Forum oniromantie

Participa si tu la discutie Avem 594 de subiecte si 1641 postari foarte interesante.

Cautare forum


Emi Ucj

Emi UcjLocatie necunoscuta

Am visat ca eram la mine pe strada si langa strada dormea un sarpe galben , pe care , culmea stiam ce tip de sarpe e si anume Crotal. Dormea si un prieten nu l-a vazut si m-am oprit sa i-l arat si il tot loveam pentru ca dormea si dupa s-a trezit si m-a muscat . Prima data era de dimensiune medie , dar dupa a fost micut deabea il puteam vedea si tot sarea sa ma muste . Nu m-am trezit imediat dupa vis . Ce inseamna acest vis ?


Citeaza mesajul

Ion Gratar

Ion GratarBucharest, Romania

Cumva sarpele din sufletul tau are o culoare galbena?Sa fie legatura ta cu un prieten din ce in ce mai rau pe zi ce trece,incat sa ajungi sa te lovesti din ce te miri cu el,din motive ciudate si lesne de crezut.Ai grija mare in toate relatiile tale cu asa zisi prieteni sau amici prefacuti care iti vor de tircoale si abia asteapt SA TE MUSTE KD NICI NU TE ASTEPTI...pe curind


Citeaza mesajul

Ingrid Constantin

Ingrid ConstantinBucharest, Romania

Cand aveam ultimul vis cu un sharpe am avut ginion .. sper ca nu ai :(


Citeaza mesajul

Gratar Gratar

Gratar GratarBucharest, Romania

cand aveam ultimul vis cu un sharpe am avut ginion .. sper ca nu ai :(
D=soara Ingrid,daca cumva te mai uiti pe acest forum,iti specific inca o revelatie vis-a-vis de visul de pe 03.03.,ai amre grija in ce anturaj esti acum,este posibil ca acel 'sarpe',sa fie ca si in Fuga din Rai,cind Eva a fost ispitita de un sarpe,si care sarpe il reprezinta pe Diavolul,trebuie sa-ti spun ce vei fi in mare pericol in viitor daca nu te vei 9ntoarce spre Dumnezeu,si specific aceasta,in orice Biserica vei fi chemata sa-L slujesti pe Dumnezeu,incepe de pe acuma sa te analizezi in ce situatie spirituala esti dk esti in regula cu divinitatea sau cu semenii tai? ..,PS:grabeste-te sa nu fie prea tirziu...0733786735


Citeaza mesajul

Afisare de la 1 la 4 din : 4 posturi