Forum oniromantie

Participa si tu la discutie Avem 593 de subiecte si 1640 postari foarte interesante.

Cautare forum


Alexandru Voinea

Alexandru VoineaBonn, Germany

Prima noapte Se facea ca sunt la poalele unui munte intr-o drumetie cu un caine mare si negru (ciobanesc german),la un momendat in fata mea apare un calaret pe un armasar mare si negru urmarit ca lupii care imi cere ajutorul Adoua seara Ma plimbam cu cainele meu (ciobanesc german corcit cu lup),se facea ca sunt pe malul unui lac la margine de padure si din fata vine un cal negru (foarte frumos,gen armasar) si ma impingea cu botul spre o locatie necunoscuta,cu cat ma apropiam de acel loc il auzeam pe Rex (cainele meu)urland ca un lup Al trei-lea vis Se facea ca sunt pe prispa unei case la marginea unei paduri imprejmuit de gard,un caine latra si la un momendat dupa gard apare un calaret cu un cal negru urmarit de lupii Al patru-lea vis eram pe prispa unei case foarte ingrijorat ,asteptam ca sotia mea sa nasca (nu sunt insurat)si la un momendat aud din gradina un chelalait de caine ,ma duc spre acel loc si gasesc langa niste bujori un pui de caine (bujori sunt florile preferate de sora mea moarta)ma aplec si iau acel catelus si cand ma ridic de jos in fata mea apare ditamai lupu, se uita la mine un pic si pleaca ,am fugit catre casa si cand am ajuns acolo sotia mea nascuse un baiat


Citeaza mesajul

Ion Gratar

Ion GratarBucharest, Romania

Toate aceste 4 vise face la o singura referire viitorista al vietii tale:ceea ce iti va marca <<drumul>> tau in viata ta. Un caine (ciobanesc)este un prieten de aproape de mare ajutor.Iti propun sa nu dai curs ideilor despre o predestinare al visului tau,intru-cat ai de primit un mesaj de la acest mesager kr este calul negrum cu


Citeaza mesajul

Ion Gratar

Ion GratarBucharest, Romania

Ca sa pot explica mai bine visul,cred k calaretul si calul negru reprezinta o persoana kr iti arata drumul catre divinitate.Casa este adapostul si noua ta familie pe kr o vei intemeia in viitor.Ciobanescul tau este si va fi cel mai bun si de mai aproape prieten pe kr il vei avea intr-o persoana indicata tie de Dumnezeu.In toate cele 4 vise lupii sunt dusmanii kr vor sa te urmareasca pas cu pas ,amagindu-te cu falsele lor asa zise intentii de prietenie ,si kr vei avcea de luptat cu ei pana la capat.Dumnezeu te va ajuta si iti va fi sprijin in necazurile tale! Amin....nr meu de tel-0733786735...ionel


Citeaza mesajul

Afisare de la 1 la 3 din : 3 posturi