Forum oniromantie

Participa si tu la discutie Avem 593 de subiecte si 1640 postari foarte interesante.

Cautare forum


Camy Camyla

Camy CamylaLocatie necunoscuta

Ce inseamna cand iti visezi pisica (alba cu negru)care isi priveste puiul(alb cu galben)cum se joaca cu un soricel,il ascundea in covor.Si soricelul era tot alb cu galben


Citeaza mesajul

Andrea Ionescu

Andrea IonescuTimisoara, Romania

Buna Camy, Pisica in vise reprezinta manifestarea patrti feminine, depinzand de starea pisicii, aceasta poate reprezenta tristete, neplaceri si in unele cazuri noroc in raportul cu persoanele de sex opus. Vezi mai multe aici Pisica


Citeaza mesajul

Camy Camyla

Camy CamylaLocatie necunoscuta

Buna Andrea,multumesc pentru raspuns :*


Citeaza mesajul

Florin Vispig

Florin VispigLocatie necunoscuta

Buna Camy, "A vedea o pisica in visul tau simbolizeaza un spirit independent, sexualitate feminina, creativitate si putere. Pisica reprezinta, de asemenea nenorociri si ghinion. Simbolul visului are o semnificatie diferita, in functie de persoana ta: daca esti un iubitor de pisici sau nu. Pisica ar putea indica faptul ca cineva aproape tie este o persoana inselatoare sau incearca sa te pacaleasca cu ceva. Daca pisica este agresiva, atunci se sugereaza ca ai probleme cu aspectul feminin din tine. Daca te temi de pisica in visul tau, atunci se sugereaza ca te temi de feminitate. Daca vezi o pisica fara coada, atunci aceasta inseamna o pierdere a independentei si o lipsa de autonomie "


Citeaza mesajul

Camy Camyla

Camy CamylaLocatie necunoscuta

Multumesc Florin :*


Citeaza mesajul

Gratar Gratar

Gratar GratarBucharest, Romania

ce inseamna cand iti visezi pisica (alba cu negru)care isi priveste puiul(alb cu galben)cum se joaca cu un soricel,il ascundea in covor.Si soricelul era tot alb cu galben
Buna Camy,acum cind iti scriu(18.06.2014)si nu stiu dk arunci si un ochi pe acest forum,iti spun ca viata ta este inaintea lui Dumnezeu in parti diferite,in una esti docila si supusa,in alta esti foarte irascibila si artagoasa.Pisica din tine ce este,o felina blinda sau un vinator innascut?Ai reusit sa vezi viitorul sub un aspect apocaliptic,sau unul care te intereseaza pe moment dat?Vezi,in Biblie,singura carte al Adevarului privind viitorul tau si al omenirii in genere,acolo,daca iti face placere sa o citesti toata,vei vedea ca numai Dumnezeu iti arata ce este cu tine si ce vei face in viitor.Pisica,puiul de pisica si soarecele,in diferite culori si ipostaze legate de observatie si atentie,iti arata parcursul vietii tale sub <<Ochiul>> atotvazator al divinitatii,faptele si cuvintele in mod legate intre ele in parti diferite,ca intr-o balanta al judecatii divine.Nu stiu ce ai in sufletul tau,amintiri,trairi si framintari de tot felul,pune-ti toate grijile si problemele tale in mina lui Dumnezeu,si apoi vei vedea cum te vei usura de toate acestea kr te supara.Incearca sa vezi cit de bun este Dumnezeu cu tine.


Citeaza mesajul

h4ndrei

h4ndreiUricani, Hunedoara

Am visat ca cineva mi-a dat sa tin in brate o pisica birmaneza,dupa o vreme a inceput sa miaune si sa se zvarcoleasca.Am pus-o incet pe jos si am observat ca i-au picat picioarele din spate,ca unei jucarii..m-am speriat si m-am trezit...tin minte ca m-am vazut in oglinda cu pisica in brate si am observat o pata neagra pe urechea mea,ca o arsura sau un semn din nastere...imi poate spune cineva ce semnifica?


Citeaza mesajul

Afisare de la 1 la 7 din : 7 posturi