Forum oniromantie

Participa si tu la discutie Avem 593 de subiecte si 1640 postari foarte interesante.

Cautare forum


alexandra

alexandraLocatie necunoscuta

Eram pe un drum cu inca o persoana necunoscuta,mergand in dreapta se arata o biseica,inaintand a mai aparut inca una tot pe partea dreapta. si in a treia am intrat in curte unde era o alee cu multe flori unde era un sicriu cu un necunoscut.am trecut pe langa el pentru a intra in biserica a intins mana si ma prins de picior. am inceput sa plang,m am zbatut pana ce mai dat drumu si am fugit in fara biserici unde am intalnito pe dirigointa mea foarte schimbata(bruneta)


Citeaza mesajul

corina

corinaLocatie necunoscuta

Te inteleg perfect si eu am avut multe vise de acest fel tu traiesti din intamplarile altora si seara iti vin inapoi in minte pentru a afla mai multe contacteazama pe corinaspataru11@yahoo.com


Citeaza mesajul

corinna

corinnaLocatie necunoscuta

..eram in casa noua si cineva ma impins pe scari ..am alunecat dupa cara am simzit ca zbor si m-am vazut desupra ..privem lumea venita sa ma vada ..plangeau toti si eu incercam sa ma uit sa ma vad cum arat dar nu reuseam..am inceput sa plang si mi-am vazut cainele pe care vroiam sa-l imbraztisez si nu reuseam si plangeam si pentru asta...eram suparata ca nu mai puteam sa-l mangai....


Citeaza mesajul

ecaterina

ecaterinaLocatie necunoscuta

..eram in casa noua si cineva ma impins pe scari ..am alunecat dupa cara am simzit ca zbor si m-am vazut desupra ..privem lumea venita sa ma vada ..plangeau toti si eu incercam sa ma uit sa ma vad cum arat dar nu reuseam..am inceput sa plang si mi-am vazut cainele pe care vroiam sa-l imbraztisez si nu reuseam si plangeam si pentru asta...eram suparata ca nu mai puteam sa-l mangai....
Casa noua semnifica nişte relaţii noi, sau o situaţie noua. Faptul ca a-ţi alunecat, depinde, daca a-ţi alunecat în jos tare, adica, cum a fost alunecarea aşa va fi alunecarea în viaţa. Dupa care zburaţi – a zbura, daca nu zburaţi tare sus în nori, semnifica fericire. Cîinele reprezinta un prieten, foarte bine ca nu l-aţi îmbraţişat, fapt care poate semnifica o desparţire. Lume multa (care va privea) poate semnifica bunastare. A plînge – pentru majoritatea oamenilor înseamna bucurie, daca la DVS visurile sunt indirecte. La puţini oameni visurile pot fi directe, adica daca viseaza ca plîng şi ziua plâng. În cazul DVS mai degraba va fi bucurie reieşind şi din alte acţiuni.


Citeaza mesajul

danyela

danyelaLocatie necunoscuta

Nuh da nui da bine sau poate daca ai visat biserika ie da bine cred ca ie un semn ;) :(


Citeaza mesajul

Ecaterina

EcaterinaLocatie necunoscuta

eram pe un drum cu inca o persoana necunoscuta,mergand in dreapta se arata o biseica,inaintand a mai aparut inca una tot pe partea dreapta. si in a treia am intrat in curte unde era o alee cu multe flori unde era un sicriu cu un necunoscut.am trecut pe langa el pentru a intra in biserica a intins mana si ma prins de picior. am inceput sa plang,m am zbatut pana ce mai dat drumu si am fugit in fara biserici unde am intalnito pe dirigointa mea foarte schimbata(bruneta)
Bisericile, cu siguranţa ,semnifica schimbari în viaţa (întrat la facultate, scimbare de serviciu, de trai ş.a.), schimbarile vor fi bune, deoarece ambele sunt din dreapta. Faptul ca va prins de picior necunoscutul din sicriu – semnifica un succes mai mult pentru persoana ce va apucat de picior, dar DVS în vis fugiţi de el , posibil a III schimbare sa nu fie şi din cauza ca o persoana sa aiba o alta atitudine faţa de DVS sau de problema DVS (diriginta schimbata). Aceste lucruri se pot întîmpa în perioade diferite de timp (un an, o jumatate ), depinde ce distanţa ce a-ţi parcurs pîna la I, apoi a II biserica ş.a.m.d .Visul e bun succese.


Citeaza mesajul

Ilinca

IlincaLocatie necunoscuta

Nu stiu cum sa o spun exact pentru ca ar suna cam ciudat.Ideea e ca...de ceva timp[2-3 luni] visez chestiuni de genul...: Ma imaginez pe mine, afara cu un baiat , noaptea stand pe o banca.Undeva pe o alee si niste copaci pe margini.Stiu ca se intamplase ceva rau inainte, ma luase salvarea din acel loc, dar eu tot cu Acel Baiat am ramas pe banca:-??...Incepusem sa plang , un plans inecacios in asa fel incat baiatul ma ia in brate si merge cativa pasi dupa care ma lasa jos.Nu am idee cum, dar eram sigura ca eram alba la fata, si brusc nu mai plangeam.Incepuse sa se auda un zgomot gen sirena de la tren, timp in care eu ma intorc il imping pe baiat si ma ia trenul inainte.El incepuse sa tipe puternic, iar eu apar brusc de nicaieri si`i spun ca sunt vie, desi numai el avea sa ma vada.Dupa ce trece trenul, trupul meu neatins zacea intre sinele de tren.Dar eram moarta ce`i drept...urmarea era ca, baiatul duce trupul neinsufletit la spital, in timp ce "spiritul meu" ca sa nu`i zic altfel, mergea in spatele lui.Chestia ciudata e ca ma trezesc mereu plangand, in toiul noptii...niciodata nu apuc sa dorm bine...Mda.Ideea e ca, visez moarte...ori eu ori altcineva...Mi`ar lua ore in sir sa le enumar pe toate.:-< Cineva care ar putea sti ce reprezinta un astfel de vis...?:) Anyone?:-s


Citeaza mesajul

Ecaterina

EcaterinaLocatie necunoscuta

Nu stiu cum sa o spun exact pentru ca ar suna cam ciudat.Ideea e ca...de ceva timp[2-3 luni] visez chestiuni de genul...: Ma imaginez pe mine, afara cu un baiat , noaptea stand pe o banca.Undeva pe o alee si niste copaci pe margini.Stiu ca se intamplase ceva rau inainte, ma luase salvarea din acel loc, dar eu tot cu Acel Baiat am ramas pe banca:-??...Incepusem sa plang , un plans inecacios in asa fel incat baiatul ma ia in brate si merge cativa pasi dupa care ma lasa jos.Nu am idee cum, dar eram sigura ca eram alba la fata, si brusc nu mai plangeam.Incepuse sa se auda un zgomot gen sirena de la tren, timp in care eu ma intorc il imping pe baiat si ma ia trenul inainte.El incepuse sa tipe puternic, iar eu apar brusc de nicaieri si`i spun ca sunt vie, desi numai el avea sa ma vada.Dupa ce trece trenul, trupul meu neatins zacea intre sinele de tren.Dar eram moarta ce`i drept...urmarea era ca, baiatul duce trupul neinsufletit la spital, in timp ce
Barbatul cu care DVS o sa fiţi „o sa va duca în braţe câţiva paşi „ relaţiile frumoase vor dura câtevai luni, saptamâni, poate şi ani, apoi... „posibil unele neplaceri în sens de desparţire”. Dupa mersul acţiunilor – moartea DVS poate semnifica în cazul dat a se ispravi, a duce la bun sfârşit, a finisa... poate nişte relaţii, dar în sens pozitiv, deoarece nu va veţi lasa .”dusa de nas” va ve-ţi da seama ce se întîmpla, întradevar este foarte important sa înţelegi acest lucru la timp. Probabil, fiecare om trece pe asemenea „carari”, important sa mergem înainte, chiar daca uneori nu este uşor. Cîntariţi foarte bine, din cele menţionate ce poate fi. Bafta.


Citeaza mesajul

stefan

stefanLocatie necunoscuta

Acum 2 zile a trebuit sa-mi eutanasiez catelusa, pe care toti ai familiei o iubeam foarte mult, ca pe ochii din cap as putea spune. CA PE UN OM. Iar acum o jelim cu totii tot ca pe un om. A fost un membru al familiei noastre. Ne este foarte-foarte greu. A fost o decizie extraordinar de grea si suntem sfarsiti de durere cu totii. Ne-a luminat viata peste 12 ani. Plangem in fiecare zi. toti o protejam cand traia, pentru ca avea si problemute de sanatate. Avea o figura de sufletzel nevinovat(cum apare si in unele poze ale noastre, pe care evitam acum sa le privim). Am visat ca o plimbam noaptea trecuta(pentru ca acum 2 nopti n-am dormit, de fapt nici noaptea trecuta nu pot spune ca a fost odihna). 1. As dori sa stiu, am auzit ca este posibil, daca ma rog la Dumnezeu sa-mi arate ce este cu ea acum, pentru ca n-am stare, nu ma pot impaca cu gandul, Dumnezeu imi va implini ruga mea? Tare mult as dori sa visez ce este cu ea si cu sufletelul ei, pentru ca mi-e tare dor de ea. 2. Acum este prin casa noastra, sau unde este ea? Stiti ceva despre subiecte de genul acesta? Va multumesc din tot sufletul. Stefan.


Citeaza mesajul

Alina Mosescu

Alina MosescuLocatie necunoscuta

Pentru Stefan - Imi pare tare rau de pierderea suferita; te inteleg pentru ca si eu am trecut prin aceeasi suferinta anul trecut. Tin sa-ti spun ca doar timpul te va lasa sa te poti odihni. Dupa 2-3 zile, eu am visat-o pe Bella, fericita, alergand dupa un fluture. S-a uitat lung la mine si mi-am dat seama ca-i este bine. Iti doresc liniste si impacare!


Citeaza mesajul

  Urmatoarele 10

Afisare de la 1 la 10 din : 16 posturi