Forum oniromantie

Participa si tu la discutie Avem 594 de subiecte si 1641 postari foarte interesante.

Cautare forum


Cristina Dumitrescu

Cristina DumitrescuPloiesti, Romania

Am visat ca aveam cu copil care fusese rapit si nimeni nu ma putea ajuta sa il gasesc si ca mi se rupsese un colt de masea. In tot acest timp mergem cu un alt copil de mana, dar nu stiu daca era tot al meu. Are idee cineva ce ar putea insemna acest vis? Multumesc


Citeaza mesajul

Urzica Gheorghe

Urzica GheorgheTargu Neamt

Copilul lânga mama simbolizeaza un proiect conceput, o lucrare. Rapirea copilului înseamna însuşirea în mod fraudulos de catre alta persoana a acetui proiect sau lucrare. Daca mama descopera înca un copil lânga dânsa, simbolizeaza un alt proiect sau lucrare careia i s-a acordat minima atenţie, din care cauza a trecut neobservat copilul. Visul avertizeaza pentru protecţia copilului, adica a proiectului, şi canalizarea energiei şi atenţiei pe un singur copil, fiindca nu aveţi puterea şi disponibilitatea de a va ocupa de doua proiecte, doua lucruiri deodata. Cine nu se îngrijeşte de o fiinţa, de un copil, li se ia în mod karmic prin rapt sau prin temeiul legilor social morale sau chiar prin moartea timpurie. Mesajul visului este sa va concentraţi pe un singur lucru sau proiect şi sa-l împliniţi perfect.


Citeaza mesajul

Afisare de la 1 la 2 din : 2 posturi