Forum oniromantie

Participa si tu la discutie Avem 593 de subiecte si 1640 postari foarte interesante.

Cautare forum


Ioana Popescu

Ioana PopescuLocatie necunoscuta

Nu m-am uitat la filme de groaza , nici macar nu m-am gandit la crime inainte de a visa,pur si simplu am visat . Ma aflam la vechiul apartament ( m-am mutat de acolo acum 6 ani ) eram in pat si m-am trezit buimacita. Nu-mi aduc aici prea bine aminte cum am realizat ce s-a intamplat, dar la un moment dat m-am uitat dupa pat( intre tablia patului-cel pe care il aveam acolo si inca il am si la noul apartament- si perete era un spatiu) si am vazut corpul unei femei fara picioare si murdara de sange ; nu i am vazut fata . M-am speriat si am fugit pe hol , am inchis usile si am sunat la politie ( era zi). Persoana care mi-a raspuns m-a intrebat ce vreau,am zis ca vreau cu politia din orasul meu,m-a intrebat daca sunt sigura ca vreau sa vorbesc ..si i-am explicat ca in a[artamentul meu s-a intamplat o crima,si ca victima era o ruda de -a mea,(insa in acel moment am simtit ca spun o minciuna )...persoana de la capatul firului a inchis brusc telefonul si am ramas speriata.intre timp in fata mea era o oglinda..am putut sa vad ca nu mai aveam un brat,picioarele de la genunchi erau taiate , iar o parte din cap era taiata ( partea stanga cred) . Ce inseamna ca m-am speriat ?


Citeaza mesajul

Andrea Ionescu

Andrea IonescuTimisoara, Romania

Ceau Ioana, Din cate stiu eu o crima in vis inseamna exact opusul... adiaca daca in vis esti inspamantata in viata de zi cu zi te vei simti usurata sau chiar iti va fi usurata viata. :)


Citeaza mesajul

Urzica Gheorghe

Urzica GheorgheTargu Neamt

Faptul ca ai visat vechiul apartament unde s-a si intamplat crima sugereaza ca trebuie in mod imperativ sa uiti trecutul. Femeia ucisa si macelarita descoperita in apartament te simbolizeaza pe tine, chiar se confirma acest simbol la sfarsitul visului cand te vezi in oglinda. Femeia ucisa simbolizeaza trecutul tau pe care trebuie sa-l uiti. Degeaba ceri ajutorul, tot singura trebuie sa te descurci cu temerile si amintirile tale, povara ce trebuie lasata in urma (un mort este ingropat si uitat cu timpul).


Citeaza mesajul

Afisare de la 1 la 3 din : 3 posturi