Forum oniromantie

Participa si tu la discutie Avem 593 de subiecte si 1640 postari foarte interesante.

Cautare forum


Andreea

AndreeaLocatie necunoscuta

Am visat intr-o sambata ceva straniu, din punctul meu de vedere. Se facea ca mersesem la cotetul de gaini,cel obisnui,nu era nimik schimbat, si am mers in scopul de a lua ouale de la gaini. Insa am dat peste o gaina neobijnuita ,in sensul ca atunci cand am aruncat privirea in cuibarul lor, aceasta gaina pur si simplu vomita oua. nu orice oua...era ceva scarbos deoarece nu era nici urma de coaja de oua...era pur si simplu numai albuse si galbenuse peste tot si parca gainei ii era cumva greata. Scarbos...m`am trezit brusc din somn,credeti-ma ca pentru mine a fost un cosmar:|...va rog...care stiti ce semnifica acest vis ajutati`ma cumva sa inteleg ce inseamna tot acest vis dovedit pentru mine a fi un cosmar:((


Citeaza mesajul

luciana

lucianaLocatie necunoscuta

A fost doar un vis urat.


Citeaza mesajul

Ecaterina

EcaterinaLocatie necunoscuta

am visat crengute de brad impodobite ca si la nunta,si un horn de soba f frumos si inalt
Este un vis frumos. Dragoste frumoasa, succese în gospodarie, gospodarie frumoasa - ceva de genul. Bafta


Citeaza mesajul

Ecaterina

Ecaterina Locatie necunoscuta

salut am visat ca se facea noapte si eram la inmormintarea unui consatean ft bogat deodata au aparut niste dansatori ce dansau dansuri populare apoi am intrat in curtea raposatului si fiul lui nea servit cu un pahar de vin il lauda ft mult apoilume multa deodata mam trezit in patul meu si parca soacramea raposata si ea imi dadea pumni si eu ei apoi mam trezit brusc
Foarte pe scurt, nu am timp. Înmormântare - schimbare buna, ceva pozitiv. Lume multa - bunastare. soacra - ceva se va abate catre DVS, depinde în ce relaţii eraţi cu soacra, poate fi o mica cearta cu cineva. Imp. sunt primele 2. Bafta


Citeaza mesajul

Anterioarele 10

Afisare de la 31 la 34 din : 34 posturi