Forum oniromantie

Participa si tu la discutie Avem 593 de subiecte si 1640 postari foarte interesante.

Cautare forum


Alexandra

AlexandraArad, Arad

Buna. am avut un vis foarte urat. am sa povestesc pe scurt ce m-a terorizat. stateamn cu sotul meu in pat si dintr.o data s-a aprins lumina in alta camera. a mers si a stins.o. eu i.am zis ca e ceva ciudat. pe urma ne-am pus din nou in pat iar spre noi venea !dracu ! (cum ii spunem noi) , dar vedeam doar o umbra. in acest timp eu incercam sa imi trezesc sotul dar nu reuseam. in acel moment parca eram constienta ca visez si incercam sa ma trezesc dar nu puteam. pana ma trezit sotul meu din somn. dupa ce m.am trezit ma simteam lipsita de putere. este a 3a oara cand mi se intampla sa visez si sa nu ma pot trezi singura. de ce ?


Citeaza mesajul

Robert Popescu

Robert PopescuAlba Iulia, Romania

Buna Alexandra, intradevar aceste vise pot fi foarte infricosatoare dar nu iti face prea multe griji. Potrivit unor carti vechi de vise "diavolul" din vise poate reprezenta o parte a personalitatii noastre care trebuie depasite daca dorim ca viata noastra sa functioneze mai bine si sa fie mai frumoasa. O alta interpretare face referire la unele actiuni neatente, lipsa de compasiune sau indiferenta. Tocmai lipsa ta de putere accentueaza o lupta interioara cu posibile traume din copilarie.


Citeaza mesajul

Afisare de la 1 la 2 din : 2 posturi