Forum oniromantie

Participa si tu la discutie Avem 594 de subiecte si 1641 postari foarte interesante.

Cautare forum


 dochia

dochiaLocatie necunoscuta

am visat ca p cunostiinta isi cumparase multe haine si avea pe un umeras o rochie de mireasa si m-am dus sa ma uit la ea si am vazut-o ca avea dantela neagra p corset si palaria cu plasa si tot neagra. dar pe langa acele rochii mai avea si altele oarecum colorate.apoi m-am visat in cimitir dar ca si cum as fi fost spectator ,adik priveam de undeva de la inaltime. si la un moment dintr un cavou se ridica un barbat si se duce langa un alt mormant (care se facea ca este al strabunicii mele decedata acum 2 luni) si ridica o rochie de mireasa care semana cu cealalta.apoi am inceput sa fug si am ajung in curtea bunicilor mei unde se aflau niste puii de gaina si m-am dus sa ii hranesc , iar cand m am dus sa le iau de mancare am vazut un soricel alb, iar cum mie imi este frica am inceput sa tip si sa fug. dupa m-am dus la vecinii din spate sa le cer de mancare pt pui iar dintr o gradinitia o cunostiinta decedata acum 6 luni imi arunca trandafiri peste un gardulet si sotul acesteia imi zicea sa iau 4 dar i-am raspuns k iau 3 deoarece trebuie numar impar.sper ca puteti sa ma ajutati si pe mine sa intelg ceva din visul aceste
fostul meu iubit m-a parasit de curand si aseara l-am visat ca se insurase, era imbracat in mire si o fata care-l insotea in rochie alba de mireasa , venisera cu nunta cu nasi si invitati pana in parc si au pus-o sa aprinda lumanarile pe sorumea. ajutati-ma sa inteleg visul va impor
o sa mori incurand eu stiu sunt vrajitoare


Citeaza mesajul

Ecaterina

Ecaterina Locatie necunoscuta

am visat ca p cunostiinta isi cumparase multe haine si avea pe un umeras o rochie de mireasa si m-am dus sa ma uit la ea si am vazut-o ca avea dantela neagra p corset si palaria cu plasa si tot neagra. dar pe langa acele rochii mai avea si altele oarecum colorate.apoi m-am visat in cimitir dar ca si cum as fi fost spectator ,adik priveam de undeva de la inaltime. si la un moment dintr un cavou se ridica un barbat si se duce langa un alt mormant (care se facea ca este al strabunicii mele decedata acum 2 luni) si ridica o rochie de mireasa care semana cu cealalta.apoi am inceput sa fug si am ajung in curtea bunicilor mei unde se aflau niste puii de gaina si m-am dus sa ii hranesc , iar cand m am dus sa le iau de mancare am vazut un soricel alb, iar cum mie imi este frica am inceput sa tip si sa fug. dupa m-am dus la vecinii din spate sa le cer de mancare pt pui iar dintr o gradinitia o cunostiinta decedata acum 6 luni imi arunca trandafiri peste un gardulet si sotul acesteia imi zicea sa iau 4 dar i-am raspuns k iau 3 deoarece trebuie numar impar.sper ca puteti sa ma ajutati si pe mine sa intelg ceva din visul aceste
fostul meu iubit m-a parasit de curand si aseara l-am visat ca se insurase, era imbracat in mire si o fata care-l insotea in rochie alba de mireasa , venisera cu nunta cu nasi si invitati pana in parc si au pus-o sa aprinda lumanarile pe sorumea. ajutati-ma sa inteleg visul va impor
o sa mori incurand eu stiu sunt vrajitoare
Nu pot sa fiu indiferenta, îmi pare rau ca suferiţi. În primul rând, este un mare pacat sa scrie cineva ceea ce nu cunoaşte, aveţi, cel puţin frica de Dumnezeu. Referitor la vis pe scurt. Nu este loc aici de moarte. Rochia alba cu dantela neagra p corset si palarie cu plasa si tot neagra nu semnifica nimic bun pentru DVS, adica daca era sa fie aceasta relaţie, casatorie, nu avea sa fie fericita pentru DVS, nu aveţi ce pierde. În viaţa DVS o sa fie rochii de mai multe culori, dar negre nu mai sunt – e bine. În aceasta situaţie este implicat un duşman pe care nu l-aţi identificat - (şoarece alb – duşman ascuns), care „va ajutat” cu ceva, din cauza careia a-ţi fugit. A ţipa şi a fugi – greutaţi, dar situaţia se va schimba, dupa care vine o bucurie – florile primite semnifica bucurie ( posibil, o noua cunoştinţa – de peste gard, poate fi din alt oraş, local...) Cifra 3 poate semnifica – perioada în care vine aceasta schimbare, dar mai degraba participarea a 3 persoane (la momentul cunoştinţei, 3 persoane într-o familie etc, pe care o sa le acceptaţi – primirea florilor). Conteaza şi culoarea trandafirilor.... Trecerea unui barbat – la alt... este clara fara comentarii. Nunta lor o lasam fara comentarii depinde, daca s-au aprins lumânarile.. etc. Daca a-şi fi visat eu nunta lor ar semnifica pentru ei durere, necaz, dar pentru cazul DVS conteaza ce visuri aveţi- directe, indirecte... Este o perioada grea pentru DVS, care va trece, nu va întristaţi, bafta.


Citeaza mesajul

CrIsTiAnA

CrIsTiAnALocatie necunoscuta

am visat ca p cunostiinta isi cumparase multe haine si avea pe un umeras o rochie de mireasa si m-am dus sa ma uit la ea si am vazut-o ca avea dantela neagra p corset si palaria cu plasa si tot neagra. dar pe langa acele rochii mai avea si altele oarecum colorate.apoi m-am visat in cimitir dar ca si cum as fi fost spectator ,adik priveam de undeva de la inaltime. si la un moment dintr un cavou se ridica un barbat si se duce langa un alt mormant (care se facea ca este al strabunicii mele decedata acum 2 luni) si ridica o rochie de mireasa care semana cu cealalta.apoi am inceput sa fug si am ajung in curtea bunicilor mei unde se aflau niste puii de gaina si m-am dus sa ii hranesc , iar cand m am dus sa le iau de mancare am vazut un soricel alb, iar cum mie imi este frica am inceput sa tip si sa fug. dupa m-am dus la vecinii din spate sa le cer de mancare pt pui iar dintr o gradinitia o cunostiinta decedata acum 6 luni imi arunca trandafiri peste un gardulet si sotul acesteia imi zicea sa iau 4 dar i-am raspuns k iau 3 deoarece trebuie numar impar.sper ca puteti sa ma ajutati si pe mine sa intelg ceva din visul aceste
draga maria am 9 ani si sunt o fetita foarte cidata.am viziuni,devajuuri si simnt ca am o sora chiar daca sunt singura.visul tau u se compara cu ale mele dar iti zic ca inseamna ceva ca unde te vei duce cad vie muri va fi in iad , vei fi mireasa iadului si asa o rochie vei purta nu mireasa deavolului ci vei fi asa cuoscuta.nu te speri dar e adevarul!!!vb serios.


Citeaza mesajul

rodica

rodica Locatie necunoscuta

am visat ca p cunostiinta isi cumparase multe haine si avea pe un umeras o rochie de mireasa si m-am dus sa ma uit la ea si am vazut-o ca avea dantela neagra p corset si palaria cu plasa si tot neagra. dar pe langa acele rochii mai avea si altele oarecum colorate.apoi m-am visat in cimitir dar ca si cum as fi fost spectator ,adik priveam de undeva de la inaltime. si la un moment dintr un cavou se ridica un barbat si se duce langa un alt mormant (care se facea ca este al strabunicii mele decedata acum 2 luni) si ridica o rochie de mireasa care semana cu cealalta.apoi am inceput sa fug si am ajung in curtea bunicilor mei unde se aflau niste puii de gaina si m-am dus sa ii hranesc , iar cand m am dus sa le iau de mancare am vazut un soricel alb, iar cum mie imi este frica am inceput sa tip si sa fug. dupa m-am dus la vecinii din spate sa le cer de mancare pt pui iar dintr o gradinitia o cunostiinta decedata acum 6 luni imi arunca trandafiri peste un gardulet si sotul acesteia imi zicea sa iau 4 dar i-am raspuns k iau 3 deoarece trebuie numar impar.sper ca puteti sa ma ajutati si pe mine sa intelg ceva din visul aceste
CINEVA DIN FAMILIA TA CARE ARE ROCHIEALBA CU CORSET VA MURI DACA NU FACE CEVA CU ACEEA ROCHIE. ARE VREO BOALA FATALA SI VA MURI
lumee cine scrie atata despre moarte?devine enervat sa inceteze o data cu prosti de astea ca sunt de copii mici..sunt niste vise care poate au o explicate dar nu in asa mod.


Citeaza mesajul

skumpic ioana

skumpic ioanaLocatie necunoscuta

Eu am visat ca alergam prin parc si vadeam oameni care se plimba pe bicicleta. deodata, vad un grup de oameni, dar se certau... ma rog la un moment dat...nu prea stiu ce s-a intamplat, dar tot ce stiu este ca respectiva nunta s-a anulat.in schimb trebuia sa inceapa alta. nu stiu cum,dar am ajuns in casa taraneasca a bunicii mele, si toate femeile ieseau din camera mea (ca am propria mea camera in casa bunicii) imbracate in hainele ei(ciudat).dupa care tot ce stiu este ca eu eram singura care statea acasa si nu mergea la respectiva nunta. dar deodata am coborat ochii si am vazut pantofii cu toc si albi ai mamei.mi-am dat seama imediat ca sunt imbracata in rochie de miireasa si in acel moment am inteles de ce eu stateam acasa. dar mai este un lucru: inainte sa plece, bunica a mancat un sadwish eco, si iam cerut si eu o gura si pe el(adica pe paine) era prajit semnul de windows microsoft care apre cand deschizi pc(calculatorul).vreau sa ma ajutati sa inteleg semnificatia ciudatului meu vis...pls


Citeaza mesajul

Nastase Raluca

Nastase RalucaLocatie necunoscuta

Si eu ieri noapte m-am visat ca m-am casatorit si am murit in ziua nunti...aveam cancer cv de genu...in fine.dar imp e sa numai ne gandim ..e doar un vis si nu e mai puternic decat Dumnezeu:)


Citeaza mesajul

Anterioarele 10

Afisare de la 11 la 16 din : 16 posturi