Forum oniromantie

Participa si tu la discutie Avem 594 de subiecte si 1641 postari foarte interesante.

Cautare forum


ramona

ramonaLocatie necunoscuta

Am visat ca dupa o cearta buna cu sotul am lesinat, si cind mi-am revenit - am constientizat ca am pierdut sarcina, si picioarele imi erau murdare de singe, care deja uscat.


Citeaza mesajul

AURICI

AURICILocatie necunoscuta

TREBUIE SA MERGI NEAPARAT LA GINECOLOG.CORPUL NOSTRU NE TRANSMITE MESAJE CAND MERGE PE AVARIE,DAR ATAT DE EXPLICITE INCAT DE MULTE ORI NU CREDEM SI CAUTAM EXPLICATII PARANORMALE.


Citeaza mesajul

FLORIN

FLORINLocatie necunoscuta

Am visat ca dupa o cearta buna cu sotul am lesinat, si cind mi-am revenit - am constientizat ca am pierdut sarcina, si picioarele imi erau murdare de singe, care deja uscat.
PROBABIL O SA AI UN PRUNC.


Citeaza mesajul

FLORIN

FLORINLocatie necunoscuta

Am visat ca dupa o cearta buna cu sotul am lesinat, si cind mi-am revenit - am constientizat ca am pierdut sarcina, si picioarele imi erau murdare de singe, care deja uscat.
PROBABIL O SA AI UN PRUNC.


Citeaza mesajul

mon

monLocatie necunoscuta

Am visat ca dupa o cearta buna cu sotul am lesinat, si cind mi-am revenit - am constientizat ca am pierdut sarcina, si picioarele imi erau murdare de singe, care deja uscat.
am avut un vis tare ciudat... am visat ca eram insarcinata cu prietenul meu!! am nascut un baietel frumos foc...dar care parea mai mare decat un nou nascut,parea de vreo 3 luni asa...l-am pus la san sa-l alaptez,si cand sa-l pun si la sanul stang am remarcat ca are dinti deja... dupa asta copilul mi-a spus "buna", si a inceput sa-mi vorbeasca cu o voce de barbat!!eu m-am speriat si am inceput sa-i zic Tatal Nostru,si ma tot incurcam, iar el a inceput sa se zvarcoleasca,iar eu incercam sa-l tin,si sa-i fac cruce etc... iar la un moment dat am decis sa-l omor...si i-am taiat capul...si s-a terminat visul...ingrozitor!!!!


Citeaza mesajul

gabriela

gabrielaLocatie necunoscuta

Am visat ca eram insarcinata si tot puneam mana pe burtica sa simt cum ii bate inima la copil si la un moment dat n-am mai simtit nimic,murise, am simtit doar bataia inimii mele.


Citeaza mesajul

Ecaterina

EcaterinaLocatie necunoscuta

am visat ca eram insarcinata si tot puneam mana pe burtica sa simt cum ii bate inima la copil si la un moment dat n-am mai simtit nimic,murise, am simtit doar bataia inimii mele.
Dragostea unei persoane faţa de DVS, batea numai inima DVS? Mai conteaza ce visuri aveţe - directe, indirecte. Sper sa nu fie vorba de inima unui copil, analizaţi ce poate fi...Succese.


Citeaza mesajul

andreea l.

andreea l.Locatie necunoscuta

Am visat ca eram insarcinata,ma aflam la dr si faceam radiografie...vedeam copilul in mine cum sta in diferite pozitii ,eram tare uimita ca habar nu aveam ca sunt insarcinata si urma sa nasc o fetita.eram tare fericita...nu mai stiu exact daca am apucat, in vis, sa nasc,adica sa vad copilul..


Citeaza mesajul

Andrea Ionescu

Andrea IonescuTimisoara, Romania

Buna ziua. Am avut un vis noaptea trecuta care m-a cam inspaimantat, public acest vis in speranta ca cineva il poate elucida. Am visat ca eram gravida. Imi amintesc ca la inceputul visului nu am putut simti copilul lovind, si am fost ingrijorata de faptul ca acesta a murise in mine. Am inceput sa tip sa imi stig familia sa ma ajute sa ajung la spital, ca sa pot salva copilul, dar ceva din mine imi spunea am fost prea tarziu. Apoi,dintr-o data copilul a inceput sa loveasca foarte puternic, nu se mai oprea. Visul a fost atat de intens incat sinteam ca mi se deplaseaza interiorul in mine. Imi amintesc ca ma simteam foarte fericita, am strigat-o pe mama si pe bunica mea (care a murit acum 3 ani), sa vina si sa simta copilul lovind. Sora mea (care are un copil) a fost, de asemenea, acolo. Apoi, pentru un motiv oarecare, mama mea a aprins o lampa langa stomacul meu si intr-un fel am putut vedea copilul in interiorul burtii. Am putut vedea ca este o fetita, nu parea a fi foarte dezvoltat copilul arata mai mult ca un fetus de marime extrem de mica. Nu stiu de ce, dar, acest vis m-a inspaimantat la culme. M-am uitat la unele semnificatii despre sarcinii, dar sunt totusi foarte confuza. Am povestit acest vis in speranta ca cineva ar putea sa ma ajute cu idei sau teorii cu privire la ceea ce inseamna visul meu? Multumesc.


Citeaza mesajul

Gheorghe Gheorghe

Gheorghe GheorgheTargu Neamt

Buna ziua. Am avut un vis noaptea trecuta care m-a cam inspaimantat, public acest vis in speranta ca cineva il poate elucida. Am visat ca eram gravida. Imi amintesc ca la inceputul visului nu am putut simti copilul lovind, si am fost ingrijorata de faptul ca acesta a murise in mine. Am inceput sa tip sa imi stig familia sa ma ajute sa ajung la spital, ca sa pot salva copilul, dar ceva din mine imi spunea am fost prea tarziu. Apoi,dintr-o data copilul a inceput sa loveasca foarte puternic, nu se mai oprea. Visul a fost atat de intens incat sinteam ca mi se deplaseaza interiorul in mine. Imi amintesc ca ma simteam foarte fericita, am strigat-o pe mama si pe bunica mea (care a murit acum 3 ani), sa vina si sa simta copilul lovind. Sora mea (care are un copil) a fost, de asemenea, acolo. Apoi, pentru un motiv oarecare, mama mea a aprins o lampa langa stomacul meu si intr-un fel am putut vedea copilul in interiorul burtii. Am putut vedea ca este o fetita, nu parea a fi foarte dezvoltat copilul arata mai mult ca un fetus de marime extrem de mica. Nu stiu de ce, dar, acest vis m-a inspaimantat la culme. M-am uitat la unele semnificatii despre sarcinii, dar sunt totusi foarte confuza. Am povestit acest vis in speranta ca cineva ar putea sa ma ajute cu idei sau teorii cu privire la ceea ce inseamna visul meu? Multumesc.
Aveti un proiect, un plan elaborat si l-ati neglijat, apoi cand v-ati adus aminte, constatati ca nu merge cum ati prognozat, cereti ajutoare la cei apropiati, familie, pentru a va salva acest proiect. Cand este un vis despre o sarcina, e posibil sa fie chiar adevarat, dar nasterea ca fenomen cere si contrariul pentru a mentine echilibrul firesc. Atentie la mama dvs, sa nu se imbolnaveasca. O sarcina este semn de viata, de renastere.


Citeaza mesajul

  Urmatoarele 10

Afisare de la 1 la 10 din : 11 posturi