Forum oniromantie

Participa si tu la discutie Avem 593 de subiecte si 1640 postari foarte interesante.

Cautare forum


maria

mariaLocatie necunoscuta

Am visat ca p cunostiinta isi cumparase multe haine si avea pe un umeras o rochie de mireasa si m-am dus sa ma uit la ea si am vazut-o ca avea dantela neagra p corset si palaria cu plasa si tot neagra. dar pe langa acele rochii mai avea si altele oarecum colorate.apoi m-am visat in cimitir dar ca si cum as fi fost spectator ,adik priveam de undeva de la inaltime. si la un moment dintr un cavou se ridica un barbat si se duce langa un alt mormant (care se facea ca este al strabunicii mele decedata acum 2 luni) si ridica o rochie de mireasa care semana cu cealalta.apoi am inceput sa fug si am ajung in curtea bunicilor mei unde se aflau niste puii de gaina si m-am dus sa ii hranesc , iar cand m am dus sa le iau de mancare am vazut un soricel alb, iar cum mie imi este frica am inceput sa tip si sa fug. dupa m-am dus la vecinii din spate sa le cer de mancare pt pui iar dintr o gradinitia o cunostiinta decedata acum 6 luni imi arunca trandafiri peste un gardulet si sotul acesteia imi zicea sa iau 4 dar i-am raspuns k iau 3 deoarece trebuie numar impar.sper ca puteti sa ma ajutati si pe mine sa intelg ceva din visul aceste


Citeaza mesajul

AURICI

AURICILocatie necunoscuta

Regret ca trebuie sa te intristez,dar una din persoanele visate ti-a facut vraji pentru a nu te putea casatori,si din pacate sa te desparti prin moarte de partenerii pe care ii vei avea si e o persoana pe care tu o servesti cu aproape intotdeauna cu ceva din ceea ce gatesti.


Citeaza mesajul

ralu

raluLocatie necunoscuta

am visat ca p cunostiinta isi cumparase multe haine si avea pe un umeras o rochie de mireasa si m-am dus sa ma uit la ea si am vazut-o ca avea dantela neagra p corset si palaria cu plasa si tot neagra. dar pe langa acele rochii mai avea si altele oarecum colorate.apoi m-am visat in cimitir dar ca si cum as fi fost spectator ,adik priveam de undeva de la inaltime. si la un moment dintr un cavou se ridica un barbat si se duce langa un alt mormant (care se facea ca este al strabunicii mele decedata acum 2 luni) si ridica o rochie de mireasa care semana cu cealalta.apoi am inceput sa fug si am ajung in curtea bunicilor mei unde se aflau niste puii de gaina si m-am dus sa ii hranesc , iar cand m am dus sa le iau de mancare am vazut un soricel alb, iar cum mie imi este frica am inceput sa tip si sa fug. dupa m-am dus la vecinii din spate sa le cer de mancare pt pui iar dintr o gradinitia o cunostiinta decedata acum 6 luni imi arunca trandafiri peste un gardulet si sotul acesteia imi zicea sa iau 4 dar i-am raspuns k iau 3 deoarece trebuie numar impar.sper ca puteti sa ma ajutati si pe mine sa intelg ceva din visul aceste
fostul meu iubit m-a parasit de curand si aseara l-am visat ca se insurase, era imbracat in mire si o fata care-l insotea in rochie alba de mireasa , venisera cu nunta cu nasi si invitati pana in parc si au pus-o sa aprinda lumanarile pe sorumea. ajutati-ma sa inteleg visul va impor


Citeaza mesajul

FLORIN

FLORINLocatie necunoscuta

am visat ca p cunostiinta isi cumparase multe haine si avea pe un umeras o rochie de mireasa si m-am dus sa ma uit la ea si am vazut-o ca avea dantela neagra p corset si palaria cu plasa si tot neagra. dar pe langa acele rochii mai avea si altele oarecum colorate.apoi m-am visat in cimitir dar ca si cum as fi fost spectator ,adik priveam de undeva de la inaltime. si la un moment dintr un cavou se ridica un barbat si se duce langa un alt mormant (care se facea ca este al strabunicii mele decedata acum 2 luni) si ridica o rochie de mireasa care semana cu cealalta.apoi am inceput sa fug si am ajung in curtea bunicilor mei unde se aflau niste puii de gaina si m-am dus sa ii hranesc , iar cand m am dus sa le iau de mancare am vazut un soricel alb, iar cum mie imi este frica am inceput sa tip si sa fug. dupa m-am dus la vecinii din spate sa le cer de mancare pt pui iar dintr o gradinitia o cunostiinta decedata acum 6 luni imi arunca trandafiri peste un gardulet si sotul acesteia imi zicea sa iau 4 dar i-am raspuns k iau 3 deoarece trebuie numar impar.sper ca puteti sa ma ajutati si pe mine sa intelg ceva din visul aceste
CINEVA DIN FAMILIA TA CARE ARE ROCHIEALBA CU CORSET VA MURI DACA NU FACE CEVA CU ACEEA ROCHIE. ARE VREO BOALA FATALA SI VA MURI


Citeaza mesajul

ladiesman

ladiesmanLocatie necunoscuta

E doar un vis


Citeaza mesajul

hgfjhfgj

hgfjhfgjLocatie necunoscuta

am visat ca p cunostiinta isi cumparase multe haine si avea pe un umeras o rochie de mireasa si m-am dus sa ma uit la ea si am vazut-o ca avea dantela neagra p corset si palaria cu plasa si tot neagra. dar pe langa acele rochii mai avea si altele oarecum colorate.apoi m-am visat in cimitir dar ca si cum as fi fost spectator ,adik priveam de undeva de la inaltime. si la un moment dintr un cavou se ridica un barbat si se duce langa un alt mormant (care se facea ca este al strabunicii mele decedata acum 2 luni) si ridica o rochie de mireasa care semana cu cealalta.apoi am inceput sa fug si am ajung in curtea bunicilor mei unde se aflau niste puii de gaina si m-am dus sa ii hranesc , iar cand m am dus sa le iau de mancare am vazut un soricel alb, iar cum mie imi este frica am inceput sa tip si sa fug. dupa m-am dus la vecinii din spate sa le cer de mancare pt pui iar dintr o gradinitia o cunostiinta decedata acum 6 luni imi arunca trandafiri peste un gardulet si sotul acesteia imi zicea sa iau 4 dar i-am raspuns k iau 3 deoarece trebuie numar impar.sper ca puteti sa ma ajutati si pe mine sa intelg ceva din visul aceste
aaaa


Citeaza mesajul

Dana

DanaLocatie necunoscuta

Neputand sa deschid un alt subiect,sunt nevoita sa postez aici... Am visat ca trebuia sa ma marit dar nu stiam cine era mirele!!El se ocupase de absolut tot:aveam si rochie de mireasa,platise tot,erau si flori in biserica...si eu nu ma hotaram daca sa merg sau nu,crezand ca e o gluma proasta a cuiva.Stie cineva ce poate insemna?La un moment dat eram imbracata in rochia alba..Prietenele,familia ma incurajau,era cineva printre ei care stia despre cine era vorba,cunostea mirele...Oare ce poate sa insemne?Va multumesc,Dana.


Citeaza mesajul

Mihaela

MihaelaLocatie necunoscuta

Pentru Maria : Stai linistita si nu mai lua atat de in serios visele ...eu am visat ca eram la nunta mea mireasa imbracata in rochie de mireasa neagra complet si muzica nu vroia sa cante iar invitatii veneu ,intrau dar treceau pe langa mine ca si cum nu as fi existat ....mi-am dat seama la un moment dat ca eram imbracata in negru si mi-am zis ca normal ca nu ma baga in seama invitatii ...ei cred ca eu sunt moarta ....dupa care m-am visat intr-o apa murdara plina de seri iar un sarpe a intrat in corpul meu prin stamac si a iesit prin ochi ...GROAZNIC .M-am speriat foarte tare si nu putem dormi noaptea de frica ...am mai avut si alte vise la fel de tulburatoare .Toate persoanele din jur imi spuneau ca e ceva in neregula ,ca mi se fac vraji ,ca trebuie sa am grija daca nu voi muri etc etc .Nu am facut nimic ..pur si simplu nu m-am mai gandit la aceste vise ,am incercat sa fiu mai pozitiva ....de putin timp am avut nunta :o nunta superba ,am fost o mireasa fericita si indragostita ,totul a mers exact asa cum planuisem cu mirele meu si azi sunt fericita .Mentionez ca intre vise si nunta trecusera cateva luni .Deci ..nu va mai ganditi ca va face cineva vraji si nu stiu cine va vrea raul ...i9ncercati sa fiti mai pozitive si o sa observati cum totul in jurul vostru se umple de lumina .O zi buna tuturor


Citeaza mesajul

rodica

rodicaLocatie necunoscuta

Pentru Maria : Stai linistita si nu mai lua atat de in serios visele ...eu am visat ca eram la nunta mea mireasa imbracata in rochie de mireasa neagra complet si muzica nu vroia sa cante iar invitatii veneu ,intrau dar treceau pe langa mine ca si cum nu as fi existat ....mi-am dat seama la un moment dat ca eram imbracata in negru si mi-am zis ca normal ca nu ma baga in seama invitatii ...ei cred ca eu sunt moarta ....dupa care m-am visat intr-o apa murdara plina de seri iar un sarpe a intrat in corpul meu prin stamac si a iesit prin ochi ...GROAZNIC .M-am speriat foarte tare si nu putem dormi noaptea de frica ...am mai avut si alte vise la fel de tulburatoare .Toate persoanele din jur imi spuneau ca e ceva in neregula ,ca mi se fac vraji ,ca trebuie sa am grija daca nu voi muri etc etc .Nu am facut nimic ..pur si simplu nu m-am mai gandit la aceste vise ,am incercat sa fiu mai pozitiva ....de putin timp am avut nunta :o nunta superba ,am fost o mireasa fericita si indragostita ,totul a mers exact asa cum planuisem cu mirele meu si azi sunt fericita .Mentionez ca intre vise si nunta trecusera cateva luni .Deci ..nu va mai ganditi ca va face cineva vraji si nu stiu cine va vrea raul ...i9ncercati sa fiti mai pozitive si o sa observati cum totul in jurul vostru se umple de lumina .O zi buna tuturor
buna ziua. Cei drept visele se pot adeveri s dupa o perioada lunga cand nici nu gandesti..............!


Citeaza mesajul

emilia

emiliaLocatie necunoscuta

Am visat k eram la nunta mea cu actualul meu prieten,eram imbracata in rochie alba dar aveam papuci negri iar la un momendat am fost furata de verisorii mei...imi poate cineva expica ce inseamna????


Citeaza mesajul

  Urmatoarele 10

Afisare de la 1 la 10 din : 16 posturi