Forum oniromantie

Participa si tu la discutie Avem 594 de subiecte si 1641 postari foarte interesante.

Cautare forum


Alexandra Luca

Alexandra LucaLocatie necunoscuta

Am visat ca erau 2 serpi,unul mai mare de aprox 5 metri care statea jumatate pe iarba si jumatate in apa colorat in verde si maro si gros cat o sticla de 1,5 litri care se uita din profil incontinuu la mn si era asa de holbat!! nici macar nu clipea se uita cu privirea fix la mine .... cel deal 2lea era ca un sarpe constrictor, indentic la culoare cu primul dar care plutea linistit pe loc,pe apa in intregime ..... totul intr-un iaz din spatele casei mele!! culmea e ca eu chia am un iaz in spatele casei... VA ROG spunetimi ce inseamna .. mam speriat teribil cand mam trezit si nu pot uita privirea acelui sarpe ... visul mai are continuare dar nu are legatura cu acel sarpe


Citeaza mesajul

Ion Gratar

Ion GratarBucharest, Romania

Sarpele il reprezinta in Biblie pe Diavolul.In visul tau poate insemna o rasturnare de valori in viitorul tau apropiat.Daca ai probleme pe care le ascunzi fata de parinti,frati sau oameni apropiati de tine,fii mai receptiva la vorbele lor,nu te mai fura luata de valul tineretii,shompingu-ri sau mici distractii cu tipi ciudati,ca sa-r putea intr-o zi cineva cu privirile fixe gata sa sara spre o viitoare victima sa te propulseze spre un viitorintunecat,fara nicio speranta sau raza de nadejde din capcanele aceluia.Fii mai prevazatoare ci tine insusi si cu cei din jurul tau,roaga-te Domnului sa iti arate pasii spre viata ca si fii aparata de El de cursele diavolului.


Citeaza mesajul

Afisare de la 1 la 2 din : 2 posturi