Forum oniromantie

Participa si tu la discutie Avem 593 de subiecte si 1640 postari foarte interesante.

Cautare forum


Il Rumeno

Il RumenoLocatie necunoscuta

Azi noapte m-am visat pe mine in timp ce ma sufoca iar starea mea era totala de amortie...toti familiarii se alarmau sunand la ambulanta...eu gandindu-ma doar la 'necuratul' deveneam din ce in ce mai nelinistit...m-am trezit super transpirat...tin sa mentionez ca astfel de trairi (vise) le am lunar...oare sa se datoreze faptului ca m-am indepartat in ultimul timp de Sf. Biserica? Multumesc!


Citeaza mesajul

Ion Gratar

Ion GratarBucharest, Romania

Salut,in visul tau 'invoci'inconstient o stare posesica de demoni.Intr-adevar orice om kr la un timp oarecare l-a cunoscut pe Dumnezeu prin prisma Bisericii Sale de pe pamint,nu-i de mirare k si diavolul este necontenit la lucru sa te determine sa te lepezi de divinitate.In rolul pe kr il joci acum{abandon spiritual}ce pot sa-ti spun ,evaluaza-ti starea ta spirituala,vezi ce te-a impiedicat sa mai urmezi Calea bisericii,poate anumite anturaje sau lucrari inselatoare ispititoare kr au menirea sa te inderpateze de Dumnezeu.Starea ta de sufocare in vis este starea celor care sau lepadat de credinta crestina,stiu cazuri de astfel de oameni,exista si o anumita"afurisenie" bisericeasca,initiata ca prin sec.al IV-lea si V=lea cu privire la cei ce se reitorceau la practicile primitiviste ale credintelor pagina de odiniora.In cazul tau expune tainic sub Talmasul spovedaniei framintarile tale unui duhovnic,si crede-am,impacate cu Dumnezeu pe acest pamint,nu ai ce pierde,multe lucruri de pe pamint sunt afemere, asa k nu ai de ce a te teme.Curaj!..


Citeaza mesajul

Gratar Gratar

Gratar GratarBucharest, Romania

Azi noapte m-am visat pe mine in timp ce ma sufoca iar starea mea era totala de amortie...toti familiarii se alarmau sunand la ambulanta...eu gandindu-ma doar la 'necuratul' deveneam din ce in ce mai nelinistit...m-am trezit super transpirat...tin sa mentionez ca astfel de trairi (vise) le am lunar...oare sa se datoreze faptului ca m-am indepartat in ultimul timp de Sf. Biserica? Multumesc!
Iarta-mi poate cum am scris(gresit)pt tine am sa initiez rugaciuni de implorare al divinitatii,sper sa-ti gasesti linistea sufleteasca,stii,si eu la un moment dat m-am inderpartat de Sf.Biserica,si am fost posedat de anumite viziuni demonice care aveau rolul sa ma inspaiminte zilnic prin vise Horror.Dar cu timpul,Dumnezeu in mila Sa a gasit sa-mi ofere iertarea Sa si pacea aceea care iti da putere sa mergi mai departe pe calea credintei.Am urmat si un canon,care astazi a luat forma de a-mi ajutan semenii cu intrepetarile Scripturii si starilor sufletesti prin kr trec anumiti oameni bintuiti de demoni sau boli psihice.Acum ai incredere in Dumnezeu si in Fiul Sau Iisus Christos...Misericordia gratiae Domini,pax vobiscum!.....


Citeaza mesajul

Afisare de la 1 la 3 din : 3 posturi