Forum oniromantie

Participa si tu la discutie Avem 594 de subiecte si 1641 postari foarte interesante.

Cautare forum


Iuan Gheo

Iuan GheoLocatie necunoscuta

Salut!. Am inceput sa am acest vis la intervale neregulate de timp, de fiecare data avansand cate putin. Se face ca eram la tara, ma plimbam cu iubita mea si am gasit in mijlocul strazii un caine mort, acoperit cu o patura, si iubita mea zicea: saracu e aici de mai bine de un an. Apoi ea a disparut din vis, eu mergeam singur spre casa. Pe drum a aparut o constructie ciudata, din lemn,din care se auzeau tot felul de sunete metalice, am intrat , inauntru erau stra-bunica mea, unchiul meu si varul meu,si tineau un fel de cadru ciudat in maini, si loveau cu un baros urias, greu acel cadru, care binenteles a spart pamantul si dupa ce l-am curatat, am gasit o usa din lemn vechi, undeva la nivelul solului. Usa pe care incercam sa o scoatem cu acele chestii metalice. Mi-am pierdut rabdarea si am scos prima bucata de lemn cu mana, apoi ceilalti au scos restul. Am vazut o scara care ducea undeva destul de adanc sub pamant. Unchiu vroia sa intre primul, varul meu a spus ca intram noi primii, si daca are vreun rost il chemam si pe el. Am cerut o torta, nu am primit, m-am aplecat sa vad ce e inauntru, la lumina lunii pline am reusit sa vad doar scara, foarte lunga, din lemn, toata mancata de carii care ducea pana undeva jos. Apoi m-am ridicat si am observat undeva pe un raft, foarte aproape de acea usa/trapa(genul de usa de pod) o bucata de hartie, rulata in asa fel incat forma un simbol ciudat, auriu, care ardea rosiatic, fara flacara. Apoi ne pregateam sa coboram in beci, dar a sunat alarma si m-am trezit. Oare ce o fi insemnand?


Citeaza mesajul

Afisare de la 1 la 1 din : 1 posturi