Forum oniromantie

Participa si tu la discutie Avem 593 de subiecte si 1640 postari foarte interesante.

Cautare forum


cristina raula

cristina raulaLocatie necunoscuta

Am visat azi-noapte ca vecina mea avea doi baieti mari care ii stiu,dar mai avea un bebelus.Era tare frumos,si cans am intrebat-o cate luni are mi-a zis ca 2 ani dar era mic pentru 2 ani.Nu stiu exact ce sex era,dar stiu ca radea si se juca.


Citeaza mesajul

Andrada

AndradaLocatie necunoscuta

Daca ai visat copilul razand vei primi o veste intristatoare


Citeaza mesajul

aurici

auriciLocatie necunoscuta

Vecina ta va avea doi ani de necazuri


Citeaza mesajul

mihaela

mihaelaLocatie necunoscuta

Am visat pe cumnata mea ca a nascut acasa o fetita mica si eu alergam dupa doctori dar am adus o asistenta si culmea era ca numai eu tineam in brate fetita nimeni altcineva


Citeaza mesajul

geanina21

geanina21Locatie necunoscuta

am visat pe cumnata mea ca a nascut acasa o fetita mica si eu alergam dupa doctori dar am adus o asistenta si culmea era ca numai eu tineam in brate fetita nimeni altcineva
mai mereu am si eu visuri care ma inspamaita aveti perfecta dreptate


Citeaza mesajul

vali

valiLocatie necunoscuta

Am visat o fetita cam de 2 ani care nu vorbea dar o simteam dornica de joaca ,vroia sa se josce cu mine iar eu ma cam retrageam dar in acelasi timp imi doream sa ma joc cu ea.A gasit o suzeta pe care a luat-o in gurita.Acea fetita,in vis ,era sfanta Paraschiva.


Citeaza mesajul

ecaterina

ecaterinaLocatie necunoscuta

Bebeluşii în vis aduc numai fericirea - pentru oamenii care îi au, adica pentru vecina DVS. În deosebi daca bebeluşul este vesel şi frumos - poate însemna succes, venituri, angajare în servici etc


Citeaza mesajul

Theodora

TheodoraLocatie necunoscuta

Am visat azi-noapte ca vecina mea avea doi baieti mari care ii stiu,dar mai avea un bebelus.Era tare frumos,si cans am intrebat-o cate luni are mi-a zis ca 2 ani dar era mic pentru 2 ani.Nu stiu exact ce sex era,dar stiu ca radea si se juca.
Si eu am visat copii mici... Se facea ca am dat nastere unei fetite mici si firave,iar dupa nastere am lesinat, fara sa stiu ca mai aveam o a doua fetita, slaba moarta. Gemene deci. In vis cica doctorii imi dadusera medicamente ca sa uit de cea care parea sa nu aiba sansa sa traiasca. Si cand mi-au pus-o in brate pe prima , am inceput sa imi amintesc ce s-a intamplat si am vazut o silueta a unui barbat, dar asa vag. Era cineva cunoscut, probabil prietenul meu. Si la sfarsitul visului se facea ca eram pe terenul de fotbal din orasul meu, era senin si aveam una din fete de mana. Deodata apare si cealalta , si m-a strans in brate si am stat toate trei intinse si am privit cerul senin...


Citeaza mesajul

cosmina

cosminaLocatie necunoscuta

Si eu am visat aseara ca am fost la cineva sau mi-a zis cineva nu stiu cine sau unde(nu imi mai aminteam nimic de genul cand m-am trezit) stiu doar ca acea persoana mi-a spus ca peste 10zile voi avea un copil(adica voi ramane insarcinata cred deoarece in vis nu eram insarcinata si nici in realitate dar pot spune ca uneori imi doresc un copil cu iubitul meu dar stiu ca sunt prea mica(20) ptr un copil si abandonez ideea..insa nu stiu ce inseamna acest vis si daca e ceva de rau ptr ca un vis cu un copil inseamna de multe ori ceva rau..


Citeaza mesajul

Grigore Dan Florin

Grigore Dan FlorinZaragoza, Spain

Am visat un copil mic tinandul in brate si plangea ca era foame era foarte frumos cu o caciulita in cap in vis era baiatul meu dra eu nu am copii eram bagati intrun colt de pat si pe langa noi era mai multe pers oare ce o inseamna


Citeaza mesajul

Afisare de la 1 la 10 din : 10 posturi