Forum oniromantie

Participa si tu la discutie Avem 593 de subiecte si 1640 postari foarte interesante.

Cautare forum


Olaru Bianca Maria

Olaru Bianca MariaBalcani, Bacau

Am avut un vis foarte ciudat, o vipera rosie cu doua capete(capuri) care sarea la mine, dar nu a reusit sa ma muste pentru ca am reusit sa o omor cu ajutorul fratelui meu. Ati putea sa imi spuneti ce semnificatie are aces vis?


Citeaza mesajul

Andrea Ionescu

Andrea IonescuTimisoara, Romania

Buna Bianaca, vipera cu doua capete din visul tau face referire fie la viata de famile / sentimentala sapu poate chiar direct la ceva colegi de munca. Va simtiti atacata sau agasata si este nevoie de cooperare si munca in echipa pentru a finaliza un proiect sau a ajunge la o intelegere. Poate ca va simtiti suprasolicitata si nu mai stiti in ce directie sa o apucati, astfel actiunile dumneavoastra sunt contraproductive, dar totodata, aceast sarpe cu doua capete poate fi strans legat si de o relatie complicata, opinii diferite, contradictii, viziuni diferite, etc. Faptul ca ai omorat acest sarpe cu doua capete evidentiaza dorinta de a pune capat unei relatii, indiferente de natura acestei, colegiale, sentimentale, etc.


Citeaza mesajul

Afisare de la 1 la 2 din : 2 posturi