Forum oniromantie

Participa si tu la discutie Avem 594 de subiecte si 1641 postari foarte interesante.

Cautare forum


Lungu Maria Daria

Lungu Maria DariaBucuresci, Hunedoara

Într-o noapte (adica ieri) am visat ca ma fugarea în gradina (stau la casa) un paianjen ca o omida portocalie cu gura albastra, si nu stiu e ce, dar a murit. A doua noapte am visat ca tatal meu avea o cheie si vroia sa descuie o camaruta mica în perete în care era vin, (era noapte, deci nu prea vedea din cauza întunericului) si uitase unde e, si am vrut sa-l ajut, ne-am dus într-un colt al casei, si erau doi paianjeni lînga noi, o tarantula, si un paianjen negru, ca o libelula. Libelula-paianjen m-a fugarit în gradina, (paianjenul de ieri era tot acolo) si cînd am facut o curba în gradina, si libelula-paianjen mi-a intrat în gura, si m-am trezit imediat. Ce înseamna?


Citeaza mesajul

Popa Andrei

Popa AndreiMosnita Noua, Timis

Buna Maria, paianjenii din visele tale pot sugrea diverse sentimente de frica din trecutul tau. Poate ca vrei sa pastrezi distanta anumite persoane sau situatii. Faptul ca paianenul era mare si negru iti sugereaza ca este vorba si despre o lipsa de onestitate din partea cuiva, aceasta te poate afecta si iti poate genrea sentimente de dezamagire. Numai bine !


Citeaza mesajul

Lungu Maria Daria

Lungu Maria DariaBucuresci, Hunedoara

Buna Maria, paianjenii din visele tale pot sugrea diverse sentimente de frica din trecutul tau. Poate ca vrei sa pastrezi distanta anumite persoane sau situatii. Faptul ca paianenul era mare si negru iti sugereaza ca este vorba si despre o lipsa de onestitate din partea cuiva, aceasta te poate afecta si iti poate genrea sentimente de dezamagire. Numai bine !
Multumesc!


Citeaza mesajul

Afisare de la 1 la 3 din : 3 posturi