Forum oniromantie

Participa si tu la discutie Avem 593 de subiecte si 1640 postari foarte interesante.

Cautare forum


Alex Wazowski

Alex WazowskiLocatie necunoscuta

Buna ziua. Aseara am avut un vis destul de ciudat,am parti neclare din vis si nu stiu ce sa inteleg din el.Voi explica cu lux de amanunte care mi le amintesc. Totul a inceput asa: In prima instanta eram intr-un loc cunoscut (un parc de la mine din oras) cu niste prieteni si prietena mea . Deodata ma uit la telefon si din poza prietenei mele pe ecran , apare o poza cu fosta mea prietena in rochie alba si cu capul in jos. Dupa cand ridic capul din telefon ma trezesc in clasa unde am facut scoala generala (1-8) cu persoane necunoscute , dupa ceva timp ma trezesc pe un camp (loc cunoscut) unde asteptam sa ma duc la o inmormantare , am intarzaiat si am ajuns doar la mormant , dupa ce m-am aplecat sa aprind o lumanare cand ridic capul ma trezesc in spatele casei mele dar mormantul inca era in fata mea , o vad pe bunica mea care ma roaga sa ma duc la magazin sa ii iau specific "100ml de apa" , cand ma duc la ea sa-mi dea bani scoate din geanta 4 cutite tinute intr-un anumit stil (nu mai tin minte exact) si tot repeta ceva ca daca imi taie femurul nu stiu ce se intampla , dupa ce i-am aruncat cu o bricheta in fata stiind ca nu era ea m-am trezit brusc. Specific ca pe tot parcursul visului cel mai bun prieten al meu a fost in toate secventele visului. Astept raspuns , multumesc anticipat.


Citeaza mesajul

Ion Gratar

Ion GratarBucharest, Romania

Buna Alex,dk ai vazut pe acest forum niste interpretari pe kr eu le fac oamenilor vis-a-vis de vise ,trebuie sa-ti spun sincer ca nu ma consider 'ceva' sau cineva in acest domeniu al studiului de interpretari onirice sau futuriste.Am studiat un timp cu anumiti oameni,nu-i specific,am citit carti si am ajuns la o a singura concluzie:Numai Dumnezeu iti va arata cu adevarat ceea ce se intimpla in sufletul tau cind visezi ceva noaptea sau si ziua.Visul tau imi arata de fapt starea ta sufleteasca fata de persoanele din viata ta,gen ,cel mai bun [priten] al tau,pritenii si prietena ta actuala dar si fosta,dupa cite m-i se pare si nu doresc sa-ti spun o veste rea,este posibil ca aceea prietena din trecutul tau sa devina" moarta",atit literamente dar si figurativ.Locul cu mormintul in cele citeva ipostaze in care te vedeai in vis este locurile in care se vor petrece acest suisevis premonitor,in locurile stiute de tine unde ai cunoscut pe fosta ta prietena.Deci,pregateste-te ,drumul spinos kr sta in fata se va intimpla cind nu te astepti.Mormintulmai are o legatura si spirituala,deci vei trece de stadii sau teste in care vei trece,exemplu(100 ml apa),cutiuta si bricheta,care inmod simbolic iti arata nivelurile spiritualitatii tale in incercarile grele ale vietii.Vei primi sfaturi din familia ta,gen .bunica ta,prietenii tai si cel care va fi mai aproape de tine va fi acel prieten apropiat specificat de tine in vis. Asa dori dk vrei sa incepi o perioada de rugaciune fata de Dumnezeu ca sa te ajute in perioadele vietii tale pe pamint,avind o experienta vie cu El,incit la finalul drumului vietii tael sa poti fii fericit alaturi de cei care sunt cu adevarat familiata si prietenii tai! Amin.....te ast sa ma suni 0733786735..ionel.


Citeaza mesajul

Afisare de la 1 la 2 din : 2 posturi