Forum oniromantie

Participa si tu la discutie Avem 594 de subiecte si 1641 postari foarte interesante.

Cautare forum


Anna Maria Iovanescu

Anna Maria IovanescuLocatie necunoscuta

Am visat ca am primit o pereche de cizme superbe, negre, lucioase, lungi de la actualul meu iubit. Se facea ca eram incaltata cu ele si ma priveam in oglinda, el, iubitul meu, era langa mine si vedeam imaginea noastra in oglinda. Eram foarte mandra de cizme, imi placeau mult dar imi era rusine sa ies cu ele afara, pe strada deoarece mi se pareau prea indraznete si el, iubitul meu, ma ruga sa ies incaltata cu ele si imi spunea ca imi vin foarte bine. Pana la urma am iesit incaltata cu ele dar le-am acoperit cu o pereche de pantaloni lungi. Daca aveti idee ce poate sa insemne va rog sa-mi raspunde-ti!


Citeaza mesajul

Gheorghe Gheorghe

Gheorghe GheorgheTargu Neamt

Am visat ca am primit o pereche de cizme superbe, negre, lucioase, lungi de la actualul meu iubit. Se facea ca eram incaltata cu ele si ma priveam in oglinda, el, iubitul meu, era langa mine si vedeam imaginea noastra in oglinda. Eram foarte mandra de cizme, imi placeau mult dar imi era rusine sa ies cu ele afara, pe strada deoarece mi se pareau prea indraznete si el, iubitul meu, ma ruga sa ies incaltata cu ele si imi spunea ca imi vin foarte bine. Pana la urma am iesit incaltata cu ele dar le-am acoperit cu o pereche de pantaloni lungi. Daca aveti idee ce poate sa insemne va rog sa-mi raspunde-ti!
Cizme femeiesti simbolizeaza un statut social obtinut, o relatie de casnicie favorabila, dupa cum sunt si cizmele superbe. Cizmele inalte simbolizeaza o relatie neconventionala si va este frica sa va asumati aceasta relatie chiar daca va place (acoperirea cizmelor cu pantalonii). Asumati-va responsabilitatea, nu va jenati si veti fi fericita.


Citeaza mesajul

Gheorghe Gheorghe

Gheorghe GheorgheTargu Neamt

Am visat ca am primit o pereche de cizme superbe, negre, lucioase, lungi de la actualul meu iubit. Se facea ca eram incaltata cu ele si ma priveam in oglinda, el, iubitul meu, era langa mine si vedeam imaginea noastra in oglinda. Eram foarte mandra de cizme, imi placeau mult dar imi era rusine sa ies cu ele afara, pe strada deoarece mi se pareau prea indraznete si el, iubitul meu, ma ruga sa ies incaltata cu ele si imi spunea ca imi vin foarte bine. Pana la urma am iesit incaltata cu ele dar le-am acoperit cu o pereche de pantaloni lungi. Daca aveti idee ce poate sa insemne va rog sa-mi raspunde-ti!
Corbec Primirea si incaltarea unei perechi de cizme superbe, inalte inseamna schimbarea statutului social. Aici fiind vorba de o relatie de casnicie neconventionala sugerata de cizmele inalte. Desi va place aceasta relatie, nu aveti curajul sa v-o asumati in public (imbracarea pantalonilor peste cizme). Visul sugereaza sa va faceti curaj pentru a va confirma in public relatia de casnicie care va place.


Citeaza mesajul

Afisare de la 1 la 3 din : 3 posturi