Forum oniromantie

Participa si tu la discutie Avem 593 de subiecte si 1640 postari foarte interesante.

Cautare forum


cristina

cristinaLocatie necunoscuta

Am visat ca am batut-o pe sora la cea mai buna prietena a mea si eu am castigat batalia.Apoi am mai vrut sa o bat dar n-am reusit de sora ei.


Citeaza mesajul

FLORIN

FLORINLocatie necunoscuta

Am visat ca am batut-o pe sora la cea mai buna prietena a mea si eu am castigat batalia.Apoi am mai vrut sa o bat dar n-am reusit de sora ei.
O SA AI O CEARTA.


Citeaza mesajul

Eva

EvaLocatie necunoscuta

Am visat ca am batut-o pe sora la cea mai buna prietena a mea si eu am castigat batalia.Apoi am mai vrut sa o bat dar n-am reusit de sora ei.
mama mea va muri


Citeaza mesajul

Elena

ElenaLocatie necunoscuta

Am visat ca locuiam intr-o casa, unde in una dintre camere erau 3 morminte..


Citeaza mesajul

Ecaterina

EcaterinaLocatie necunoscuta

Am visat ca locuiam intr-o casa, unde in una dintre camere erau 3 morminte..
Casa - în cazul dat poate semnifica viaţa personala şi relaţiile personale cu un barbat, cum arata casa – aşa vor fi şi relaţiile. Cum arata camera e important? Morminte – noutaţi. Posibil sa aveţi noutaţi nu rele despre viaţa a trei persoane. Cum erau mormintele – verzi cu iarba...? sa speram ca ve-ţi avea notaţi bune. Bafta.


Citeaza mesajul

Elena

ElenaLocatie necunoscuta

Am visat ca locuiam intr-o casa, unde in una dintre camere erau 3 morminte..
Casa - în cazul dat poate semnifica viaţa personala şi relaţiile personale cu un barbat, cum arata casa – aşa vor fi şi relaţiile. Cum arata camera e important? Morminte – noutaţi. Posibil sa aveţi noutaţi nu rele despre viaţa a trei persoane. Cum erau mormintele – verzi cu iarba...? sa speram ca ve-ţi avea notaţi bune. Bafta.
Casa avea 2 camere, nedecomandate. Iar mormintele erau noi.


Citeaza mesajul

iosif

iosifLocatie necunoscuta

Am visat ca mam certat cu doi copii pt bicicleta in cas scarii.dupa acea iam strans de gatsi era sa moara..


Citeaza mesajul

rox

roxLocatie necunoscuta

Am visat k eram cu fratele meu in parc si tipam la el sa se opreasca, el era pe bicicleta si mergea la vale, a cazut si si-a rupt gatul intr-un mod ciudat, sange nu curgea, era oarecum despicat. Am alergat cu el pana la o statie de taxi si n-aveam niciun ban,un tigan a zis k ne duce el la spital si noi sa fim sanatosi, am mers la 3 spitale pentru ca la primele doua ziceau k nu au sala de urgente. La ultimul spital a trebuit sa semnez eu si pe numele mamei si pe numele tatalui ca imi iau angajamentul k orice s-ar intampla in sala de operatie medicii nu au nicio vina k ei fac tot ce pot... Ce inseamna visul asta? frate inseamna veste buna, rana grava inseamna veste proasta, tigan veste proasta, are cineva vreo idee? va rog sa mi raspundeti cat de curand daca se poate. Multumesc


Citeaza mesajul

andreeA

andreeALocatie necunoscuta

Am visat ca ma urmarea o pisica , dar nu era normal i se vedea doar umbra ,


Citeaza mesajul

Ecaterina

Ecaterina Locatie necunoscuta

Am visat ca ma urmarea o pisica , dar nu era normal i se vedea doar umbra ,
Pisica semnifica o parte fem. care nu are intenţii bune în privinţa DVS, umbra - acest lucru se face npe din spate, pe ascuns, poate semnifica oinformaţie pe DVS, de genul depeşa... Atenţie în jurul DVS. Succese


Citeaza mesajul

  Urmatoarele 10

Afisare de la 1 la 10 din : 13 posturi