Forum oniromantie

Participa si tu la discutie Avem 573 de subiecte si 1595 postari foarte interesante.

Cautare forum

Lungu Maria Daria

Lungu Maria DariaBucuresci, Hunedoara

Într-o noapte (adică ieri) am visat că mă fugărea în grădină (stau la casă) un păianjen ca o omidă portocalie cu gura albastră, și nu știu e ce, dar a murit. A doua noapte am visat că tatăl meu avea o cheie și vroia să descuie o cămăruță mică în perete în care era vin, (era noapte, deci nu prea vedea din cauza întunericului) și uitase unde e, și am vrut să-l ajut, ne-am dus într-un colț al casei, și erau doi păianjeni lîngă noi, o tarantulă, și un păianjen negru, ca o libelulă. Libelula-păianjen m-a fugărit în grădină, (păianjenul de ieri era tot acolo) și cînd am făcut o curbă în grădină, și libelula-păianjen mi-a intrat în gură, și m-am trezit imediat. Ce înseamnă?
scris in 22 / 06 / 2020 la 10:40:10 AM

Citeaza mesajul

Popa Andrei

Popa AndreiMosnita Noua, Timis

Buna Maria, paianjenii din visele tale pot sugrea diverse sentimente de frica din trecutul tau. Poate ca vrei sa pastrezi distanta anumite persoane sau situatii. Faptul ca paianenul era mare si negru iti sugereaza ca este vorba si despre o lipsa de onestitate din partea cuiva, aceasta te poate afecta si iti poate genrea sentimente de dezamagire. Numai bine !
scris in 27 / 06 / 2020 la 12:27:51 PM

Citeaza mesajul

Lungu Maria Daria

Lungu Maria DariaBucuresci, Hunedoara

Buna Maria, paianjenii din visele tale pot sugrea diverse sentimente de frica din trecutul tau. Poate ca vrei sa pastrezi distanta anumite persoane sau situatii. Faptul ca paianenul era mare si negru iti sugereaza ca este vorba si despre o lipsa de onestitate din partea cuiva, aceasta te poate afecta si iti poate genrea sentimente de dezamagire. Numai bine !
Mulțumesc!
scris in 29 / 06 / 2020 la 10:59:19 AM

Citeaza mesajul

Afisare de la 1 la 3 din : 3 posturi