Forum oniromantie

Participa si tu la discutie Avem 593 de subiecte si 1640 postari foarte interesante.

Cautare forum


stefan

stefanLocatie necunoscuta

Pentru Stefan - Imi pare tare rau de pierderea suferita; te inteleg pentru ca si eu am trecut prin aceeasi suferinta anul trecut. Tin sa-ti spun ca doar timpul te va lasa sa te poti odihni. Dupa 2-3 zile, eu am visat-o pe Bella, fericita, alergand dupa un fluture. S-a uitat lung la mine si mi-am dat seama ca-i este bine. Iti doresc liniste si impacare!
Te urci pe pereti, Alina, nu altceva, este cumplit, am avut un an tare rau si ultimii zece ani multe evenimente rele si frustrari si pe plan sentimental si financiar si de toate, nu am avut noroc deloc, daca nu o aveam pe ea, nu stiu cum as fi reusit sa trec. Am spus ca-i sunt profund recunoscator pana la moarte si o eternitate dupa. Eu sper sa-mi revad sufletelul meu "dincolo" si tu la fel, asa-i? Trebuie sa existe un "dincolo" despre care vorbesc toate religiile de pe lumea asta, unde luam cu noi numai iubirea si unde-i intalnim pe cei dragi si petrecem cu ei si cu Hristos in eternitate. Eu cred in asta si am avut si semne tainice in acest sens, in ultimii zece ani, cum ca m-a incercat Dumnezeu. Ma simt vlaguit, dar nu si infrant. Descopar noi si noi forte in mine, zi dupa zi. Daca as putea pocni din deget sa fie la toata lumea bine, as face-o oricand. Multumesc pentru raspunsul tau si numai ganduri de bine iti trimit. Sper sa te revezi cu iubita ta intr-o buna zi.


Citeaza mesajul

Ecaterina.

Ecaterina.Locatie necunoscuta

Pentru Stefan - Imi pare tare rau de pierderea suferita; te inteleg pentru ca si eu am trecut prin aceeasi suferinta anul trecut. Tin sa-ti spun ca doar timpul te va lasa sa te poti odihni. Dupa 2-3 zile, eu am visat-o pe Bella, fericita, alergand dupa un fluture. S-a uitat lung la mine si mi-am dat seama ca-i este bine. Iti doresc liniste si impacare!
Te urci pe pereti, Alina, nu altceva, este cumplit, am avut un an tare rau si ultimii zece ani multe evenimente rele si frustrari si pe plan sentimental si financiar si de toate, nu am avut noroc deloc, daca nu o aveam pe ea, nu stiu cum as fi reusit sa trec. Am spus ca-i sunt profund recunoscator pana la moarte si o eternitate dupa. Eu sper sa-mi revad sufletelul meu
Câţiva ani în urma s-a îmbolnavit motanul nostru pe care îl numeam „inteligentul” – fiecare persoana care venea la noi era „examinata” de inteligentul, apoi acesta ne informa prin comportamentul sau, ce fel de om a venit - bun sau rau. L-am pierdut. Înainte cu 2 saptamâni ca el sa moara, am visat o casa foarte frumoasa, el statea pe scari, drept în prag şi din el a ieşit sufletul – un ghem de aer... Am înţeles ca îl vom pierde şi tare repede, deoarece acţiunea se desfaşura drept în prag, ceea ce înseamna ca curând se va întâmpla. Ştiu ca este greu. Dar mai ştiu ca toţi care pleaca „dincolo” nu vor sa ne vada pe noi suferind, cunosc foarte multe vise ale oamenilor, care confirma acest lucru. Ei doresc ca noi sa facem ceva bun. Cum o puteţi mângâia pe ea? În jurul DVS, probabil o sa gasiţi un câine flamând, daţi-i puţina mâncare numind-o pe nume şi, cu siguranţa, lucrurile se schimba. DVS foarte corect a-ţi scris ca „dincolo” luam cu noi iubirea, eu mai completez, ca luam şi faptele noastre – rele sau bune şi, dupa ce treci hotarul, nimeni nu e în stare sa mai schimbe ceva – eşti singur cu valiza ta. Norocul nostru e ca Dumnezeu este iubitor de oameni, este înţelept şi judeca dupa meritele noastre. Acei oameni care în viaţa au suferit în numele dreptaţii Lui şi au procedat pe drept, n-au de ce se teme. În privinţa visurilor ... nu sunt toate din lumea noastra, fiecare om are visele sale. Dupa mine DVS sunteţi un om cu sufleţelul bun, sper ca o sa aveţi mângâiere. Nu va întristaţi de suferinţe. Va puteţi închipui, ce ar fi, daca în lumea noastra oamenii n-ar suferi. Suferinţa purifica sufletul omului, îl face mai bun. Dumnezeu ştie sa împarta, El o sa va lumineze calea. Cu regret, sunt unii care sufera, apoi uita şi nu compatimesc pe alţii în suferinţe. Uitaţi-va nu departe de DVS şi o sa observaţi aşa ceva. Dar sunt mulţi oameni buni, care fac lucruri frumoase, haideţi sa trecem de partea lor şi lumea va fi mai frumoasa. Am sa ma rog pentru DVS, sa se schimbe totul spre bine. Bafta.


Citeaza mesajul

stefan

stefanLocatie necunoscuta

Pentru Stefan - Imi pare tare rau de pierderea suferita; te inteleg pentru ca si eu am trecut prin aceeasi suferinta anul trecut. Tin sa-ti spun ca doar timpul te va lasa sa te poti odihni. Dupa 2-3 zile, eu am visat-o pe Bella, fericita, alergand dupa un fluture. S-a uitat lung la mine si mi-am dat seama ca-i este bine. Iti doresc liniste si impacare!
Te urci pe pereti, Alina, nu altceva, este cumplit, am avut un an tare rau si ultimii zece ani multe evenimente rele si frustrari si pe plan sentimental si financiar si de toate, nu am avut noroc deloc, daca nu o aveam pe ea, nu stiu cum as fi reusit sa trec. Am spus ca-i sunt profund recunoscator pana la moarte si o eternitate dupa. Eu sper sa-mi revad sufletelul meu
Câţiva ani în urma s-a îmbolnavit motanul nostru pe care îl numeam „inteligentul” – fiecare persoana care venea la noi era „examinata” de inteligentul, apoi acesta ne informa prin comportamentul sau, ce fel de om a venit - bun sau rau. L-am pierdut. Înainte cu 2 saptamâni ca el sa moara, am visat o casa foarte frumoasa, el statea pe scari, drept în prag şi din el a ieşit sufletul – un ghem de aer... Am înţeles ca îl vom pierde şi tare repede, deoarece acţiunea se desfaşura drept în prag, ceea ce înseamna ca curând se va întâmpla. Ştiu ca este greu. Dar mai ştiu ca toţi care pleaca „dincolo” nu vor sa ne vada pe noi suferind, cunosc foarte multe vise ale oamenilor, care confirma acest lucru. Ei doresc ca noi sa facem ceva bun. Cum o puteţi mângâia pe ea? În jurul DVS, probabil o sa gasiţi un câine flamând, daţi-i puţina mâncare numind-o pe nume şi, cu siguranţa, lucrurile se schimba. DVS foarte corect a-ţi scris ca „dincolo” luam cu noi iubirea, eu mai completez, ca luam şi faptele noastre – rele sau bune şi, dupa ce treci hotarul, nimeni nu e în stare sa mai schimbe ceva – eşti singur cu valiza ta. Norocul nostru e ca Dumnezeu este iubitor de oameni, este înţelept şi judeca dupa meritele noastre. Acei oameni care în viaţa au suferit în numele dreptaţii Lui şi au procedat pe drept, n-au de ce se teme. În privinţa visurilor ... nu sunt toate din lumea noastra, fiecare om are visele sale. Dupa mine DVS sunteţi un om cu sufleţelul bun, sper ca o sa aveţi mângâiere. Nu va întristaţi de suferinţe. Va puteţi închipui, ce ar fi, daca în lumea noastra oamenii n-ar suferi. Suferinţa purifica sufletul omului, îl face mai bun. Dumnezeu ştie sa împarta, El o sa va lumineze calea. Cu regret, sunt unii care sufera, apoi uita şi nu compatimesc pe alţii în suferinţe. Uitaţi-va nu departe de DVS şi o sa observaţi aşa ceva. Dar sunt mulţi oameni buni, care fac lucruri frumoase, haideţi sa trecem de partea lor şi lumea va fi mai frumoasa. Am sa ma rog pentru DVS, sa se schimbe totul spre bine. Bafta.
Dupa cum am spus, cred cu tarie ca a fost cineva special in viata mea, pentru ca am trecut prin momente pe care nu le doresc nimanui. asa, in timp, rar ma gandeam cum va fi cand nu va mai fi ea. In ultimele 2 saptamani inainte sa iau decizia, eram in delir, nu altceva, cand vedeam ca ea a imbatranit si in loc sa imbatranesc si eu cu ea, ea se duce inaintea mea. In dragoste nu am avut noroc(ca om stiu sa iubesc neconditionat, nu stiu de unde am invatat, dar asa imi este felul), am avut parte de un suflet pe care, ca si pe Suzy, am iubit-o foarte mult, iar ea a fost pe interes cu mine. Fara sa fiu misogin, Doamne Fereste, pur si simplu m-a epuizat sufleteste relatia respectiva si nu am mai incercat de atunci. Si multe alte evenimente nefaste precum morti in familie si, per total, LUCRURI CARE NU MAI SUNT SI NU VOR MAI FI DELOC LA FEL, PENTRU CA PUR SI SIMPLU NU VAD CUM. Sunt persoane pe care le-am iubit si nu le mai am alaturi, imprejurari favorabile de care nu reusesc sa mai am parte si nu stiu ce se intampla. Suzy mi-a fost ca un copil pe care l-am "adoptat" pe cand avea vreo 2 luni si de atunci tot mereu alaturi mi-a fost. Recunosc: auzeam de oameni care erau innebuniti dupa ce le-a murit patrupedul(am auzit de oameni care s-au dat cu capul de pereti) si acum ii inteleg, tac chitic si nu mai spun nimic. Chiar ma gandeam zilele astea sa ma duc la un duhovnic sa ma "caut sufleteste" cum se spune, pentru ca simt ca fac poc.


Citeaza mesajul

Ecaterina

EcaterinaLocatie necunoscuta

Pentru Stefan - Imi pare tare rau de pierderea suferita; te inteleg pentru ca si eu am trecut prin aceeasi suferinta anul trecut. Tin sa-ti spun ca doar timpul te va lasa sa te poti odihni. Dupa 2-3 zile, eu am visat-o pe Bella, fericita, alergand dupa un fluture. S-a uitat lung la mine si mi-am dat seama ca-i este bine. Iti doresc liniste si impacare!
Te urci pe pereti, Alina, nu altceva, este cumplit, am avut un an tare rau si ultimii zece ani multe evenimente rele si frustrari si pe plan sentimental si financiar si de toate, nu am avut noroc deloc, daca nu o aveam pe ea, nu stiu cum as fi reusit sa trec. Am spus ca-i sunt profund recunoscator pana la moarte si o eternitate dupa. Eu sper sa-mi revad sufletelul meu
Câţiva ani în urma s-a îmbolnavit motanul nostru pe care îl numeam „inteligentul” – fiecare persoana care venea la noi era „examinata” de inteligentul, apoi acesta ne informa prin comportamentul sau, ce fel de om a venit - bun sau rau. L-am pierdut. Înainte cu 2 saptamâni ca el sa moara, am visat o casa foarte frumoasa, el statea pe scari, drept în prag şi din el a ieşit sufletul – un ghem de aer... Am înţeles ca îl vom pierde şi tare repede, deoarece acţiunea se desfaşura drept în prag, ceea ce înseamna ca curând se va întâmpla. Ştiu ca este greu. Dar mai ştiu ca toţi care pleaca „dincolo” nu vor sa ne vada pe noi suferind, cunosc foarte multe vise ale oamenilor, care confirma acest lucru. Ei doresc ca noi sa facem ceva bun. Cum o puteţi mângâia pe ea? În jurul DVS, probabil o sa gasiţi un câine flamând, daţi-i puţina mâncare numind-o pe nume şi, cu siguranţa, lucrurile se schimba. DVS foarte corect a-ţi scris ca „dincolo” luam cu noi iubirea, eu mai completez, ca luam şi faptele noastre – rele sau bune şi, dupa ce treci hotarul, nimeni nu e în stare sa mai schimbe ceva – eşti singur cu valiza ta. Norocul nostru e ca Dumnezeu este iubitor de oameni, este înţelept şi judeca dupa meritele noastre. Acei oameni care în viaţa au suferit în numele dreptaţii Lui şi au procedat pe drept, n-au de ce se teme. În privinţa visurilor ... nu sunt toate din lumea noastra, fiecare om are visele sale. Dupa mine DVS sunteţi un om cu sufleţelul bun, sper ca o sa aveţi mângâiere. Nu va întristaţi de suferinţe. Va puteţi închipui, ce ar fi, daca în lumea noastra oamenii n-ar suferi. Suferinţa purifica sufletul omului, îl face mai bun. Dumnezeu ştie sa împarta, El o sa va lumineze calea. Cu regret, sunt unii care sufera, apoi uita şi nu compatimesc pe alţii în suferinţe. Uitaţi-va nu departe de DVS şi o sa observaţi aşa ceva. Dar sunt mulţi oameni buni, care fac lucruri frumoase, haideţi sa trecem de partea lor şi lumea va fi mai frumoasa. Am sa ma rog pentru DVS, sa se schimbe totul spre bine. Bafta.
Dupa cum am spus, cred cu tarie ca a fost cineva special in viata mea, pentru ca am trecut prin momente pe care nu le doresc nimanui. asa, in timp, rar ma gandeam cum va fi cand nu va mai fi ea. In ultimele 2 saptamani inainte sa iau decizia, eram in delir, nu altceva, cand vedeam ca ea a imbatranit si in loc sa imbatranesc si eu cu ea, ea se duce inaintea mea. In dragoste nu am avut noroc(ca om stiu sa iubesc neconditionat, nu stiu de unde am invatat, dar asa imi este felul), am avut parte de un suflet pe care, ca si pe Suzy, am iubit-o foarte mult, iar ea a fost pe interes cu mine. Fara sa fiu misogin, Doamne Fereste, pur si simplu m-a epuizat sufleteste relatia respectiva si nu am mai incercat de atunci. Si multe alte evenimente nefaste precum morti in familie si, per total, LUCRURI CARE NU MAI SUNT SI NU VOR MAI FI DELOC LA FEL, PENTRU CA PUR SI SIMPLU NU VAD CUM. Sunt persoane pe care le-am iubit si nu le mai am alaturi, imprejurari favorabile de care nu reusesc sa mai am parte si nu stiu ce se intampla. Suzy mi-a fost ca un copil pe care l-am
Îmi pare foarte rau ca suferiţi. Poate ca sfatul meu v-a suparat, dar credeţi-ma, numai prin a face ceva oamenii ies din asemenea situaţii- prin unele schimbari, de ex mutaţi ceva din mobila, curaţenie generala, sadirea unui pom, plimbarea cu un prieten etc. Va rog faceţi ceva, numai aceasta este unica cale de a schimba situaţia mai rapid. DVS sunteţi o persoana puternica şi aveţi un suflet mare, eu cred ca o sa aveţi schimbari bune. DVS a-ţi fost alaturi şi ia-ţi susţinut pe cei care au plecat din lumea noastra, adica a-ţi ajutat pe cineva. Astfel de oameni nu ramân fara atenţia lui Dumnezeu, dar mai întîi tre sa fie smirenie, credinţa şi acţiuni, în deosebi acţiuni frumoase. Succese şi schimbari bune.


Citeaza mesajul

Daniela

DanielaLocatie necunoscuta

Noaptea trecuta am visat ca eram intre somn si realitate, si in aceasta "realitate" eram agitata, eram intinsa in patul meu, iar sotul meu era langa mine si incerca sa ma trezesca. Agitatia provenea din faptul ca aveam un sentiment "de rau", o spaima, o frica care crestea rapid in intesitate, simteam cum imi bate inima din ce in ce mai tare si in acelasi timp il auzeam pe sotul meu cum ma striga (insa nu-mi spunea pe nume, dar stiam ca pe mine ma striga) si cum incearca sa ma trezeasca. Cand bataile inimii simteam ca erau maxime si frica era maxima, s-a deschis usa dormitorului si a intrat Moartea. Era clasica - pelerina neagra si secure, am inceput sa tip si sa ma rog sa ma trezesc, in timp ce Ea venea spre mine, parca plutind, si ridica securea din ce in mai sus. Inainte sa apuce sa loveasca, sotul meu m-a trezit, si in acelasi timp m-am trezit si in realitate. Era ora 06:00 dimineata, si de atunci am un tremur si un sentiment ciudat, care nu ma lasa deloc. Ma puteti ajuta cu o interpretare, va rog mult?


Citeaza mesajul

monica

monicaLocatie necunoscuta

Nici nu stiu cum sa incep sa descriu ce s eintampla in ult timp, dar o sa descriu pe scurt ult doua nopti: acum doua nopti era ora 2, ma tot intorceam de pe o parte pe alta, cand am observat langa pat niste coarne rosii, am aprins becul ,m`am calmat(in acest timp se trezise tatal meu si am mers si m`am culcat cu mami); in noaptea asta, tot la ora 2,ma intorceam din nou, neputand sa adorm si aud dintr`o data ca ma striga cineva pe nume, am aprins becu si am iesit ca intepata plangand din camera..exact atunci se trezise tatal meu cu o durere de spate si din nou am mers sa dorm cu mama mea..:| poate cineva sa isi dea cu parerea despre asta?


Citeaza mesajul

Anterioarele 10

Afisare de la 11 la 16 din : 16 posturi