Forum oniromantie

Participa si tu la discutie Avem 593 de subiecte si 1640 postari foarte interesante.

Cautare forum


Ana Maria

Ana MariaLocatie necunoscuta

Deci am 15 ani si am avut un vis foarte ciudat ... Am visat ca eram intr-o camera mica cu niste pereti negri , fara geamuri , fara usa, absolut ara nici o iesire... si eu eram imbracata intr-o rochie de mireasa foarte foarte frumoasa o roche alba simpla ... ma simteam bine in rochie desi plangeam. Poate cnv sa imi spuna ce inseamna??


Citeaza mesajul

Urzica Gheorghe

Urzica GheorgheTargu Neamt

Visul sugereaza ca esti inchisa la suflet, desi ai un caracter frumos. Deschide fereastra, usa, iar daca nu ai, la figurat, sparge peretele sa intre lumina in tine si tu iesi afara si fii mai deschisa la inima. Fa-ti prieteni asemeni tie.


Citeaza mesajul

Finetze Blandetze

Finetze BlandetzeLocatie necunoscuta

Din cate stiam negrul inseamna tristete,amaraciune,ceva rau in orice caz intr-un vis....


Citeaza mesajul

Alexandra Sedleţchi

Alexandra SedleţchiChisinau, Moldova

Am visat azi noapte ca ma imbrac in rochia de mireasa a prietenei mele si tot visu ramin imbracata in ea. Sunt intr-o casa unde odaile sunt sau tot alb, sau numai culori intunecate. apare un barbat care ii facea curte prietenei, acum imi face mie si in plus la toate astea sunt insarcinata in luna a 8, parintii nu stiu si din cauza asta pling in vis, dar in acelasi timp astept cu nerabdare copilul.ajung sa stau intinsa, in rokia de mireasa, cu el in pat si sa adorm (in vis) dupa care ma trezesc fugind si impiedicindu-ma de rokie si plingind. cel mai straniu e k nu cunosteam nici o persoana si nici un loc din vis. absolut tot strain . imi spune cineva ce inseamna?


Citeaza mesajul

Alicut Alex

Alicut AlexChisinau, Moldova

De multe ori ma visez imbracata in rochie alba de mireasa, cu toate ca nu prea are loc o nunt :) Si cel mai superstitios este faptul ca ma privesc in oglinda .... Ce poate semnifica acest vis ?


Citeaza mesajul

Teodora Berindei

Teodora BerindeiLocatie necunoscuta

Daca te visezi in rochie de mireasa e semn rau,iar aparitia unui copil insmn un ghinion f mare.Deci dk nascusesi coilul inseamna un necaz f mare.Dk nu l-ai nascut e bn ,caci rochia de mireasa e totodata necaz


Citeaza mesajul

Afisare de la 1 la 6 din : 6 posturi