Forum oniromantie

Participa si tu la discutie Avem 593 de subiecte si 1640 postari foarte interesante.

Cautare forum


Ana Maria

Ana MariaConstanta, Constanta

Buna ziua. De-a lungul vietii am tot avut vise de genul acesta, dar de data asta m-a facut curioasa pentru ca simt ca are o semnificatie in subconstientul meu. Ideea principala este ca sunt captiva undeva intr-o incapere, cladire, casa etc. de niste persoane, iar eu tot incerc sa fug, la un moment dat reusesc sa fug, insa mereu ma trezesc tot acolo incercand sa fug iar. Visul de aseara a inceput in casa unde am crescut si locuieste mama mea, eram tinuta cu forta de doi barbati (ei erau capul) si aveau "paza" la usa si la parter. Eram eu si cateva fete. L-am vazut pe cumnatul meu pe geam si am reusit sa fug sa il rog sa ma ia cu masina. Dar bineinteles ca masina mergea foarte, foarte incet. Apoi visul a continuat in alta casa si de acolo am reusit sa fug pe un geam mic. Am ajuns la masina mea, am intrat si m-am inchis in ea, dar la fel masina mergea foarte incet. Visul a continuat la mine acasa unde stau cu iubitul meu cu chirie de 3 ani. Aici au aparut si el si mama. La inceput am incercat sa imi creez o stare de rau (atac de panica) in ideea ca voi reusi sa plec cumva din cauza asta. Mama nu m-a ajutat prea mult, decat cu sfaturi cum sa ma prefac ca imi e rau :)), iar la un moment dat iesisera toti in curte sa vorbeasca daca ma mai tin sau nu. Ramasesem in casa cu mama, iubitul si inca un barbat necunoscut. De aici am incercat sa fug pe geamul din dormitor cu iubitul meu. Dupa doua incercari am reusit eu sa fug pe geam si sa sar si un gard pentru ca la noi in curte era un caine maro, mare, foarte, foarte urat, iar prietenul meu a iesit frumos pe usa si am intrat amandoi in masina si iesisem pe un drum in care veneau masini cu zapada pe ele si mi-am dat seama ca eram la munte (eu stau la mare). Si aici m-a trezit o vecina cu urletele ei :) Ideea este ca ma asteptam foarte mult sa ma ajute mama sau prietenul meu cand au aparut, insa ei parca nu erau prezenti, parca nu erau asa speriati ca mine. Si cand fugeam nu era nimeni dupa mine, nu ma tinea nimeni, nu tragea nimeni de mine, iar dupa ce reuseam sa fug, tot in situatia asta eram. Banuiesc ca subconstientul incearca sa imi spuna ceva, dar nu stiu ce. Va rog, daca stiti ce ar putea insemna aceste vise, sa ma ajutati cu interpretarea. Multumesc.


Citeaza mesajul

Andrea Ionescu

Andrea IonescuTimisoara, Romania

Buna Ana Maria, Visul tau (in care esti captiva / ostateca) poate reprezenta o varietate de semnificatii care sunt legate direct de emotiile tale. In general acest gen de vis reprezinta anumite emotii negative pe care le traiesti in viata de zi cu zi. Visul tau poate sugera faptul ca te simti captiva intr-o anumita situatie din viata ta, acea situatie se poate referi la o varietate de lucruri diferite, cum ar fi o relatie proasta. Ar putea fi, de asemenea, o pretenie, o relatie de la locul de munca sau chiar relatia cu partenerul tau. Trebuie sa iei in consideratre fi faptul ca visul tau poate indica, de asemenea, o situatie financiara cu probleme sau problemem la locul de munca.


Citeaza mesajul

Ana Maria

Ana MariaConstanta, Constanta

Buna Ana Maria, Visul tau (in care esti captiva / ostateca) poate reprezenta o varietate de semnificatii care sunt legate direct de emotiile tale. In general acest gen de vis reprezinta anumite emotii negative pe care le traiesti in viata de zi cu zi. Visul tau poate sugera faptul ca te simti captiva intr-o anumita situatie din viata ta, acea situatie se poate referi la o varietate de lucruri diferite, cum ar fi o relatie proasta. Ar putea fi, de asemenea, o pretenie, o relatie de la locul de munca sau chiar relatia cu partenerul tau. Trebuie sa iei in consideratre fi faptul ca visul tau poate indica, de asemenea, o situatie financiara cu probleme sau problemem la locul de munca.
Multumesc frumos pentru raspuns. O situatie, in care ma simt captiva cam de un an jumatate, ar fi cea mai plauzibila varianta. Cam de atunci eu nu prea mai sunt impacata cu mine pentru ca am inceput sa am atacuri de panica (mi-a aparut si in vis) si am dezvoltat anxietate generalizata. Banuiesc ca are mare legatura cu lucrurile acestea. Multumesc inca o data pentru raspuns.


Citeaza mesajul

Andrea Ionescu

Andrea IonescuTimisoara, Romania

Cu mare placere Ana Maria!


Citeaza mesajul

Afisare de la 1 la 4 din : 4 posturi