Forum oniromantie

Participa si tu la discutie Avem 594 de subiecte si 1641 postari foarte interesante.

Cautare forum


Claudia Sonia Singh

Claudia Sonia SinghOradea-Mare, Bihor, Romania

Buna, va cer ajutoru daca ma poate linisti cineva, nu am avut nitodata incredere in vise dar acum dupa vro 1 saptamana tot visez prosti , adica cu prieteni pe cine nu lam vazut de mult cu iubitu certandum care e departe de mine in realitate, dar cea mai rea vis e ca : am visat ca statam langa geam si mama a spus ca placa in oras si eu am zis bine dar am o pofta sa fac gogos fript si mama a spus, nu ca nu esti buna de nimic nu face nimica, ca daca tu faci ceva se va intampla ceva cu copii, a inceput sa jbere sa strige ca nu is buna de nimic si mai bine ar fi sa mori , dupa ce eu am spus prima data in viata mea ce doream la mama , ce ma dorea pe mine ne faceam reciprok vorbe urate , dupa ce am intrat in baie plangand in hohote si aujind pe sora mea cum im ia parte, pe care ia nu face in realitate,,,,, va rog ajutatima ce insamna visu asta ca nu inteleg,,,,,, va multumesc.


Citeaza mesajul

Singh Singh

Singh SinghOradea-Mare, Bihor, Romania

buna, va cer ajutoru daca ma poate linisti cineva, nu am avut nitodata incredere in vise dar acum dupa vro 1 saptamana tot visez prosti , adica cu prieteni pe cine nu lam vazut de mult cu iubitu certandum care e departe de mine in realitate, dar cea mai rea vis e ca : am visat ca statam langa geam si mama a spus ca placa in oras si eu am zis bine dar am o pofta sa fac gogos fript si mama a spus, nu ca nu esti buna de nimic nu face nimica, ca daca tu faci ceva se va intampla ceva cu copii, a inceput sa jbere sa strige ca nu is buna de nimic si mai bine ar fi sa mori , dupa ce eu am spus prima data in viata mea ce doream la mama , ce ma dorea pe mine ne faceam reciprok vorbe urate , dupa ce am intrat in baie plangand in hohote si aujind pe sora mea cum im ia parte, pe care ia nu face in realitate,,,,, va rog ajutatima ce insamna visu asta ca nu inteleg,,,,,, va multumesc.
deci nu ma ajuta cineva sa stiu ce insamna visu meu?????????????????????????????????????????????/ va rog


Citeaza mesajul

Karla Karla

Karla KarlaLocatie necunoscuta

buna, va cer ajutoru daca ma poate linisti cineva, nu am avut nitodata incredere in vise dar acum dupa vro 1 saptamana tot visez prosti , adica cu prieteni pe cine nu lam vazut de mult cu iubitu certandum care e departe de mine in realitate, dar cea mai rea vis e ca : am visat ca statam langa geam si mama a spus ca placa in oras si eu am zis bine dar am o pofta sa fac gogos fript si mama a spus, nu ca nu esti buna de nimic nu face nimica, ca daca tu faci ceva se va intampla ceva cu copii, a inceput sa jbere sa strige ca nu is buna de nimic si mai bine ar fi sa mori , dupa ce eu am spus prima data in viata mea ce doream la mama , ce ma dorea pe mine ne faceam reciprok vorbe urate , dupa ce am intrat in baie plangand in hohote si aujind pe sora mea cum im ia parte, pe care ia nu face in realitate,,,,, va rog ajutatima ce insamna visu asta ca nu inteleg,,,,,, va multumesc.
deci nu ma ajuta cineva sa stiu ce insamna visu meu?????????????????????????????????????????????/ va rog
Poate ca in viitor veti avea cateva certuri in familie.....


Citeaza mesajul

Manea Karla

Manea KarlaLocatie necunoscuta

Si eu am avut acum cateva zile un vis cu mama mea de am ramas stana de piatra. Se facea ca eu stateam pe canapea si ma uitam pe geam. Dintr-o data o minge de foc imensa a iesit din cer si se apropia de pamant. Mingea de foc s-a mai apropiat si am observat ca in ea se aflau ca niste puncte. Dupa vreun minut in minge sa-u aratat a fi un fel de lilieci foarte ciudati ,sa gasesc eu cuvantul potrivit ,,ososi". Aveau ochii rosii si scuipau un lichid vascos. Unul dintre lilieci s-a apropiat asa de mult de pamant incat s-a izbit de geamul meu. Eu am luat repede o umbrela si l-am gonit, apoi am alergat prin casa sa inchd geamurile (nu stiu de ce toate erau deschise). Apoi am mers in dormitor unde statea mama mea si se uita la televizor. Am mers repede la ea si i-am spus incet, cu un tremur in glas ca vin extraterestrii de adevaratelea. Si apoi ea s-a ridicat parca hipnotizata si a spus ca pentru ea ,,Doamne l-a ce s-a ajuns lumea...." , si apoi a lesinat. Am acoperit-o cu plapuma, cred ca am facut asta ca sa nu o vada extraterestrii, iar dupa m-am acoperit si pe mine si am stat asa mult, mult timp............ Asa s-a terminat visul. Oare ce o insemna?


Citeaza mesajul

Diacon Diacon

Diacon DiaconLocatie necunoscuta

buna, va cer ajutoru daca ma poate linisti cineva, nu am avut nitodata incredere in vise dar acum dupa vro 1 saptamana tot visez prosti , adica cu prieteni pe cine nu lam vazut de mult cu iubitu certandum care e departe de mine in realitate, dar cea mai rea vis e ca : am visat ca statam langa geam si mama a spus ca placa in oras si eu am zis bine dar am o pofta sa fac gogos fript si mama a spus, nu ca nu esti buna de nimic nu face nimica, ca daca tu faci ceva se va intampla ceva cu copii, a inceput sa jbere sa strige ca nu is buna de nimic si mai bine ar fi sa mori , dupa ce eu am spus prima data in viata mea ce doream la mama , ce ma dorea pe mine ne faceam reciprok vorbe urate , dupa ce am intrat in baie plangand in hohote si aujind pe sora mea cum im ia parte, pe care ia nu face in realitate,,,,, va rog ajutatima ce insamna visu asta ca nu inteleg,,,,,, va multumesc.
Cred ca iti doresti mult ca mama ta sa iti recunoasca meritele si sa ai parte de ajutor de la sora ta in treburile casnice.


Citeaza mesajul

Claudia Sonia Singh

Claudia Sonia SinghOradea-Mare, Bihor, Romania

Buna, nu stiu ce se intampla cu mine, dar in ultimele saptamani visez numa si numa rele si prosti, nu stiu de ce am cazut intrun depresie si simt parca asi dori sa mor , ce insamna asta? de ce am cazut in depresia asta? de la visele pe care le visez? ce se intampla cu mine, eu nu sant asa, simt cato data ca lumea nu mai are mult de treit si asta si visez, de ce? si visez cu mama mea urat, cu familia mea, si cu iubitul meu care e in londra acum de vro 5 ani , si nu lam vazut de 3 luni, si de 2 sau 3 saptamani visez numa urat cu el si pedeasupra si cu mama si familia mea cu fiecare separta visez numa si numa urate, de ce ce se intampla cu mine??????????????? sa im explice cineva va rog...............


Citeaza mesajul

Delia Diacon

Delia DiaconLocatie necunoscuta

Probabil esti stresata si crezi ca se va intampla ceva rau.Linisteste-te,uita de cosmaruri,fa ce iti place.Inainte de culcare nu te ingrijora ca te vei trezi speriata din cauza unui cosmar si incearca sa respecti orele de somn.


Citeaza mesajul

Singh Singh

Singh SinghOradea-Mare, Bihor, Romania

Probabil esti stresata si crezi ca se va intampla ceva rau.Linisteste-te,uita de cosmaruri,fa ce iti place.Inainte de culcare nu te ingrijora ca te vei trezi speriata din cauza unui cosmar si incearca sa respecti orele de somn.
da mersi de sfat, dar nu pot dormi de 3 saptamani normal numa ziua si seara is treaza, nu stiu de ce, da or cum mersi de sfat


Citeaza mesajul

Afisare de la 1 la 8 din : 8 posturi