Forum oniromantie

Participa si tu la discutie Avem 594 de subiecte si 1641 postari foarte interesante.

Cautare forum


Ionescu Liliana

Ionescu LilianaBucharest, Romania

Am visat ca eram cu mama in dormitorul ei si am venit la ea sa vorbeasca cu cineva la telefonul meu mobil, l-am dat pe spiker ca sa auda mai bine si l-am pus pe patul ei, a vorbit ce a vorbit apoi cand m-am intors telefonul nu mai era , era pierdut , disparuse si ea nu stia unde este. Apoi am luat telefonul ei si m-am sunat sa vad daca este in camera telefonul, dar telefonul ei nu mergea , nu suna deloc, apoi disperata am plecat in cautarea telefonului mobi. Ce poate sa insemne acest vis, cand pierzi ceva. Visez tot timpul ca pierd ceva in vis fie telefonul mobil, fie geanta , fie pe sotul meu care la un moment dat nu mai este langa mine si eu merg sa-l caut. Va rog sa-mi spuneti ce poate sa insemne cand pierzi lucruri. Va multumesc


Citeaza mesajul

Ion Gratar

Ion GratarBucharest, Romania

Draga mea,atunci kd visezi ca pierzi ceva in visele tale poate insemna mai multe descifrari in dezlegarea visului tau.Ce pot sa-ti spun este ca in viata ta reala nu ai incredere destula in propriile tale rude,sot sau copii.Increderea din inima ta este slabita din cauze cunoscute de tine,certuri sau angoase?Telefonul este in visul <<urechea>> ta interna de a-ti auzi mai bine persoanele din jurul tau sau din viata ta.E posibil ca ac easta cauza sa te afecte pe plan famniliar,vezi cum iti rezolvi repede problemele pe kr le ai.Pune-titoata increderea ta in bunul Dumnezeu si vei vedea cum cum vei fi ajuta-ta.Incolo Domnul sa te aiba in paza Lui! Amin.


Citeaza mesajul

Afisare de la 1 la 2 din : 2 posturi