Forum oniromantie

Participa si tu la discutie Avem 593 de subiecte si 1640 postari foarte interesante.

Cautare forum


Iancu Florin-Alexandru

Iancu Florin-AlexandruBucharest, Romania

Eram tot cu colegul care era si in cosmar(alt post)si ne trezim intr-o clasa cu fete blonde,cu ochii albastri.Dintr-o data,ca un fel de profesoara intra in clasa o baba.Vine ea la mine si imi spune ca sunt un humanit(???) si ca acestia sunt oameni care se reincarneaza mereu in generatia a 10 de tineri.Imi spune ca trebuie sa ma reincarnez,dar ca inca nu sunt pregatit.Atunci,dintr-o data apare fratele meu mai mare.Baba ii spune ca el este pregatit deoarece are ochii schimbati astfel ca si el ii avea tot albastri doar ca pupila era contractata mult peste masura(ca o boaba de fasole) si restul ochi colorat.Dupa ce m-am culcat(in vis),vine baba si imi spune ca trebuie sa tip in gura mare o incantatie ca sa ma reincarnez pentru ca acum sunt pregatit.Imi lasa un bilet pe care scria: Spiritualiter renasci Incipi nasci Deus nobiscum Lex et amorix P.S: 1)Nu cred in renastere 2)Pare inventat dar nu este. Ce inseamna?


Citeaza mesajul

Dinu Adi

Dinu AdiBucharest, Romania

Lex amorix e o carte http://www.befr.ebay.be/itm/Lex-amorix-legge-dellamore-nellinterpretazione-di-Fra-Angelico-E155-/161246545739?pt=IT_Libri_Romanzi_Narrativa&hash=item258b0b074b am citit si despre cosmarul tau. Eu cred ca iti faci griji ca ai o fata naspa si ca este o fata in clasa ori mai matura, care te considera un copil, ori evreica ori dintr-o familie care are pe cineva in biserica, de tie iti apare diavolul ala cu fata alba din filmele americane... cred ca trebuie sa plangi si sa spui tatal nostru, oricum, chestii copilaresti, zic eu, da cu demonul acela care rade malefic nu e de gluma, roaga-te, pare a fi mai degraba nu o baba ci un barbat din jurul tau. Poate tatal tau e suparat ca nu il ajuti


Citeaza mesajul

Dinu Adi

Dinu AdiBucharest, Romania

Si sora ar trebui sa stea linistita


Citeaza mesajul

Gratar Gratar

Gratar GratarBucharest, Romania

Eram tot cu colegul care era si in cosmar(alt post)si ne trezim intr-o clasa cu fete blonde,cu ochii albastri.Dintr-o data,ca un fel de profesoara intra in clasa o baba.Vine ea la mine si imi spune ca sunt un humanit(???) si ca acestia sunt oameni care se reincarneaza mereu in generatia a 10 de tineri.Imi spune ca trebuie sa ma reincarnez,dar ca inca nu sunt pregatit.Atunci,dintr-o data apare fratele meu mai mare.Baba ii spune ca el este pregatit deoarece are ochii schimbati astfel ca si el ii avea tot albastri doar ca pupila era contractata mult peste masura(ca o boaba de fasole) si restul ochi colorat.Dupa ce m-am culcat(in vis),vine baba si imi spune ca trebuie sa tip in gura mare o incantatie ca sa ma reincarnez pentru ca acum sunt pregatit.Imi lasa un bilet pe care scria: Spiritualiter renasci Incipi nasci Deus nobiscum Lex et amorix P.S: 1)Nu cred in renastere 2)Pare inventat dar nu este. Ce inseamna?
Dragul meu Alexandru,vis-a-vis de unii ne-aveniti iti scriu sa te feresti de profetii mincinosi...Sa incepem:Spiritualiter renasci-idm(renastere spirituala);Incipi nasci-(incepe=dex;incepi renasterea)..vb.ag...{abrevierea latina} imi apartine;Deus(Dumnezeu)-nobiscum=cu noi[vb. adj]pl masc.-Lex et amorix(legea iubirii este..),si mesajul central al visului tau este indentic cu acelasi vis cu o blonda ce face referire la niste eresuri orientale la care esti in tema sau vei fi cuabitat cu acestea prin anturajele nefaste in care te mai scalzi.Pesemne esti avertizat,sa-ti evaluezi mai bine credinta ta de viata,te poate afecta in viitor,vad ca nu imi iei sfatul in serios,dk vine unul si spune o 'prostie' il crezi numaidecat.Mesajul nu este de fapt de inspiratie divina,ci ti se arata o renastere spirituala viitoare in care vei face o initiere de transformare launtrica.Cerceteaza si tu,analizeaza-te in lumina Sf.Scripturi la care vei adera tocmai prin prisma invataturilor teologice la care vei fii expus.Iti doresc sa ai mai multa atentie cu toate informatiile pe kr le vei primi si de kr vei fii vizat incontinuare. Atentie la escroci!...


Citeaza mesajul

Afisare de la 1 la 4 din : 4 posturi