Forum oniromantie

Participa si tu la discutie Avem 593 de subiecte si 1640 postari foarte interesante.

Cautare forum


Elisa Emanuela

Elisa EmanuelaLocatie necunoscuta

Buna seara! De cam jumatate de ora m-am trezit si am incercat sa aflu o explicatie pentru visul meu. Am gasit acest forum si... astept un raspuns, chiar sunt ingrijorata. Am visat ca veneam de undeva (nu stiu exact de unde). Am ajuns in fata usii, iar acolo era un fel de manechin real, fara maini.. o femeie ce credeam ca e mama mea, plina de sange care se zbatea. M-am uitat mirata, am intrat in casa si mi-am cautat telefonul, pentru a suna la politie. Am format 333 in loc de 112, dar numai bine, pentru ca mama mea tocmai intra pe usa. Daca pana sa intre nu plangeam, ma consolam ca ea oricum ar fi murit, vazand-o i-am cazut in brate si am inceput sa plang in hohote, zicandu-i ca am crezut ca ea e manechinul. Am intrat amandoua in casa. Ea stia faptul ca cineva ne dorea moartea si ma intreba unde am fost in ultimele zile, umde as fi putut creea un conflict. Ii spuneam ca nu mi s-a intamplat niciodata nimic de genu'. Casa mea din realitate e doar un simplu apartament, dar in vis camera mea era la etaj (visez de multe ori ca am casa cu etaj si de asemenea visez des ca sunt urmarita/vanata). Am urcat alaturi de mama, insa la capatul scarilor era astupat, ca si cum camera mea nu exista. Totusi mama a urcat un pic mai sus si a descoperit intrarea. Eu am ramas pe scari, au inceput sa se miste si sa coboare, dar mama a luat scarile, mi-a zis ''stii cat de grele sunt?" Si cu o mare usurinta le-a ridicat. M-am dat jos, am luat incarcatorul pt tableta (dupa el urcasem) si am vazut ca in patul meu a dormit tata. Am coborat inapoi. Dupa ceva timp, un baiat care era cu noi coboara din camera mea si ne arata un biletel pe care scria ceva de genul "fii islamist. Omoara un crestin si ai locul asigurat in rai''. M-am speriat. Insa dintr-o data m-am trezit la scoala, in sala mea de teatru (sunt la actorie), iar profesoara mi-a spus ca am adormit, ca a incercat sa ma trezeasca si nu ma trezeam, dar gemeam ciudat si ma zvarcoleam. Doua prietene bune din clasa pareau ca sunt impotriva mea. Inainte sa fac altceva, ma aflam din nou cu mama, de data asta pe scari. I-am zis, cu aproximatie ''mama, a fost uvis, ce


Citeaza mesajul

Elisa Emanuela

Elisa EmanuelaLocatie necunoscuta

Scuze, sunt pe tableta :)) Deci i-am zis ''mama, a fost un vis! Ce bine ca islamistii nu ne vaneaza!" Ea insa a zis trista ''nu ai visat''.. Am fugit toata familia (eu,sora mea mica, tata si mama). Am mers la o pensiune, departe. Am stat acolo ceva timp, apoi eu m-am uitat pe geam. Erau doar familii cu copii, niciun suspect, asa ca am iesit din casa. Am mers la piata, pentru ca ramasesem fara mancare. Cand ne-am intors, in partea dreapta a trotuarului pe care mergeam erau doi tineri cu geaca de piele si pusti. Mama a zis ca sunt doar noi politisti, totusi am inceput sa grabesc pasul. In pas cu mine am vazut proprietara pensiunii. Era nervoasa. Deodata, parcheaza o masina destul de veche. Ea se duce la geam si intreaba ceva. Din masina iese un tip si o impusca inatantaneu. Noi toti, alaturi de multi oameni, am inceput sa fugim in fata. Tata insa ramanea in urma, el nu fugea. In fata am dat de o cotitura spre dreapta, iar chiar pe trotuar era o prietena dintr-a 12a, care a fost impuscata in burta. Au inceput sa cada picaturi mari de sange.. ramasesem singura. La cotitura era o groapa mare, un fel de fantana in care erau ... morti. Cred ca erau si 2 colegi. Am intrat acolo, pentru a nu fi prinsa; acolo, printre morti urat mirositori; ii simteam oribil langa mine. Am ijis ochii si am inceput sa respir alert. Apoi m-am trezit, respirand la fel. Imi cer iertare pt o relatare prea lunga, nu am vrut sa omit nimic. Tin sa mai precizez ca sentimentele din vis pareau pe cat de reale, pe atat de infricosatoare. Nu stiu daca ma auzit vreodata de islamisti, nu stiu daca stiam ca fac asa ceva. Tocmaiasta ma ingrijoreaza. Mersi mult pentru un eventual raspuns!


Citeaza mesajul

Ion Gratar

Ion GratarBucharest, Romania

Buna Elisa,uite ce m-am gindit la acest vis mai(profund).Este posibil ca acest vis sa devina o premonitie de-a ta ,pt tine,posibil in mijlocul unor teatre de razboi real.Nu-i de mirare asa ceva,poate cineva sa rida,dar si in atentatele din SUA din 11 sept.2001,unii oameni au visat aproape exact scene macabre inainte sa se intimple acele atentate cu avioanele.Nu vreau sa te nelinistesc,scene din acest vis al tau seamana indentic cu atentionarea unor evenimente nefericite care este posibil sa se intimple in viitorul apropiat.Cred ca divinitatea a aranjat intr-un fel evenimente inainte sa se intimple pt a ne atentiona sau avertiza asupra unor evenimente grele ce pot veni pe parcursul timpului pe pamint,in imprejurari nefavorabile pt unii oameni,dar a lasat si o portita de scapare pt noi,vise sau vedenii in viitor pt a ne lua masuri de aparare impotriva raului ce ne vrea atinsi sau distrusi.Marginal de ceea ce explic unele vise ,musai trebuie oare sa fiu crezut pt unele interpretari pe kr le dau oamenilor?NU.Dar proba timpului imi va spune sau se va stii dk am gresit ceva in unele descifrari ale viselor in viitor.Sper sa nu fie asa si in cazul tau Elisa,semnificatia visului tau tinde mai degraba la ecluziuni din strafundul subconstientului tau,o asociere cu unele evenimente rele kr se pot ivi in prezent in lumea intreaga,genul unor stiri care te-au marcat sau afectat constinta ta.Unele asocieri simbolice ale unor cifre din vis(333-112),poate fi codul expres al progresului timp actiune sau in caz de ivire al acelor scene ce te implica si pe tine indirect in visul tau.Altceva,ar fi bine un timp sa nu mai uazu stiri sau sa vezi filme,sa auzi sau sa citesti materiale explozive cu atentate teroriste,esti sensibila la toate aceste intimplari reale din viata de zi cu zi din alte tari,cum ar fi cele musulmane.Un timp visam si eu scene de razboi kr parca eram in miezul acelor acte razboinice din unele tari sau chiar din tara noastra.Ce trebuie sa faci sa nu mai de ingrijorezi peste masura de ce se intimpla in lume sau chiar aici la noi acasa in Romania.Iti doresc sa fii fericita si sanatoas si sa-ti mearga bine in toate cu ajutorul lui Dumnezeu!...


Citeaza mesajul

Elisa Emanuela

Elisa EmanuelaLocatie necunoscuta

Multumesc mult pt raspuns.. am multe vise ciudate. Visez cam in fiecare noapte si de fiecare data ma trezesc confuza si ingrijorata. (As fi nesimtita daca as relata unele vise? Ma gandesc ca sunteti ocupat..)


Citeaza mesajul

Afisare de la 1 la 4 din : 4 posturi