Forum oniromantie

Participa si tu la discutie Avem 594 de subiecte si 1641 postari foarte interesante.

Cautare forum


AleIcs French

AleIcs FrenchLocatie necunoscuta

Salut,sunt alex,m-am trezit destul de ravasit la inceputul visului eram intr-un copac,destul de mare,inconjurat de 2 lupi si 1 caine...cainele incerca sa ma ajute sa scap de lupi,iar lupii vroiau sa ma muste/omoare...La un moment dat din neatentie un lup m-a si zgariat pe genunchiul drept.Intr-un sfarsit nu stiu cum dar am reusit sa omor ambii lupi,dar a murit si cainele care ma ajuta... La sfarsitul visului,inainte sa ma trezesc,eram intr`un cimitir cu bunica mea[care este vie].Se facea ca erau 3 morminte unul langa altul:Al dansei,al matusei mele[fiica dansei] si al meu.Toti vorbeau de sfarsitul lumii si eram siguri ca vom murii.Eu am inceput sa desenez cam cum credeam ca o sa fie,o cruce mare,la baza avand un cerc,iar in cerc alta cruce...si bunica imi zicea "ce bine desenezi,cu atatea detalii,esti sigur ca asa o sa fie?". Mai tarziu au venit niste oamenii,au deschis un mormant si au bagat pe cineva acolo,l-au ingropat de viu...imi aduc aminte fata tipului,era extrem de speriat,incremenise de-a dreptu`... Imi puteti spune ce semnifica visul meu?


Citeaza mesajul

Finetze Blandetze

Finetze BlandetzeLocatie necunoscuta

Pey prima data cu lupii si cu caini,Cainele in vis inseamna prieten.Acest prieten va incerca sa te salveze de niste dusmani,insa va pati ceva din cauza acestui lucru....iar la faza cu cimitirul n-am nicio idee...


Citeaza mesajul

AleIcs French

AleIcs FrenchLocatie necunoscuta

Altcineva...ceva opinii?visez chestii tot mai ciudate de la un timp de vreme :| de ex: mai multi serpi,in jur de 8-9,pe care stateam asezat si nu mi-au facut nimic,pe cand pe altii ii muscau..


Citeaza mesajul

Afisare de la 1 la 3 din : 3 posturi