Forum oniromantie

Participa si tu la discutie Avem 594 de subiecte si 1641 postari foarte interesante.

Cautare forum


Radu Caşotă

Radu CaşotăCraiova

Am visat ca treceam peste o apa si in fata mea mai erau 2. Fata si baiat si dupa mine era un baiat care cred ca voia sa ma depaseasca, l-am lasat si apoi am ajuns pe malul celalalt. Noi nu trecusem pe pod, pentru ca era sa scap o data in apa, nu m-am uitat in jos niciodata. Am impresia ca era o teava mare cea pe care treceam noi. Am ajuns pe malul celalalt si era ca o strada de la mine de la tara. Mai eram cu cateva cunostinte de acolo si deodata am ajuns intr-un fel de restaurant, era gen mcdonald's si m-am intalnit cu 2 prieteni si am plecat cu ei cu masina dar am ajuns intr-un oras si stateam undeva unde erau multe masini. Vin 2 fete, aveau pe ele mult puf, paiete si toate cele. Astea se urca intr-o masina care era cam ciudata, ele s-au asezat in portbagajul masinii dar masina nu avea portbagaj, erau 2 usi ce se deschideau spre lateral iar scaunele erau asezate spate in spate cu cele ale soferului si celui din dreapta. Si in fata am impresia ca era normala, dar masina mergea cu spatele, ca si cum conduceau fetele. Apoi am visat ca eram in masina eu si cei 2 prieteni cu care ma intalnisem si mergeam cu masina aia, intre timp nu mai sunt ei in masina, conducea Jack Sparrow si parca sunt intr-un film ca el vorbea despre el pe fundal. Ajungem undeva ca o plaja si eu cobor iar el pleaca cu masina putin mai departe si se intoarce si vad din partea opusa niste faruri, am crezit ca e el, dar se pare ca era cineva care voia sa ma prinda pe mine sau pe el, nu stiu sigur, cred ca masina era furata. Se apropie ei mai mult, erau 2 baieti si eu vad o gaura in pamant si ma bag acolo, ridic pamantul, care era ca o patura, doar ca putin mai grea atunci cand il ridicam si ma bag bine, pana se vedea doar fata. Vad ca au ajuns acolo si incep sa imi acopar fata cu pamant sau nisip nu stiu ce era si o aud pe iubita mea pe fundal zicand multumesc ca ai grija de mine. Mi-am acoperit fata, am inchis ochii si era un intuneric total. Si m-am trezit, m-am uitat la ceas, ma trezisem cu 2 minute innte sa sune alarma. Cand ma cautau acei baieti era spre noapte, apusese soarele, dar se mai vedea putin si pamantul de deasupra mea nu era greu..


Citeaza mesajul

Ion Gratar

Ion GratarBucharest, Romania

M-am gandit o clipa(in mod pripit),daca nu cumva am citit scenariul unui film care se toarna in prezent.De ce iti spun acestea,uneori noi oamenii asociem constient sau {inconstient} persoane si locuri chiar nepotrivite cu ceea ni se intimpla in viata noastra,evenimente kr nu putem prezice kd se va intimpla si nu avem puterea sa le si oprim.Intotdeauna apa are o reprezentare optima sau opusa in functie de nivelurile constientei realitatii cu kr ne confruntam.Apa in cazul tau ,barierele trecute si continuarea visului prin vederea unor prieteni sau noi prieteni/e ne arata faptul k te sprijini pe ei in situatiile uneori grele din viata ta.Jack Sparrow pt tine este o persoana "neinvitata" in cercul tau de prieteni,si ca un pirat incearca sa-ti faca legatura cu 'Marea aventura' al vietii tale ,si kr doreste sa ajungi la un liman sau plaja ca sprijin in acele momente.Masina poate fi siun fir al timpului tau din viitor,cunostinte noi,fete noi si dragute,si hotii de masini kr te inconjoara la un moment dat,incercind sa te ascunzi de acestia prin momente cunoscute de tine.Cifra 2 kr bate la ochi prea mult este timpul care se p[oate petrece toate acestea},si mirarea ta de a reactiona prompt la alarma din constiinta ta,in care Dumnezeu te face sa fii mai atent cu oamenii din jurul tau si sa fii mai receptiv la durerile si nevoile lor zilnice.Cauta sa-ti faci un program viabil si pozitiv cu viata ta,esti oportun si neschimbat in demersuriel pe kr le vei lua in viitor.(PS:fii receptiv).


Citeaza mesajul

Afisare de la 1 la 2 din : 2 posturi