Forum oniromantie

Participa si tu la discutie Avem 593 de subiecte si 1640 postari foarte interesante.

Cautare forum


Julia Tirei

Julia TireiLocatie necunoscuta

Buna! Am visat acum o noapte ca eram imbracata intr-o rochie de mireasa si mergeam sa imi vad prietenul(actualul din real) care era ranit si avea mana rupta si nu putea sa mai vina la mine. Dar pe cand am ajuns la el, m-am trezit brusc. Totul s-a intamplat intr-o zona... eu mergand pe un drum tot in fata, acolo fiind casa lui. Azi noapte, in schimb, am visat ca am iesit din Biserica si vazand-o pe aceasi persoana pe care am mai vazut-o parca, atat de cunoscuta imi pare, aceasta intrand in Biserica si pupand icoanele. Din Biserica insa lipseau bunicii mei pe care ii iubesc enorm( acestia tot timpul mergand la Biserica). Am iesit din Biserica, dupa care au inceput sa vina tot felul de persoane cu care ma luptam cu sabii si pe care ii injunghiam in inima sau mai stiu eu unde, si mureau. Dar ultimu a fost fratele meu, cu care m-am luptam mult si pe care il taiam pe tot corpul.... Visul terminandu-se asa, pentru ca m-am trezit foarte speriata. Au ceva legatura visele? Ce semnifica ele? Multumesc:)


Citeaza mesajul

Alecasandra Ale

Alecasandra AleLocatie necunoscuta

Am visat ca eram cu mama mea in mall si erau numai magazine pt mirese. Noi cautam rochia de mireasa pt mine,care urma sa ma marit cu o persoana de care imi place. Eu in realitate nu m-as marita intr-o rochie de mireasa alba. Dar ,in vis, descoperind ca erau numai rochii albe si crem ,am decis sa-mi aleg una alba. Initial alesesem una destul de simpla,pe care vroiam sa o modific,adaugandu-i putina culoare(eu ma gandisem la verde). Apoi mama mi-a aratat alta rochie alba cu piertricele si urma sa ii probez corsetul. Din mall m-am trezit acasa si ma dezbracasem pt a proba corsetul.M-am uitat in oglinda inainte de a-l proba ,dar nu mi-am vazut fata,ci doar partea de la gat in jos pana la turul pantalonilor. Apoi am imbracat corsetul ,care imi venea perfect. Si apoi am ramas imbracata in el si m-am asezat la masa . Apoi m-am trezit :) Poate sa-mi zica si mie cineva cam ce crede ca inseamna ? :)


Citeaza mesajul

Alinutza Alintutza

Alinutza AlintutzaBucharest, Romania

Ce semnifica faptul ca o persoana straina de sex feminin ma visat mireasa????


Citeaza mesajul

Andrea Ionescu

Andrea IonescuTimisoara, Romania

De cateva saptamani am vise ce se repeta. Ma visez mireasa sau vad o femeie in mireasa.Rochia este de obicei alba,intr-unul din vise eram intr-o biserica ,imbracata in mireasa,barbatul cu care ma casatorisem era un brunet si mama participase la nunta,tata nu.Preotul era de origine armean.Apoi am observat ca faceam semnul crucii impreuna cu preotul.Barbatul brunet avea 30 de ani,nu e prima data cand ma visez maritandu-ma.Visez de multe ori bruneti,dar problema e de ce ma visez de 2 ori mireasa si de ce visez o alta femeie mireasa? Ce inseamna mireasa?


Citeaza mesajul

Afisare de la 1 la 4 din : 4 posturi