Forum oniromantie

Participa si tu la discutie Avem 593 de subiecte si 1640 postari foarte interesante.

Cautare forum


Daniela

DanielaLocatie necunoscuta

Eu am visat aseara k aveam un pisic roz mic si pufos, cuminte si incercam sa.l pazesc d o alta pisica tarcata. Apoi fugeam cu pisicul roz si cu sora mea cu niste lifturi. Apoi peisajul se schimba brusc, pisicul roz devine crem, iar eu aveam senzatia k il primisem din strainatate. Sincer m.am trezit f tulburata..
Io am visat ca eram la un spital si o vediam pe o pretena de amea ce sa chiama Alessia (an Italia) ca o picat din un pom analt 2035M si nu sio facut nimic nici o zgarietura! fuaiiiii ce bine


Citeaza mesajul

St3fU

St3fULocatie necunoscuta

Am visat k tineam o fata(necunoscuta de care cred ca eram indragostit) de mana si apoi am tras-o inspre mine si am muscat-o de buza, dupa care am sarutat-o. Any ideea?:-?? thanks:D


Citeaza mesajul

Ecaterina

EcaterinaLocatie necunoscuta

am visat k tineam o fata(necunoscuta de care cred ca eram indragostit) de mana si apoi am tras-o inspre mine si am muscat-o de buza, dupa care am sarutat-o. Any ideea?:-?? thanks:D
A ţinea de mâna – relaţii (dacî mânile erau calduţi, moi – aşa vor fi şi relaţiile şi invers), tragere spre sine – relaţii mai apropiate. A-ţi muşcat-o, posibil sa fie o demascare, o pierdere a unui ajutor), iar sarutul semnifica – cearta, uneori şi desparţire. Trageti concluzii şi fiţi prudent. Bafta.


Citeaza mesajul

Ecaterina

Ecaterina Locatie necunoscuta

Eu am visat aseara k aveam un pisic roz mic si pufos, cuminte si incercam sa.l pazesc d o alta pisica tarcata. Apoi fugeam cu pisicul roz si cu sora mea cu niste lifturi. Apoi peisajul se schimba brusc, pisicul roz devine crem, iar eu aveam senzatia k il primisem din strainatate. Sincer m.am trezit f tulburata..
Pisica deseori poate semnifica un priten,-a viclean (mişel), dar depinde de mai multe circumstanţe. În cazul DVS poate semnifica mai degraba relaţiile DVS cu cineva în care poate fi implicata o domnişoara (doamna). Culoarea roz Va pune pe DVS într-o sutaţie buna la început. Apoi vor aparea unele greutaţi (a fugi) şi nu este clar cu liftul în ce direcţie - sus (e bine), jos – e mai rau) în rezultatul carora va interveni o schimbare (pisicul roz devine crem). Dar situaţia în care va duce acest vis nu este atît de drastica, deoarece culoarea crem puţin cedeaza în vis culorii roz şi nu este sumbra. Bafta.


Citeaza mesajul

adrian

adrianLocatie necunoscuta

Salutare la toata lumea. Sunt Adrian. Am si eu o intrebare putin mai ciudata, dar avand in vedere ca este un forum e discutii pentru oameni de diferite varste caut un raspuns din partea celor care se incadreaza in categoria de varsta intre 20-40(sa zicem). Am avut un vis acum doua nopti extrem de real, ireal de real ca sa zic mai bine. Genul din care nu vrei sa te trezesti, atat de frumos este. Se facea ca mi-au picat ochii pe o tipa, blonda, nu-mi amintesc figura bine, dar imi amintesc ca eram la un fel de curs. Avea pe ea o camasa alba, tip barbatesc,cu guler scrobit, dar ii statea foarte bine, desi era fata. Oameni buni, ceea ce vreau eu sa spun este ca am simtit ca este "jumatatea mea" din momentul in care mi-am pus ochii pe ea. O traire extraordinar de frumoasa, pe care nu o pot exprima in cuvinte. Cand m-am trezit imi venea s-o caut prin toata casa cu disperare. Nu mi s-a mai intamplat asa ceva. Cand se apropia de mine simteam o stare de fericire extrema, ceva ce n-am mai trait. Cand am atins-o prima oara, nu stiu cum sa explic, parca era ca si sotia mea. Ne intelegeam extraordinar(in vis acolo, vis care numai vis nu era, ca parca eram in realitate). Imi sta mintea in loc, nu mi s-a mai intamplat asa ceva frumos. Cand m-am trezit am simtit ca am pierdut o comoara fara de pret, parka trebui sa fiu cu ea neaparat, simteam ca e viata mea si ca “am cautat-o de multa vreme”. Mentionez ca nu cred in vise, n-am crezut niciodata dar asta a fost prea real. “Real” ar fi cuvantul care ar putea sa-l caracterizeze. Am avut o dezamagire in dragoste si n-am mai avut curaj la o alta relatie, asta timp de multi ani. Am mai avut relatii dupa, dar nu au fost importante pentru mine. Ati mai visat vreunul din voi asa ceva?? Va pricepeti careva la interpretari din astea? Simt ca daca uit acest vis parca pierd totul, simteam ca ea este tot ceea ce-mi trebuie in viata mea.


Citeaza mesajul

Ecaterina

EcaterinaLocatie necunoscuta

Salutare la toata lumea. Sunt Adrian. Am si eu o intrebare putin mai ciudata, dar avand in vedere ca este un forum e discutii pentru oameni de diferite varste caut un raspuns din partea celor care se incadreaza in categoria de varsta intre 20-40(sa zicem). Am avut un vis acum doua nopti extrem de real, ireal de real ca sa zic mai bine. Genul din care nu vrei sa te trezesti, atat de frumos este. Se facea ca mi-au picat ochii pe o tipa, blonda, nu-mi amintesc figura bine, dar imi amintesc ca eram la un fel de curs. Avea pe ea o camasa alba, tip barbatesc,cu guler scrobit, dar ii statea foarte bine, desi era fata. Oameni buni, ceea ce vreau eu sa spun este ca am simtit ca este
În vise ca şi în Dumnezeu – unii nu cred, dar şi Dumnezeu, şi visele exista, indiferent de acest fapt.Pot sa aduc foarte multe exemple când din vise mulţi au tras învaţatura, au fost informaţi despre multe evenimente din viaţa. Urmaţi sfatul meu şi scrieţi acest vis, apoi altele şi, peste o perioada de timp, o sa convingeţi DVS pe unii oameni, ca visele sunt pline de semnificaţii. Despre visul DVS. Faptul ca vaţi trezit cu senzaţia ca persoana x era cea mai potrivita, e o presimţire buna, care promite succes.Mai e şi o sugestie aici, ca domnişoara era îmbracata în alb, ceea ce semnifica în cazul dat mareţie, înalţare, curaţenie. Aceasta persoana care trebuie sa apara în viaţa DVS, cu siguranţa, va fi cu caltaţi bune. Se întîpla cazuri, cînd persoana ce apare în viaţa este întocmai cea din vis. Vis ce aduce mari speranţe. Credca o sa mai aveţi vise frumoase. Succese.


Citeaza mesajul

Adrian

AdrianLocatie necunoscuta

Salutare la toata lumea. Sunt Adrian. Am si eu o intrebare putin mai ciudata, dar avand in vedere ca este un forum e discutii pentru oameni de diferite varste caut un raspuns din partea celor care se incadreaza in categoria de varsta intre 20-40(sa zicem). Am avut un vis acum doua nopti extrem de real, ireal de real ca sa zic mai bine. Genul din care nu vrei sa te trezesti, atat de frumos este. Se facea ca mi-au picat ochii pe o tipa, blonda, nu-mi amintesc figura bine, dar imi amintesc ca eram la un fel de curs. Avea pe ea o camasa alba, tip barbatesc,cu guler scrobit, dar ii statea foarte bine, desi era fata. Oameni buni, ceea ce vreau eu sa spun este ca am simtit ca este
În vise ca şi în Dumnezeu – unii nu cred, dar şi Dumnezeu, şi visele exista, indiferent de acest fapt.Pot sa aduc foarte multe exemple când din vise mulţi au tras învaţatura, au fost informaţi despre multe evenimente din viaţa. Urmaţi sfatul meu şi scrieţi acest vis, apoi altele şi, peste o perioada de timp, o sa convingeţi DVS pe unii oameni, ca visele sunt pline de semnificaţii. Despre visul DVS. Faptul ca vaţi trezit cu senzaţia ca persoana x era cea mai potrivita, e o presimţire buna, care promite succes.Mai e şi o sugestie aici, ca domnişoara era îmbracata în alb, ceea ce semnifica în cazul dat mareţie, înalţare, curaţenie. Aceasta persoana care trebuie sa apara în viaţa DVS, cu siguranţa, va fi cu caltaţi bune. Se întîpla cazuri, cînd persoana ce apare în viaţa este întocmai cea din vis. Vis ce aduce mari speranţe. Credca o sa mai aveţi vise frumoase. Succese.
Exact imi dadea senzatia de puritate, gingasie si curatenie. O mancam din ochi. Ma simteam cel mai norocos om din lume ca am dat de ea. Simteam ca "avem un viitor impreuna". Ma simteam foarte puternic alaturi de ea, impreuna simteam ca suntem de neclintit, ca ma completeaza perfect si eu pe ea, iar separat suntem "nimic". Doream parca sa o am langa mine o eternitate si nu mai aveam nevoie de nimic.


Citeaza mesajul

gabi

gabiLocatie necunoscuta

Salut,mie sincer de trei zile imi place mult de un baiat si nuaptea trecuta am visat ca eram la scoala si o profesoara ne punea sa mimam iontul el a iesit inaitea mea si a facuto pe urma si eu am facut asta dar nu mi-a reusit prea bine dupa aceea imi amintesc ca ne-am certa si apoi am iesit(doar eu) in curte doar ca nu era curte pe care o stiam era un camp cu iarba verde si scoala il incojura practic dadand forma de patrat, acolo erau mai multi colegi si era si el , m-am dus catre ei dar cineva dintre ei ma vertizat sa nu o fac, desogur eu nu am ascultat si m-am trezit inconjurata de colegi acestia aveau ochi rosi numai el nu ii avea si nu vroia sa se apropie de mine statea in spatele grupului.Pana la urama, grupul de colegi era vampiri si acestia ma cam alergau, eu defiecare data cand ma ajungeau le puneam piedica si , singurul care nu venea dpa mine era tot baiatul de care imi place mie. la un moment dat am plecat de la scoala si am mers la o cafenea, acolo ra si el cu un prieten de-al nostru , a venit la mine si si-a cerut scuze apoi mi-a spus ca ma avertizat sa nu ma apropi de ei, dupa aceasta ne-am asezat la o masa si eu am inceput sa plang intre timp el ma luase in brate si prietenul nostru nu prea ne baga in seama (intrase pe net de pe un laptop). Si cam asa a fost visul meu de noaptea trecuta cine poate sa ma lumineze si pe mine cu o semnificatie a lui sa trimita un comentariu va rog . P.S. stiu ca pare cam ca o poveste dar credeti-ma asta am visat si de o zi caut numai dictionare de vise.:) PA!!! :)


Citeaza mesajul

gabi

gabiLocatie necunoscuta

Cand visez ca afli ca sti inselata de sot


Citeaza mesajul

Ecaterina

EcaterinaLocatie necunoscuta

Salutare la toata lumea. Sunt Adrian. Am si eu o intrebare putin mai ciudata, dar avand in vedere ca este un forum e discutii pentru oameni de diferite varste caut un raspuns din partea celor care se incadreaza in categoria de varsta intre 20-40(sa zicem). Am avut un vis acum doua nopti extrem de real, ireal de real ca sa zic mai bine. Genul din care nu vrei sa te trezesti, atat de frumos este. Se facea ca mi-au picat ochii pe o tipa, blonda, nu-mi amintesc figura bine, dar imi amintesc ca eram la un fel de curs. Avea pe ea o camasa alba, tip barbatesc,cu guler scrobit, dar ii statea foarte bine, desi era fata. Oameni buni, ceea ce vreau eu sa spun este ca am simtit ca este
Ma bucur mult de DVS. Din starea frumoasa în care va aflaţi, daruiţi o mica bucurie unui om din jurul DVS care este mai trist ca noi. Nu poate fi vorba numai de bani, nu - uneori este deajuns o vorba mai buna ca de obicei, un mic sfat, o atenţie şi puteţi schimba lucrurile spre bine.Înmulţiţi binele şi ve-ţi primi mai mult în schimb. Bafta şi noroc.


Citeaza mesajul

Anterioarele 10   Urmatoarele 10

Afisare de la 11 la 20 din : 34 posturi