscuta

Poate va bantuie,stiu eu... Doamne fere sa fie asa


Citeaza mesajul

mari

mariLocatie necunoscuta

Nu stiu din ce motive unele spirite refuza sa plece de langa cei dragi sau din locurile dragi.asta nu trebuie sa va sperie.e spiritul fiintei iubite nu?am sa va spun si de ce sunt convinsa ca e asa.in urma cu 8 ani am ingrijit o femeie in propria ei casa.a mai trait 2 ani dupa ce am plecat eu din casa ei.copiii ei au lasat casa spre inchiriere.dupa cativa ani am inchiriat eu casa.tot timpul am simtit o prezenta in casa.si zgomote.stiam ca e acolo.incerca sa imi atraga atentia prin zgomote.eu nu mam speriat dar sotul meu nu stia ce sa creada.nu ne dadea pace.am trait in casa doi ani.am lasato de cateva luni.ce credeti ca mi se confirma?zilele astea ma uitam la pozele facute cu camera pe calculator.dau de un video de o secunda.facut de mine din greseala.in video sunt eu iar in spatele meu batrana ce am ingrijito.am aratat la toata familia si iam intrebat ce vad ei acolo.au spus ca e o femeie in varsta dar ca ei nu o cunosc.apoi leam spus cine este.am prins acest spirit in video ptr o secunda.nu sunt nebuna,se vede clar dar daca incerc sa maresc imaginea e ca un abur.de asta va spun ca daca sora il simte acolo fiti sigure ca e acolo.probabil vrea ceva.incercati sa aflati de ce nu are liniste.


Citeaza mesajul

Andrada

AndradaLocatie necunoscuta

Buana acum am 13 ani si probabil nu ma veti crede dar totusi:canda murit bunicul meu vitreg aveam vreo 6 ani sora mea il visa intrun timp foarte des la visat si cand a facut 18 ani Mira cu siguranta nepoata ta era foarte atasata de tatal ei cum a fost si sora mea atasata de tata nelu, (asa ii spuneam eu si sora mea) dar cu timpul ii va trece iar in legatura cu femeia de care ai avut grija si a murit probabil ca nu stie ca este moarta ,nu a terminat ceva cat timp era in viata sau ii e frica sa treaca dincolo,ori sa atasat foarte tare de tn


Citeaza mesajul

Andrada

AndradaLocatie necunoscuta

buana acum am 13 ani si probabil nu ma veti crede dar totusi:canda murit bunicul meu vitreg aveam vreo 6 ani sora mea il visa intrun timp foarte des la visat si cand a facut 18 ani Mira cu siguranta nepoata ta era foarte atasata de tatal ei cum a fost si sora mea atasata de tata nelu, (asa ii spuneam eu si sora mea) dar cu timpul ii va trece iar in legatura cu femeia de care ai avut grija si a murit probabil ca nu stie ca este moarta ,nu a terminat ceva cat timp era in viata sau ii e frica sa treaca dincolo,ori sa atasat foarte tare de tn
cate o data si eu am senzatia ca e cineva in casa sau siara aud diverse sutete in camera 2-2zile la rand eu si o colega am auzit acelias lucruri si e clar ca nu era imaginatia noastra dar nu cred ca casa e bantuita ,sau poate e nici eu nu sunt sigura finca in poze si in filmari nu reiese nimic


Citeaza mesajul

Andrada

AndradaLocatie necunoscuta

buana acum am 13 ani si probabil nu ma veti crede dar totusi:canda murit bunicul meu vitreg aveam vreo 6 ani sora mea il visa intrun timp foarte des la visat si cand a facut 18 ani Mira cu siguranta nepoata ta era foarte atasata de tatal ei cum a fost si sora mea atasata de tata nelu, (asa ii spuneam eu si sora mea) dar cu timpul ii va trece iar in legatura cu femeia de care ai avut grija si a murit probabil ca nu stie ca este moarta ,nu a terminat ceva cat timp era in viata sau ii e frica sa treaca dincolo,ori sa atasat foarte tare de tn
cate o data si eu am senzatia ca e cineva in casa sau siara aud diverse sutete in camera 2-2zile la rand eu si o colega am auzit acelias lucruri si e clar ca nu era imaginatia noastra dar nu cred ca casa e bantuita ,sau poate e nici eu nu sunt sigura finca in poze si in filmari nu reiese nimic
am uitat sa spun ca eu si colega mea nu stam in acelas oras ea face naveta la scoala


Citeaza mesajul

Mira

MiraLocatie necunoscuta

buana acum am 13 ani si probabil nu ma veti crede dar totusi:canda murit bunicul meu vitreg aveam vreo 6 ani sora mea il visa intrun timp foarte des la visat si cand a facut 18 ani Mira cu siguranta nepoata ta era foarte atasata de tatal ei cum a fost si sora mea atasata de tata nelu, (asa ii spuneam eu si sora mea) dar cu timpul ii va trece iar in legatura cu femeia de care ai avut grija si a murit probabil ca nu stie ca este moarta ,nu a terminat ceva cat timp era in viata sau ii e frica sa treaca dincolo,ori sa atasat foarte tare de tn
Da nepoata mea era foarte atasata de tatl ei . Erau doar ei 2 ca mama ei a parasit-o in urma divortului si fata a crescut de la 1 an numai cu tatal ei si ocazional cu bunicii iar pe mama ei o vedea doar in vacanta pt ce nu sta in tara . Intre timp am aflat ca fratele meu imbracat in alb inseamna ca si-a gasit mireasa acolo unde este. Cred ca dupa atata suferinta si-a gasit si el linistea sufleteasca dincolo, ma bucur foarte tare ca nu ma sufera . Am vb cu un preot care era si prieten cu el si mi-a spus ca a stiut ca nu o sa imbatraneasca si ca v-a muri tanar dar ar mai fi vrut sa traiasca atat cat sa ajunga fata sa fie mai mare ea are 13 ani .


Citeaza mesajul

adina

adinaLocatie necunoscuta

Prietenu meu a murit acum un an intrun acident de masina.inainte cu o ora am vb cu el la tel eu tr sa inchid pt k ma chema maicamea dar el a sp sa mai vb cu el eu iam sp k vb mai tarziu si a sp bine.dupa 2 saptamai am visat k tot ma suna.cand a facut 6 saptamani ia tinut pomana inainte cu o seara lam visat spunandumi k ma iubeste si sa nu plang si k nu o sa ma paraseasca niciodata dar sa ma mai duc la el.pe 11 august inplineste un an si aseara lam visat la locul acidentului spunandu-mi sa ma duc la el k e frumos acolo si k o sa fim fericiti am vrut sa ma duc dar mam trezit.ce inseamna?


Citeaza mesajul

Cipry

CipryLocatie necunoscuta

Eu aseara l-am visat pe bunicul meu, care e mort de 13 ani aproximativ..eu am rinichii bolnavi, si intr-o zi voi ajunge k acestia sa nu mai functioneze.voi ajunge la analiza in cel mai bun caz.In vis, bunicul meu, urma sa moara, iar eu il ajutam sa se imbrace(nu se vedea k e bolnav sau k nu mai putea, ci pur si simplu era k orice om, si stiam aman2 k urmeaza sa moara).practic noi ne pregateam de inmormantarea lui.Stiu k il imbracam cu o camasa neagra pe care eu o am si imi place foarte mult sa o port.Dar in acelasi timp si eu ma imbracam cu aceeasi camasa pentru ca, stiam aman2 k dupa ce el moare, voi muri si eu, sau aman2 in acelasi timp.dupa ce el s-a asezat(in sicriu cred, nu imi este foarte clar) mi-a spus k el mi-ar fi dat rinichii lui, sau k urmeaza sa mi de-dupa ce el moare, k eu sa pot trai.aqm knd m-am trezit si mi-am adus aminte, nu pot sa imi skot din minte asta, si plang deseori.Asta m-a afectat foarte mult din pct de vedere emotional.Nu stiu care este mesajul acestui vis.I-am spus mamei k l-am visat pe tatal ei is ei i-au dat lacrimile.m-a intrebat cum, dar i-am spus k nu imi mai aduk aminte, pentru k mi se pare prea mult sa mai spun..nu sunt in stare..AJUTATIMA VA ROG SI SPUNETIMI CE POT INTELEGE!


Citeaza mesajul

Ecaterina

EcaterinaLocatie necunoscuta

eu aseara l-am visat pe bunicul meu, care e mort de 13 ani aproximativ..eu am rinichii bolnavi, si intr-o zi voi ajunge k acestia sa nu mai functioneze.voi ajunge la analiza in cel mai bun caz.In vis, bunicul meu, urma sa moara, iar eu il ajutam sa se imbrace(nu se vedea k e bolnav sau k nu mai putea, ci pur si simplu era k orice om, si stiam aman2 k urmeaza sa moara).practic noi ne pregateam de inmormantarea lui.Stiu k il imbracam cu o camasa neagra pe care eu o am si imi place foarte mult sa o port.Dar in acelasi timp si eu ma imbracam cu aceeasi camasa pentru ca, stiam aman2 k dupa ce el moare, voi muri si eu, sau aman2 in acelasi timp.dupa ce el s-a asezat(in sicriu cred, nu imi este foarte clar) mi-a spus k el mi-ar fi dat rinichii lui, sau k urmeaza sa mi de-dupa ce el moare, k eu sa pot trai.aqm knd m-am trezit si mi-am adus aminte, nu pot sa imi skot din minte asta, si plang deseori.Asta m-a afectat foarte mult din pct de vedere emotional.Nu stiu care este mesajul acestui vis.I-am spus mamei k l-am visat pe tatal ei is ei i-au dat lacrimile.m-a intrebat cum, dar i-am spus k nu imi mai aduk aminte, pentru k mi se pare prea mult sa mai spun..nu sunt in stare..AJUTATIMA VA ROG SI SPUNETIMI CE POT INTELEGE!
Îmi pare rau ca sunt foarte ocupata şi nu va pot ajuta pe toţi, dar sper sa reuşesc mai târziu. Mesajul bunicului DVS este unul de compatimire, de grija şi dorinţa de a va ajuta pe DVS. Moartea bunicului semnifica o schimbare spre bine, nu este nimic tragic. Tristeţea DVS îl apasa şi pe el şi el doreşte sa va ajute. Vorbele spuse de el trebuie de înţeles direct. Ele pot semnifica un ajutor neaşteptat de la cineva şi posibilitatea ca la DVS lucrurile sa se schimbe spre bine, el doar va spune - ca DVS sa puteţi trai. Este un mesaj bun, o şansa de însanatoşire. Nu va întristaţi şi nu plângeţi. Va doresc sanatate şi bafta.


Citeaza mesajul

  Urmatoarele 10

Afisare de la 1 la 10 din : 14 posturi