Forum oniromantie

Participa si tu la discutie Avem 594 de subiecte si 1641 postari foarte interesante.

Cautare forum


Marius Stroe

Marius StroeLocatie necunoscuta

Salut,azi am avut cel mai infiorator vis,(cand am adormit) direct o sperietura mi-am tras... aparea in fata mea o fata de baiat su fata nu stiu clar.... si era infioratoare se indrepta spre mine.... cand ma-m trezit hopa-mitica in alt loc (sa nu va imaginati ca nu era si acolo... eram intr-o masina si-i spunea-m soferului sa ma pazeasca (trecuse timpul) mersem la scoala veche (cai care-s din pantelimon o stiti) intrasem... dar in el ghiciti cine ma astepta... fata sau baiatul ala cu chip infiorator... iar se apropia spre mine... am tipat cat am putut (aaaaaaaaaaaaaaaa) dar mi-am pierdut vocea , dar noroc ca iar ma-m trezit in alt loc... acolo incercam sa le spun oamenilor ce mi sa intamplat dar cum va-m spus mi-am pierdut vocea... peste cateva momente apare ( balega aia da fata sau baiat) si o iau la scuipaturi injuraturi dar el/ea nu riposteaza in acel moment iar se indrepsa spre mn... ma dusesem la mamaia (bunica) acolo era toata familia si ma pazea... apoi n-a mai aparut... si m-am trezit (noroc ca m-am trezit la 8:10 restul habarnam ce so mai fi intamplat


Citeaza mesajul

Urzica Gheorghe

Urzica GheorgheTargu Neamt

Sunteti baiatul lui mama, familiav-a ajutat in toate, bva chiar v-au facut temele vietii, scutindu-va de efortul de a invata din experienta proprie. La orice prag sau provocare a lumii inconjuratoare ati strigat:mamaaaa! Sa va ajute si sa va scoata din incurcatura. Acum s-a ivit o noua problema: adolescenta sau sorocul nasterii identitatii personale, de baiat sau fata. Si acest moment deconfruntare cu cele doua identitati v-a speriat, v-a ingrozit si ati cerut ajutorul familiei. Sfatul si indrumarea unui psiholog, dar si schimbarea atitudinii mamoase a familiei intr-una mai deschisa spre lume. Pierderea vocii in vis este chiar simbolul lipsei de comunicare fireasca cu lumea de dincolo de influenta familiei. Curaj de a infrunta realitatea vietii, e mai frumoasa decat cea din curtea casei.


Citeaza mesajul

Afisare de la 1 la 2 din : 2 posturi