Forum oniromantie

Participa si tu la discutie Avem 593 de subiecte si 1640 postari foarte interesante.

Cautare forum


Maryus Cobra

Maryus CobraLocatie necunoscuta

Aseara am avut un vis destul de ciudat si intunecos, nu stiu cum sa va explic perfect pentru ca o parte din el l-am uitat! Eram pe afara ca orice adolescent, vorbeam si glumeam cu altii, dupa ora 10-11 noaptea toti intra in casa cu exceptia mea! Visez dintr-o data ca sunt la mine pe strada, dar strada nu mai era cum era inainte iar casele erau mai darapanate si vechi, dar era o casa mai mare si mai urata fata de celelalte in ea zarinduse o lumina! M-am dus spre ea si cand am intrat (fara sa bat, usa fiind deschisa) am vazut o fata, fata aceea o mai vazusem pentru ca acea fata era fata care tineam foarte mult la ea si vroiam sa fie iubita mea, dar ea nu vroia sa fie cu mine! Ciudat pentru ca in vis ea tinea mai mult la mine, DAR, in visul meu totul era dat peste cap, nu mai intelegeam nimic, pentru ca dintr-o data s-a schimbat totul cu exceptia caselor! Nu mai era liniste si nici lumini pe strada, se auzeau tipete si am vazut foarte multi oameni cu chipuri foarte urate, cu haine rupte si cu priviri intunecate! M-am speriat si au plecat! Dupa putin timp mi-am dat seama de o chestie, in acea zi (seara) era ziua acelei fete pe care eu o iubeam, fata care am vazut-o in acea casa! Stiam unde o gasesc asa ca m-am dus dupa ea, i-am zis la multi ani si a vrut sa iasa cu mine pe afara, ciudat.. ceasul arata 12 si ceva noaptea! Si nu stiu cum am ajuns sa stau langa ea sus pe un mic acoperis de la un fel de magazie... incep sa intru in discutii cu ea si sa ne holbam la stele! Iar se aud tipete! Eu m-am speriat dar ea nu, ea doar lacrima si nu stiam de ce! Am intrebat-o dar nu mi-am raspuns! Dintr-o data ea mi-a spus ca ma iubeste pe un ton incet cum i-am spus eu inainte dar in realitate nu in vis! Totusi eu nu mi-am dat seama ca sunt in vis asa ca i-am zis si eu acelasi lucru (ca o iubesc) si am pupat-o pe obraz incet si scurt, ea zambind si lacrimand in acelasi timp! Dupa cateva minute s-a calmat si nu a mai plans am sarutat-o pe buze, ea actionand tinandu-ma sa o sarut in continuu sa nu ma opresc! Am facut cum a vrut sau ma rog.. cum a dat de inteles! Am coborat si am intrat in casa, dar pana atunci s-au mai intamplat cateva lucruri dar nu-mi mai amintesc eu! Dupa ce am intrat in casa ea observa ca cineva intrase pe geam si ii rapise sora! S-a intors cu fata la mine si a inceput sa lacrimeze ca prima oara cand a stat langa mine! Dupa ce am vazut acel incident m-am dus acasa si am luat un cutit de munte, crezand ca singur ma voi putea razbuna si ii voi readuce inapoi sora! Dar au mai fost probleme cand m-am dus sa o recuperez si am luptat ca in realitate si nu am luptat ca in filme sau ca vreun erou de desene animate! M-am luptat cu fortele si tehnicile mele pana am ajuns intr-un punct! Pe drum am mai gasit si un obiect in forma de sulita pe care l-am folosit sa ma apar si sa atac! Dar visul mi s-a terminat exact cand stiam ca mai am foarte putin pana la sora iubitei mele! Va rog explicatimi si mie ce inseamna tot visul asta! L-am avut pentru prima oara si mi se pare diferit fata de ce am visat eu pana acum!


Citeaza mesajul

Afisare de la 1 la 1 din : 1 posturi