Forum oniromantie

Participa si tu la discutie Avem 594 de subiecte si 1641 postari foarte interesante.

Cautare forum


Stefan Daniel Preda

Stefan Daniel PredaBucharest, Romania

Eram trei baieti,eu si amicii(2),la noi la liceu si cautam o fata pe nume Diana.Cand noi am vazut-o ea a fugit de noi,noi ne-am luat dupa ea,si am ajuns la caminul de practica.In caminul asta imi tot ziceam in vis ca e ceva rau inauntru.Ea a fugit pe usa in camin,am intrat si noi,iar dupa aceea era un hol lung, iar la captaul lui 2 usi de lemn.Am ajuns in fata usiilor,si le-am zis celor doi:Stati aici ca ma duc sa vad in ce parte a fugit.Cand am deschis usa in partea stanga erau inca 2 usi de lemn,cu geam iar in dreapta tot doua usi,una din ele era deschisa si era un hol cu salile de clasa,am gasit-o langa tocul usii,iar cand m-a simtit a luat-o iar la fuga.Cand am fugit dupa ea din capatul acelui hol a aparut un schelet,care venea spremine si se balanganea,iar pe la jumatatea holului au aparut inca o armata,iar unii parca ieseau din podea si peretii,dar ea alerga fix printre ei.Cand am vazut scheletele am strigat la amicii mei:Hai sa iesim de aici!.Am luat-o la fuga iar dupa ce am iesit din caminul de practica m-am trezit.Ce semnifica visul acesta?.Este legat de mine sau de amicii mei?Sau este legat de fata care fugea?


Citeaza mesajul

Gratar Gratar

Gratar GratarBucharest, Romania

Eram trei baieti,eu si amicii(2),la noi la liceu si cautam o fata pe nume Diana.Cand noi am vazut-o ea a fugit de noi,noi ne-am luat dupa ea,si am ajuns la caminul de practica.In caminul asta imi tot ziceam in vis ca e ceva rau inauntru.Ea a fugit pe usa in camin,am intrat si noi,iar dupa aceea era un hol lung, iar la captaul lui 2 usi de lemn.Am ajuns in fata usiilor,si le-am zis celor doi:Stati aici ca ma duc sa vad in ce parte a fugit.Cand am deschis usa in partea stanga erau inca 2 usi de lemn,cu geam iar in dreapta tot doua usi,una din ele era deschisa si era un hol cu salile de clasa,am gasit-o langa tocul usii,iar cand m-a simtit a luat-o iar la fuga.Cand am fugit dupa ea din capatul acelui hol a aparut un schelet,care venea spremine si se balanganea,iar pe la jumatatea holului au aparut inca o armata,iar unii parca ieseau din podea si peretii,dar ea alerga fix printre ei.Cand am vazut scheletele am strigat la amicii mei:Hai sa iesim de aici!.Am luat-o la fuga iar dupa ce am iesit din caminul de practica m-am trezit.Ce semnifica visul acesta?.Este legat de mine sau de amicii mei?Sau este legat de fata care fugea?
Dupa cat se pare,in viata ta va incepe o evolutie spirituala,in viata de credinta al religiei ortodoxe.Se pare ca momentan nu ai o directie spiriutala inchegata.Diana care o cautai,este credinta mariala al ortodoxiei,Diana fiind in trecut un cult pagan si o zeita pagana,dar care cu timpul s-a transferat sub imprumutul credintei in "Fecioara Nascatoare".Colegii tai sunt unii,insotitorii tai pe acest drum si in cautarea frenetica de a o cauta pe 'Diana'.Vei intimpina si opozitii din partea colegilor tai,familie si un profesor ateu,acel << schelet>>,o persoana goala in interiorul ei.Armata din spatele acestui schelet este Lumea cu toate tentatiile ei ,care vor incepe sa te atraga sau sa te sperie sa nu mai fii credincios alegerii tale d e-al sluji pe Dumnezeu,asa cum Il vei cunoaste prin prisma religiei ortodoxe.Fata ta din vis este o fantasma,care prin nivelul pregatitor al constiintei tale sa o gasesti si in viata reala,o posibila idila care se intrevede in viitorul tau.Ai grija cu cercul tau de prieteni....


Citeaza mesajul

Afisare de la 1 la 2 din : 2 posturi