Forum oniromantie

Participa si tu la discutie Avem 594 de subiecte si 1641 postari foarte interesante.

Cautare forum


Cosmina Iuliana

Cosmina IulianaIasi, Romania

Buna...Noaptea trecuta am avut un vis nu prea inteles...Eram in curtea caseai pe langa locul unde tinem lemnele pentru iarna, si a aparut cineva ca si un inger(nu stiu daca era inger...dar plutea deasupra pamantului in partea mea dreapta), langa casa era un barbat care statea pe un scaun, atunci acel om care era langa mine si plutea mi-a spus asa: ''Uite, vezi omul acela? El vine aici la voi acasa si va face rau, are niste soparle care stau aici sub lemnele voastre, iar dupa ce el va face rau soparlele intra la loc sub lemne. Ca sa dispara de tot si sa nu va mai faca rau ar trebui sa prinzi una din soparli si sa o omori...'' Atunci m-am uitat sub lemne si au iesit 2 soparli..una s-a dus langa acel barbat de pe scaun, iar una a intrat inapoi sub lemne. Atunci omul care era langa mine si plutea mi-a spus ca sa o prind si sa o leg strans cu o ata. Am prins-o si am legat-o, atunci ea a inceput sa se agite si a iesit din acea ata. Pur si simplu a inceput sa ma alerge si a incercat sa ma muste..eu parca alergam si saream in sus ca sa nu ma poate ajunge. La un moment dat dupa ce am sarit in sus, cand am ajuns inapoi pe pamant parca am calcat-o si s-a oprit. Eu atunci am spus sa merg repede in casa, dupa ce am intrat in casa mi-am zis in sinea mea: ''M-ai bine ies...poate umplu casa cu soparle'' si am iesit. Cand am iesit parca tatal meu a prins-o de gat si avea tigara aprinsa si mi-a spus sa nu imi fac griji ca o omoara el...si a inceput sa o arda cu tigara, ii faceam gauri parca...Atunci m-am dus la omul de pe scaun si i-am zis ca din cauza lui s-au intamplat astea, iar el mi-a spus sa merg in gradina ca este o femeie care a adus soparlele aici. Am mers in gradina si sub un copacel era o femeie batrana si parca i-am spus asa:''Mamaie pleaca de aici, numai tu esti de vina, te rog pleaca de aici ca sa ma linistesc si eu.'' Cand i-am spus mamaia, m-am referit la ea ca si cum ar fi fost bunica mea...am inceput sa plang pentru ca am gonit-o si m-am trezit. Astept un raspuns. Multumesc anticipat! Si scuzati-mi greselile.


Citeaza mesajul

Afisare de la 1 la 1 din : 1 posturi