Forum oniromantie

Participa si tu la discutie Avem 594 de subiecte si 1641 postari foarte interesante.

Cautare forum


Muresan Lucia Diana

Muresan Lucia DianaLocatie necunoscuta

Am visat in repetate randuri cu serpi dar de data aceasta mi sa parut ciudat..Am visat un sarpe lung,subtire si alb care incerca sa ma prinda , eu fugeam de el sa imi salvez fetita, in cele din urma am salvat-o insa pe mine ma muscase sarpele de gat la care am vazut sange.. Sper ca cineva sa ma ajute la interpretarea acestui vis! Multumesc .


Citeaza mesajul

Ion Gratar

Ion GratarBucharest, Romania

Buna dmn.Diana,m-i se pare un fel deja-vu ceea ce se intimpla in viata tuturor oamenilor.Am citit multe vise de-ale oamenilor cu vise despre serpi,in fine in intrepetarea simbolica al Bibliei sarpele il reprezinta pe Diavol.La Facerea,prima carte al Bibliei se spune cum Sarpele a amagit-o pe Eva,in asa fel ca si Adam omul a cazut in aceeasi cursa al diavolului.In visul pe kr l-ati avut,Dumnezeu vrea sa va avetizeze cu privire la o persoana de sex masculin,avind un ten mai grijonat,parul negru si ochii caprui,o persoana care pare binevoitoare dar la urma isi va arata coltii de vipera.In aceeasi situatie se mai afla si o cunostiinta de-al dvs,o femeie,o ruda sau o prietena care aveti o legatura mai strinsa cu aceea.Fetita joaca un rol secundar in vis,dvs sunteti tinta atacului surprinzator din partea acestui sarpe veninos,incit muscatura sa aiba efectul scontat,singele si muscatura sa vi se pare letala,dar gratie lui Dumnezeu ve-ti fii salvata la timp.Pe post de salvator dvs. incercati sa o ajutati pe fetita careia i-ati dat viata,incit numai Dumnezeu va decide inceputul si sfirsitul omului conform cu planul Sau de mintuire al neamului omenesc.Aveti mare grija in perioada care vine,o perioada mai strimtorata"revarsat" pe unele planuri financiare sau si materiale.Daca doriti sa mai corespondem pe acest sit de vise,sa-mi explicati experientele prin care ve-ti treceti si anumite vise {daca} va trec noaptea ca sa va explic ceea ce Dumnezeu doreste sa va ajute si va avertizeze de planurile dvs de viitor.


Citeaza mesajul

Afisare de la 1 la 2 din : 2 posturi