Forum oniromantie

Participa si tu la discutie Avem 594 de subiecte si 1641 postari foarte interesante.

Cautare forum


Ecaterina

Ecaterina Locatie necunoscuta

am visat k eram cu fratele meu in parc si tipam la el sa se opreasca, el era pe bicicleta si mergea la vale, a cazut si si-a rupt gatul intr-un mod ciudat, sange nu curgea, era oarecum despicat. Am alergat cu el pana la o statie de taxi si n-aveam niciun ban,un tigan a zis k ne duce el la spital si noi sa fim sanatosi, am mers la 3 spitale pentru ca la primele doua ziceau k nu au sala de urgente. La ultimul spital a trebuit sa semnez eu si pe numele mamei si pe numele tatalui ca imi iau angajamentul k orice s-ar intampla in sala de operatie medicii nu au nicio vina k ei fac tot ce pot... Ce inseamna visul asta? frate inseamna veste buna, rana grava inseamna veste proasta, tigan veste proasta, are cineva vreo idee? va rog sa mi raspundeti cat de curand daca se poate. Multumesc
Fratele DVS poate fi el însuşi, o persoana din apropiaţii DVS, uneori - chiar DVS. Este vorba de o persoana care actualmente se afla într-o situaţie buna (fiind pe bicicleta), dar nişte obişnuinţe nu bune, sau prin neascultare, el merge la vale – ceva nu merge aşa cum ar trebui, e rau ceva – de genul o dezbatere din calea dreapta. DVS o sa fiţi în dificultate, a fugi, a striga – greutaţi. Caderea poate semnifica o cadere – literalmente. O ieşire din aceasta situaţie, din a III încercare poate semnifica o cedare, ţigan - gâlceava . Analizaţi bine situaţia şi încercaţi sa schimbaţi ceva spre bine. Bafta.


Citeaza mesajul

maria

mariaLocatie necunoscuta

Am visat ca locuiam intr-o casa, unde in una dintre camere erau 3 morminte..
Casa - în cazul dat poate semnifica viaţa personala şi relaţiile personale cu un barbat, cum arata casa – aşa vor fi şi relaţiile. Cum arata camera e important? Morminte – noutaţi. Posibil sa aveţi noutaţi nu rele despre viaţa a trei persoane. Cum erau mormintele – verzi cu iarba...? sa speram ca ve-ţi avea notaţi bune. Bafta.
Casa avea 2 camere, nedecomandate. Iar mormintele erau noi.
AM VISAT CA SORA MEA MA INTEPAT CU CUTITUL IN FRUNTE SI IMI CURGEA PUTIN SANGE!


Citeaza mesajul

anca

ancaLocatie necunoscuta

O visez de multe ori pe sora mea ca sufera ,plange,uneori e vanata la un ochi,dar oricum numai suferind o visez si de multe ori ma si sperie.Oare o fi vreo ceva grav?


Citeaza mesajul

Anterioarele 10

Afisare de la 11 la 13 din : 13 posturi