Forum oniromantie

Participa si tu la discutie Avem 594 de subiecte si 1641 postari foarte interesante.

Cautare forum


Murarasu Otilia

Murarasu OtiliaOslo, Norway

Buna!E prima data cand incerc sa-mi descriu visul aici asa ca as avea nevoie de ceva ajutor sa-l inteleg. In general, eu nu prea imi amintesc visele dar cel de azi a fost cel putin ciudat. Am visat ca eram cu parintii mei intr-o casa cu camere foarte spatioase si mama ma tot certa mereu sa invat ca maine am zi grea, ca am teza si ea are o lectie deschisa (pentri cine nu stie, e o lectie la care asista alte cadre didactice) si eu trebuie sa fiu cea mai buna! Numai ca mama a plecat de acasa si eu nu am invatat asaca atunci cand m-am dus la scoala, la teza nu ma facut mai nimic iar cand a urmat lectia mamei (era profesoara mea), m-a scos la tabla sa scriu o propozitie dar nu reuseam sa scriu, scriam indescifrabil si cuvintele gresite desi ma straduiam foarte tare. Apoi mama m-a certat de fata cu toti si toti radeau ca nu sunt in stare de nimic. Imediat m-am ridicat si am iesit cu o colega si am mers in club, dar eram imbracate foarte urat si acolo am intalnit alte colege de liceu (erau 4 colege care nu erau prietene in realitate si dintre care pe 2 nu prea le-am avut la suflet). In club ne tot mutam de la o masa la alta si eu caram mereu hainele si gentile si mergeam mereu dupa fete. Unde ne asezam, mereu se gasea cineva sa-si aminteasca de mine si sa rada ca nu am fost in stare sa scriu si eu am inceput sa plang si sa incerc sa le explic ca nu am avut timp sa invat ca am avut multa treaba in casa si am fost si la servici si nu am mai reusit sa invat!Si atunci una dintre fete (care intamplator e prietena mea cea mai buna si acum, in realitate) mi-a luat aparatea si le spunea tuturor ca eu de ceva timp sunt foarte irascibila si nervoasa si ca din cauza serviciului si a oboselii am ajuns sa nu mai vorbesc coerent, ce sa mai zic de scris. Atunci eu am inceput sa plang si mai tare si toti radeau de mine in jur si ma aratau cu degetul fara sa mai spuna nimic! Atunci a venit sotul si m-a trezit dar...m-am trezit cu o senzatie ciudata de vina, tristete si suparare, o senzatie de...gust amar, de neputinta... Ma puteti ajuta, ce e asta?


Citeaza mesajul

Ion Gratar

Ion GratarBucharest, Romania

Buna!Acest vis te reprezinta in totalitate expusa oprobiului public,tu risti foarte mult sa pierzi tot ceeace ai cladit pana acum.Visul are 2 sensuri de intrepretare,preterista si futurista,privind atit trecutul si viitorul tau.In trecutul tau stau inca 'ascunse' anumiti demoni care in prezent vor sa-si scoata capul.Vicii sau pacate ascunse de tine din fata oamenilor,ajungind sa-ti cladesti un <<zid>> de despartire fata de familie sau de societate.Acum in prezentul vietii tale (tesi aproape o legatura pozitiva,invatind ceva din trecutul tau,iti asumi unele sarcini grele in familia ta infiintata dupa multe greutati prin kr ai trecut.Ramine sa-ti rezolvi noile probleme pe kr le mai ai in prezent,intre sotul tau si tine,si in relatiile familiare zi de zi.Aceea scriere de pe tabla scolii indescifrabila pt tine si care toti oamenii au ras ca nu esti in stare de nimic este neputintele supararile refutabile pe kr le-ai strins in inima ta.Ce poti sa faci cu adevarat iesi cu bine din acest carusel,este sa-ti asumi grija fata de semenii mai slabi sau needucati,sa stringi o legatura de iubire in jurul tau si sa devii o Apostola al dreptatii in vremurile pe kr Dumnezeu ti le arata pt in viitorul sumbru care se prosifeleaza la orizont.


Citeaza mesajul

Afisare de la 1 la 2 din : 2 posturi