Forum oniromantie

Participa si tu la discutie Avem 594 de subiecte si 1641 postari foarte interesante.

Cautare forum


anda

andaLocatie necunoscuta

Stateam in pat si ma uitam pe tavan acolo am vazut un peste invelin in panza de paianjen, ma-m speriat si am chemat pe cineva sa il omoare pestele a cazut pe mine in incercarea de al omora ma muscat de cateva ori si a disparut apoi au aoarit pe tavan oameni iveliti in panza de paianjen care faceau pui de paianjen eram foarte speriata


Citeaza mesajul

ANONIM

ANONIMLocatie necunoscuta

stateam in pat si ma uitam pe tavan acolo am vazut un peste invelin in panza de paianjen, ma-m speriat si am chemat pe cineva sa il omoare pestele a cazut pe mine in incercarea de al omora ma muscat de cateva ori si a disparut apoi au aoarit pe tavan oameni iveliti in panza de paianjen care faceau pui de paianjen eram foarte speriata
TE BANTUIE CEVA PROBABIL ,,MOARTEA


Citeaza mesajul

Ecaterina

EcaterinaLocatie necunoscuta

stateam in pat si ma uitam pe tavan acolo am vazut un peste invelin in panza de paianjen, ma-m speriat si am chemat pe cineva sa il omoare pestele a cazut pe mine in incercarea de al omora ma muscat de cateva ori si a disparut apoi au aoarit pe tavan oameni iveliti in panza de paianjen care faceau pui de paianjen eram foarte speriata
Sunteţi preîntîmpinata despre ceva (tavan) dar depinde de multe. Peştele viu poate semnifica, daca sunteţi tînara, o sarcina nedorita, ascunsa (e învelit). Faptul ca v-a muşcat, depinde de unde, poate semnifica şi boala şi neplaceri în relaţii – cearta , gîlceava. Dispariţia peştelui – dispare aceasta problema. Analizaţi bine situaţia în care Va aflaţi, vîrsta. Patul daca era curat sau nu. Sunt necesare nişte precizari, nu vreau sa Va induc în eroare. Scrieţi suplimentar la email: elclast@mail.ru Şi preciaţi momentele la care v-am atras atenţia.


Citeaza mesajul

Ecaterina

EcaterinaLocatie necunoscuta

Sunteţi preîntîmpinata despre ceva (tavan) dar depinde de multe. Peştele viu poate semnifica, daca sunteţi tînara, o sarcina nedorita, ascunsa (e învelit). Faptul ca v-a muşcat, depinde de unde, poate semnifica şi boala şi neplaceri în relaţii – cearta , gîlceava. Dispariţia peştelui – dispare aceasta problema. Analizaţi bine situaţia în care Va aflaţi, vîrsta. Patul daca era curat sau nu. Sunt necesare nişte precizari, nu vreau sa Va induc în eroare. Scrieţi suplimentar la email: elclast@mail.ru Şi preciaţi momentele la care v-am atras atenţia.


Citeaza mesajul

Oltita

OltitaLocatie necunoscuta

Am visat un peste mare


Citeaza mesajul

Geaburu Giani

Geaburu GianiLocatie necunoscuta

Am visat ca aveam in maini un peste mort si ca l-am ingropat si am zis Domnului sa-l ohdineasca in pace. ce inseamna?


Citeaza mesajul

Emiliano De La Cuadra

Emiliano De La CuadraMontecatini Terme

Am vista foarte multi pesti ... Cei din larg erau mari iar cei de la mal erau mai mici ( caras , pui de somni ) Unii erau morti altii erau inca vi . Tin mine ca am vazut un peste care era jumate in apa si jumate era afara din apa si l-am luat apoi i-am dat drumul in apa si si-a revenit .


Citeaza mesajul

Gratar Gratar

Gratar GratarBucharest, Romania

stateam in pat si ma uitam pe tavan acolo am vazut un peste invelin in panza de paianjen, ma-m speriat si am chemat pe cineva sa il omoare pestele a cazut pe mine in incercarea de al omora ma muscat de cateva ori si a disparut apoi au aoarit pe tavan oameni iveliti in panza de paianjen care faceau pui de paianjen eram foarte speriata
Ce vi s-a spus despre visul dvs ,am citit ceva dar cred k nu vi sa dat un raspuns concret,direct si fara echivoc.Un singur lucru vas spun.akum kd scriu este 25.03.2014,poate a trecut ceva timp de cand a-ti visat asa ceva,plase de paianjeni,un peste kr va musca si niste oamenbi in veliti in plasa de paianjen.Descifrarea visului;:Cred stati prost k mersul la Biserica,atunci nu stiu si acum...,oameni in (plasa) kr va stanjeneau,probabil cicalitori de tot felul kr ii ve-ti intalni in viata dvs .Pestele kr va musca este mustrarea Bisericii adrweate celor nepocaiti kr nu vor de a face cu Marele Perscar si care este Domnul Iisus,si pestele Sau pe pamant Biserica SA.....


Citeaza mesajul

Afisare de la 1 la 8 din : 8 posturi