Forum oniromantie

Participa si tu la discutie Avem 594 de subiecte si 1641 postari foarte interesante.

Cautare forum


Radu Caşotă

Radu CaşotăCraiova

Am visat ca eram pe o strada asfaltata, putin ingusta, cam de un metru si un pic, era zi, era cald, eu mergeam cu capul in jos, dadeam un mesaj iubitului meu, la un moment dat trece cineva pe langa mine dar nu ii dau importanta, mergeam si ma gandeam sa tin capul in jos sa nu ma recunoasca cineva, am trecut pe langa un copac, si am ajuns intr-un parc care seamana cu cel din fata blocului meu dar eu stiam ca nu e acelasi parc si l-am vazut pe Garcea cu inca cineva care era beat si veneau de undeva si vorbeau si auzeam dar nu intelegeam cuvintele si m-am uitat la ei in timp ce mergeam si eram putin grabita si cand am intors capul am vazut 2 pancarde dar nu stiu ce scria pe ele, am trecut pe langa ele, nici macar nu le-am citit si am mai facut 2 pasi si m-am oprit dar deja era prea tarziu ca eu pasisem deja si atunci cand eram in aer am realizat ca o sa cad in apa si am cazut in ea pana la burta iar apa era murdara si avea frunze galbene si verzi, dupa care m-a ridicat apa pana la genunchi si m-am prins de un gard din fier forjat care era in apa, dar nu stiu de ce era prins si ma tineam de o teaza care era langa drum, si stateam cu picioarele in apa si cu fundul pe gardul ala si ma gandeam sa nu vina vreo vietate pe sub apa sa ma muste de picior si am avut intentia sa ma ridic si atunci m-am trezit. tin sa precizez ca dupaia am realizat ca drumul era scurt si era ca o trambulina de puscina care ducea fix in lac.


Citeaza mesajul

Ion Gratar

Ion GratarBucharest, Romania

Acest vis face referire in prezentul tau,teconfrunti cu indoielei privind relatia cu iubitul tau,este posibil ca ceva sa va intrerupa cursul normal al relatiei voastre,si pe mine ma pune pe ginduri, ce cauta Garcea in visul tau? L-ai cunoscut si in viata reala,poate din showurile TV,el stii il personifica pe politistul Garcea,cea ce vrea sa spuna ca pot interveni situatii cu tiz judiciar intre voi,o decizie maritala,vezi lacul in kr iti expui picioarele,in ca mai ai de parcurs inca un drum pina la definitazarea relatiei tale de iubire.Pasii tai sunt parcursuri,care te va mai tine un timp,in familie in societate sau in grupul tau de prieteni.Finalitate al visului,trambulina este un ascendent spre sus sau spre jos,depinde de tine cum iti vei evalua decizia ta de a pasi ihn casnicia ta cu partenerul tau de viata.


Citeaza mesajul

Afisare de la 1 la 2 din : 2 posturi