Forum oniromantie

Participa si tu la discutie Avem 593 de subiecte si 1640 postari foarte interesante.

Cautare forum


Florin Manolita

Florin ManolitaBucharest, Romania

Am vista ca ma aflam in un castel medieval , cam in perioada lui Stefan Cel Mare, se facea ca incepuse o batalie si dusmai incercau sa cucereasca castelul , erao multi si veneau buluc, in castel eram eu si parcaar mai fi fost vreo 2, 3 persoanae dar nu pot fi sigur. ce e de retinut este ca in tot timpul asta in cae se dadea batalia eu incercam sa apar cat pot castelul cu sabia si cu puterile mele dar tot odata eram constient canu pot face fata batalia a durat ceva timp vreo 2 zile cred , caci dusmanul nu putea sa ma doboare caci eram protejat totusi in castel si mai ales ca eram ca si singur si eram si greu de gasit in ditama fortareata, tin sa spun ca parea o fortareata veche si intunecata , eu totusi incercam sa scap cunva din aceasta situatie , tot invartinduma eu prin castel parca am ajuns undeva in podul castelului unde am dat peste niste armuri si ceva arme , am incercat sa ma echipez si sa iau o sabie si sa intru iar in batalie sa fac ceva , , uitanduma pe jos prin podul intunecat , am zarit niste monezi vreo 4, 5 monezi mici unele de culoare aurie altele de culoare argintie , pareau ca sunt veci de prin perioada acea , eu eram costient ca ma aflu in alta epoca si ca nui locul meu acolo dar cum am aparu eu in acest vis si in aceasta epoca si in mijlocul unui caste habar nu am . Nu am vazut filme de jenul inainte sa ma culc sau ma stiu eu ce. Este adevarat ca cica as primi o veste dar habart nu am ce vrea sa inse,mne acest vis cu batali si bani gasiti si restul ???


Citeaza mesajul

Ion Gratar

Ion GratarBucharest, Romania

Salut Florin,am vb la tel k tine,in mare ti-am explicat visul tau,acum descriu mai pe indelete visul tau: deci,castelul din visul tau te reprezinta pe tine,luptele tale cu niste semeni nu prea agreati de tine,am mai vb,in conjuctura in kr te afli intr-o situatie juridica cu (MApn),lupta ta se va decide pina la urma in favoarea ta ,in timp de aproape 2 ani sau chiar dupa,incercarile tale isi va gasi o solutie viabila si pt tine.Interesant este gasirea acelor 4 monezi gasiti de tine in podul castelului impreuna cu harnasament militar:arme care iti va da o noua turnura in "luptele" tale zilnice.Prevad ca sabia ta va fi pina la urma o carte,kr iti va deschide viitorul tau spre ceva maret si luminos.Ma gindesc la {Biblie}ca fiind aceea sabie<<sabia spiritului>> ,iar mai apoi lupta se va concretiza numai prin armatura si scutul lui Dumnezeu.La timpul potrivit cu ajutorul Lui Iisus ,dk Il vei primi in viata ta,totul va fi in avantajul tau.Monezile de argint si cele aurifice reprezinta timpul si vestile in functie de rezultatele victoriilor si esecurilor tale.Curaj,te indemn sa te lasi sub mana atot-conducatoare al lui Dumnezeu,sicine stie ce rolvei juca in armata Lui,de simplu ostean sau de general?.....nr meu(0733786735).ionel


Citeaza mesajul

Afisare de la 1 la 2 din : 2 posturi