Forum oniromantie

Participa si tu la discutie Avem 593 de subiecte si 1640 postari foarte interesante.

Cautare forum


Madalina Andrada

Madalina AndradaLocatie necunoscuta

Probabil e cal mai puternic vis al meu, am visat cand eram mica, pana in clasa a IV-a, ca matusa mea (care a murit cand mama mea avea 5 ani, deci eu nu am cunoscut-o) iesea din pamant, adica din podeaua unei camere a bunicii, era multa lumina, fata ei radia.. s-a apropiat blanda de mine dar nu imi amintesc continuarea..o prietena cu inclinatii paranormale m-a sunat sa imi povesteasca visul(pe care eu i l-am descris sumar) l-a povestit perfect, si mi-a spus ca matusa vrea sa-mi faca rau.. De un timp am inceput sa-mi dezvolt latura spiritoala, paranormala, si visul ma pune pe ganduri.. ma puteti ajuta?


Citeaza mesajul

Dosinescu Dosinescu

Dosinescu DosinescuLocatie necunoscuta

Probabil e cal mai puternic vis al meu, am visat cand eram mica, pana in clasa a IV-a, ca matusa mea (care a murit cand mama mea avea 5 ani, deci eu nu am cunoscut-o) iesea din pamant, adica din podeaua unei camere a bunicii, era multa lumina, fata ei radia.. s-a apropiat blanda de mine dar nu imi amintesc continuarea..o prietena cu inclinatii paranormale m-a sunat sa imi povesteasca visul(pe care eu i l-am descris sumar) l-a povestit perfect, si mi-a spus ca matusa vrea sa-mi faca rau.. De un timp am inceput sa-mi dezvolt latura spiritoala, paranormala, si visul ma pune pe ganduri.. ma puteti ajuta?
Cred ca visele intr-un fel sau altul vestesc ceva ce se intampla dar noi trbuie sa fim cei care descifreaza,iar pentru asta iti trbuie efort si trebuie sa-ti notezi mereu viselel si sa urmaresti dupa ce se intmpla ceva dintr-un vis ce anume era simbolic(lucru,stare).


Citeaza mesajul

Ion Gratar

Ion GratarBucharest, Romania

A-ti auzit de spiritism?Se spune ca exista oameni 'inzestrati',care pot citi in viata individului sau reusesc sa intre in contact cu rudele decetate ale acestuia.Acestia se numesc mediumi,cei care pot intra in contact cu sufletele mortilor.Recent in media New Age au o dezbatere marginalla a pe acest subiect ,dar care mai mnult produce confuzie .Traditia Scripturii si de la Marii Parinti ai Bisericii au prefatat k atit legile morale kt si cele spirituale iau nota ca oamenii sa se fereasca de astfel de practici oculte si demonice.Spiritismul modern sa extins incepind din SUA ,si sa propagat ap[roape} in toata lumea sub forma(NEW AGE),cercuri spiritiste sau sedinte.Exista si in bisericile crestine sub mai multe formeamagitoare si greu de gasit.Una dintre aceste idei pagine se afla incorporat in <<cultul mortilor>> sau al moastelor.Nu-i de mirare ca Biblia ne avertizeaza k si demonii pot lua forma sau infatisarea rudelor noastre decedate,deci mare artentie cu cine intrati in contact...


Citeaza mesajul

Afisare de la 1 la 3 din : 3 posturi