Forum oniromantie

Participa si tu la discutie Avem 593 de subiecte si 1640 postari foarte interesante.

Cautare forum


Marin Cristian

Marin CristianBuzau

Salut , am avut 2 vise ciudate . I. Ma luptam cu un caine negru mare in spatele blocului unde locuiam . ( m-am mutat de acolo prin decembrie ) iar eu am batut cainele si l-am aruncat intr-un fel de canal si l-am acoperit cu o gramada de prostii . In alta noapte , am avut continuarea acestui vis , doar ca in visul meu aparea si mama . Cainele negru si mare scapase de acolo si a fugit spre mama , s-a intors spre mine sa ma muste iar eu am inceput sa iau pietre de jos , sa-l lovesc in cap sa dau cu picioarele in el si tot asa , pana a murit.Am bagat cainele la loc in acel canal si l-am acoperit . II. Eram cu iubita mea afara ne plimbam . Dintr-o data apare tata langa un fost vecin de-al nostru , era cu spatele la noi si mergea in fata . Ne-am pus dupa o masina sa nu ne vada ( parintii mei imi cunosc iubita ) iar cand am vrut sa mergem acasa la mine , a venit spre noi un caine galben mic . Noi ne dadeam in spate desi cainele nu latra sau musca . La scurt timp un om beat a venit a luat cainele de lesa si l-a omorat . Noi am continuat drumul spre casa , cand am ajuns aproape de bloc mama iesea din bloc . Apoi m-am trezit . Stiu ca , cainii negri si galbeni sunt semne rele . Dar in visele mele acesti caini mor , presupun ca am scapat sau am trecut peste acele greutati . Despre acel om beat nu stiu ce sa zic si de aparitia acelor persoane ( mama , tata , fostul vecin , iubita ) Vreau sa stiu ce semnifica aceste vise mai detaliat , va multumesc .


Citeaza mesajul

Ion Gratar

Ion GratarBucharest, Romania

Dragul meu,in vis Dumnezeu iti transmite un mesaj de reconciliere si impacare cu propia ta viata si cu propii tai apropiati,rude ,vecini sau actuala ta iubita.In ceea ce vei reusi in aceasta intreprinedere de reconciliere este gradat de niste etape pe kr le vei parcurge in urmatoarea ta perioada din viata.Ce mesaj iti spune visul:te vei lupta atit metaforic dar si la propiu cu (cainii)din viata,negrii dusmanii tai pe fata,galbeni cei ascunsi si nedectati de tine,in fine cainele reprezinta atit prietenii si dusmanii tai.Ceea ce vei face si vei reusi,aceasta depinde si de tine,cum vei arbora Steagul Pacii intre conflicte ivite din senin in anturajul vietii tale?Visul are si o finalitate,aceasta ca vei reusi gratie si ajutorului divin.


Citeaza mesajul

Afisare de la 1 la 2 din : 2 posturi