Forum oniromantie

Participa si tu la discutie Avem 594 de subiecte si 1641 postari foarte interesante.

Cautare forum


Chimingica Ana-Maria

Chimingica Ana-MariaTurcoaia, Tulcea

Eram inr-un loc cu multe case foarte multe dintr-o casa intrai in alta le despartea doar gardu fara drum fara sosea fara nimic...dar la un momendat se facuse un singur drum dar scurt pana la alte case. eu si cu o fata fugeam din casa in casa intram in casa erau foarte multe camere nu stiai ce usa sa deschizi era ca intr-un labirint fugeam de cineva eram urmarite la un momendat ne-am pierdut una de cealanta acel cineva care ne urmareea era un baietel turbat asa se presupunea era infectat vroia sa ne sfasie sa ne manance si fugeam de el ajunsesem la un momendat intr-o casa foarte mare enorm avea o curte imensa imi gasisem prietena si incercam sa gasim iesirea din acea casa si nu o gaseam la un momedat am dat de niste porti mari deschise dincolo de porti se facea o padurice sau n stiu ce era dar erau foarte multi copaci si pe o parte si pe alta in mijloc era drumu si era scurta padure doarece se zarea alte locuinte care stateau una langa alta a tot cotinuat visu simteam ca nu se mai sfarseste eu tot fugeam prin case si prin camerele acele mute care erau una dupa alta


Citeaza mesajul

Andrea Ionescu

Andrea IonescuTimisoara, Romania

Buna Ana-Maria, o casa de obicei reprezinta constitutia noastra interioara si exterioara. Dar in cazul tau este vorba despre mai multe case, si una dintre aceste este bantuita (adica te uirmarea baietelul turbat...) acesta parte a visului face referire la sentimente nematerializate legate de familie, copilarie, rude decedate, amintiri si sentimente reprimate. Iar acele porti reperezinta nevoia de a fi ascultata, de a-ti deschide sufletul cuiva, iar faptul ca aceste sunt deschise insemana ca ti se ofera oportunitati.


Citeaza mesajul

Afisare de la 1 la 2 din : 2 posturi