Forum oniromantie

Participa si tu la discutie Avem 594 de subiecte si 1641 postari foarte interesante.

Cautare forum


Diana Roman

Diana RomanBucharest, Romania

Hey:) am visat ceva asemanator cu ultimul vis postat aici..doar ca parca era mai special.adica m-am indragostit de persoana din visul meu,fiind constienta ca nu stiu nici macar cum il cheama. mias dori sa stiu daca e un semn sau doar un vis, pentru ca mias dori la maxim sa fie adevarat la cat de mult il plac. multumesc anticipat pentru raspuns:)


Citeaza mesajul

Diana Roman

Diana RomanBucharest, Romania

Daca mai doriti detalii: eram intr-o tabara cu prietenele mele.si l-am cunoscut pe el. mereu vbeam si la un moment dat iam marturisit ca il plac.dar el inca nu vroia sa se afle.dar eu din greseala i-am zis prietenei mele cele mai bune ca ma place si el a aflat. am negat cat am putut dar nici nu vroia sa auda. si am continuat tabara spunandui sa ma ierte. si cu ajutorul colegilor care nici macar nu erau in vis m-a crezut ca il iubesc si am devenit un cuplu. eram super fericiti si nu vroiam sa ildau drumul niciodata.dar in seara aia aveam discoteca si iam zis ca ma duc sa ma schimb si cand i-am dat drumul la mana m-a trezit o alarma. si prin absurd mie foarte dor de el. ce inseamna asta?


Citeaza mesajul

Flaviu Tatar

Flaviu TatarLocatie necunoscuta

Eu cred ca iti lipseste sa ai o relatie. Dar sa fie reala. Nuti fa grij era doar un vis. Dar fac pariu ca vreun cudat de pe forum o sa scrie ca ai comunicar prin vis. Da nui lua in seama ca mam mai uitat peste vise si scriau tot felu de vidati si se credeau vrajitore si tot felu da marog tu gandestete la viata reala


Citeaza mesajul

Dodon Dodon

Dodon DodonLocatie necunoscuta

Hey:) am visat ceva asemanator cu ultimul vis postat aici..doar ca parca era mai special.adica m-am indragostit de persoana din visul meu,fiind constienta ca nu stiu nici macar cum il cheama. mias dori sa stiu daca e un semn sau doar un vis, pentru ca mias dori la maxim sa fie adevarat la cat de mult il plac. multumesc anticipat pentru raspuns:)
da interesant si eu odata mam indragostit in vis eram pe un fel de poienita si acolo neam cunoscut avea grija de mine si cu timpul am inceput sal plac si dupa ce neam sarutat mam trezit dar visul mia placut


Citeaza mesajul

Ioana Șșt

Ioana ȘștLocatie necunoscuta

Hey :) Azi-noapte am avut un vis foarte ciudat. Am visat ca coboram pe un drum de tara si ma tineam de mana cu o persoana care (in viata reala) nici nu o cunosc. Cert e faptul ca simteam ceva pentru el. Eram aproape de casa si ne-am oprit sa admiram peisajul. Eram aproape sa ne sarutam, cand o persoana ciudata cu o mantie neagra venea in fuga spre noi. Noi fugeam ea ca si cum ne era un dusman vechi. Ne-am ascuns in casa mea, dar acea persoana cu mantie neagra reusise sa-mi rapeasca sora. Atunci prietenul meu horatase sa traga de timp ca sa pot sa fug mai departe. Nu a mers si amandoi eram intr-o caleasca neagra, mergand spre oras. Dar la un moment dat, prietenului meu ii venise ideea de a deschide usa calestii, chipurile sa intre aer curat. Atunci am sarit amandoi dim caleasca si ne-am luat bicicletele si am urcat pe colina. Era cam pe la apus si omul cu mantie neagra nu ne mai cauta. Eram intr-un moment foarte romantic. Eram amandoi pe o banca mica deci eram lipiti unul de altul si ne tineam de mana. Eram aproape-aproape sa ne sarutam, dar am fost trezita de alarma, dar ma simteam ca si cum visul meu chiar se intamplase si chiar ma sarutasem cu el. Oare ce inseamna visul acesta? :S


Citeaza mesajul

Irina Bucur

Irina BucurLocatie necunoscuta

Am visat ca stateam in pat cu un prieten care mi-a spus de curand ca e indragostit de mine si ma tinea in brate si se juca cu parul meu. semnifica ceva ?


Citeaza mesajul

Arina Sova

Arina SovaLocatie necunoscuta

Am visat ca un prieten s-a indragostit de mine dar mie in realitate imi place de el si el sa indragostit de mine. Ce inseamna aceasta?!


Citeaza mesajul

Afisare de la 1 la 7 din : 7 posturi