Forum oniromantie

Participa si tu la discutie Avem 594 de subiecte si 1641 postari foarte interesante.

Cautare forum


Flutur Irina

Flutur IrinaBucharest, Romania

In visul meu apare o casa mare,cu etaj,acoperita pe alocuri cu vegetatie.in vis,actiunea se petrece undeva pe inserate sau la craparea zorilor.de asemenea,si in interiorul casei,iluminarea nu este prea buna,o lumina difuza,suficient cat sa poti vedea pe unde pasesti. in vis imi apa multe camere,vad scari,pe care le urc,insa cu o oarecare teama.ma plimb la un moment dat dintr-o camera in alta. in una din incaperi,deschid usa si vad cateva persoane,am unele in varsta...care stau si privesc la televizor..in alta camera,cu ceva mai putina lumina decat in cea precedenta,dau de un caine si un alt animal,mai mic,insa nu reusesc sa-mi aduc aminte ce fel de animal este.acesta pare ceva mai prietenos,sau curios de prezenta mea.cel putin asa l-am perceput in vis.in schimb cainele,cam de dimensiunea unui pittbul,alb,maraie si latra.in incapere mai este cineva,un copil,am senzatia ca este fetita mea. in vis,fetita sta in partea mai luminata a camerei,pe cand eu in cea mai intunecata,cainele maraie si latra cand la una ,cand la cealalta.reusesc sa-i indrept atentia cainelui catre mine,acesta insa simt ca ma musca de mai multe ori,de burta si gat..la un moment dat descopar ca am un cutit in mana si injunghi cainele..se face liniste... brusc ma trezesc in exteriorul casei,la o oarec are distanta,inca simt teama si privesc spre casa. apoi iar ma surprind in vis urcand scarile...intentionez sa ajung undeva la etajele superioare.nu stiu de ce,insa in vis am senzatia,inca de la inceput ca la etajele superioare se afla un fel de fantoma sau ceva de genul,care imi inspira teama,insa ceva ma indeamna sa ma duc .ca si cum as fi avut ceva de rezolvat ,iar acea fantoma sau entitate,ar fi fost doar un fel de prag ce trebuia trecut,insa simt si ca ma putea ajuta intr-o oarecare masura. nu retin daca am reusit in vis sa ajung la acea "fantoma",retin doar ca eram mai mult speriata de putina lumina din casa si de patania cu cainele.tin perfect minte ca dupa ce am revenit in casa,incercam sa urc din nou scarile,insa eram tematoare sa nu dau de alt caine sau sa iasa cineva din celelate camere.la un moment dat se aud in visul meu niste zgomote,teama se intensifica,ba chiar fac cativa pasi inapoi pe scari.insa le urc din nou si privesc spre usi,apoi in sus,catre locul in care simt ca trebuia sa ajung cam acesta este visul meu,sper sa ma poata ajuta cineva sa-l talmacesc cat mai bine,deoarece acest vis m-a dat putin peste cap..plus ca in ultima vreme am mai avut vise din care nu m-am trezit tocmai bine multumesc


Citeaza mesajul

Afisare de la 1 la 1 din : 1 posturi