Forum oniromantie

Participa si tu la discutie Avem 594 de subiecte si 1641 postari foarte interesante.

Cautare forum


Alex Alexandru

Alex Alexandru

Seara Buna! Ei bine, dupa cam 30-60 minute de CREEPY PASTA pe internet mi-am amintit de ceva very creepy din viata mea si aceela fiind un vis! Ei bine, ce e asa de creepy legat de vis, este ca imi amintesc acel vis desi nu a fost un cosmar sau ceva traumatizant, pana si acum! Am 22 de ani si cred ca visu asta l-am avut pe la 5-7 ani ! Deci da, e creepy, unde mai pui ca imi aduc aminte de vis de parca l-am avut acu 5 minute e si mai si! Ce vreau eu acum, este daca cineva ma poate ajuta sa-mi explice de ce? De ce imi aduc aminte acest vis, ce inseamna visu asta pentru mine? De ce nu altu, de ce asta! Imi aduc aminte doar ca acest vis a fost fooartee straniu la momentu ala, nu am fost speriat nici nu m-am simtit bine...a fost un sentiment ciudat care il am si acum cand imi aduc aminte visul! VISUL : Este cam 21-22 pm, e vara, e destul de intuneric afara, luna plina, nu e frig aerul de afara chiar este placut! Ies din casa cu mama pentru a da mancare la caine! Stam la sat, in curte undeva mai in spatele curti avem un nuc foarte batran si mare, langa nuc este o canapea mai veche, este asezata cu spatele la nuc, cu fatza spre drum, si fata de locu unde era cainele oarecum mai in fatza asa ca nu pot vedea la caine din aceea pozitie! De pe canapea se poate vedea luna, era maree, cel putin asa o vedeam in acea noapte si lumina destul de tare! Langa curtea noastra este o alta curte, este abandonata, fusese candva o casa dar numai era, a fost daramta si curtea lasata in paragina! Ma duc cu mama, ea se duce la caine iar eu ma asez pe canapea, stau acolo uitandu-ma la luna! Aici este unde visu o ia total razna, de undeva din fatza luni, ca si cum nu ar fii destul de ciudat 2 persoane imbracate in costum negru cu palari exact ca mafiotii din filmele cu italieni una din ele chiar avand o geanta in mana cad parca de nicaieri undeva in departare, eu raman oarecum calm, dar atent spre luna, dupa cateva secunde se aude ceva in curtea abandonata despre care va ziceam, vad o silueta in intuneric, incep sa ma speri, inconstient in loc sa ma duc la mama, sau poate imi era doar frica sa ma duc la ea fiindca era intuneric ma apropii de gardu care ma despatea de silueta, simt cum din ce in ce un fior ma ia si mai rau, atent spre acea silueta simt un fel de presiune asupra corpului, ma uit in jos si jumatate din corp pur si simplu disparuse, ca si cu Stiu ca mai sunt cateva detalii care posibil sa le fii uitat in timp! Altele precum ce facea mama, s-ar putea sa se fii alterat, fiindca nu-mi aduc aminte sa fii avut acel canine la care ma gandesc eu la varsta aia, desi stiu clar ca nu eram la scoala deci trebuie sa fii avut undeva la maxim 7 ani, desi curtea in visul meu, cea de langa era parasita, parca pe vremea aia ar fii trebuit ca inca sa fii ramas vechea casa de pe ea oarecum daramata dar inca intacta! Dar luna, cele 2 persoane, silueta din intuneric, tot ce am zis parca au ramas fixate in capul meu, si simt ca visul asta o sa-mi ramana peste multi ani, poate pana cand voi muri! Daca are cineva vre-o idee ce ar fii, sunt nou p-aici :) sper ca cineva sa ma faca sa inteleg de ce?Este exclus sa fie o trauma deoarece cum am si zis, nu m-am trezit speriat, strigand sau ceva de genu, ci doar a fost "magic" si "ciudat" si oarecum "real"!


Citeaza mesajul

Alex Alexandru

Alex Alexandru

Laptopul mai face figuri si nu stiu de ce nu mi-a scris tot aici asa ca o sa completez pintr-un reply deoarece nu gasesc un buton de edit! "jumatate din corp pur si simplu disparuse, ca si cum mi-ar fii fost retezat de la solduri in jos, desi nu pluteam in neant era doar o senzatie ciudata, de parca jumatatea de jos era transparenta, ca al o fantoma ca sa zic asa!" Deasemnea am observat niste greseli de exprimare pentru care imi cer scuze dar sper ca sa ma fii facut inteles per total!


Citeaza mesajul

Afisare de la 1 la 2 din : 2 posturi