Forum oniromantie

Participa si tu la discutie Avem 593 de subiecte si 1640 postari foarte interesante.

Cautare forum


Trusca Iosif

Trusca IosifMunicipiul Bucuresti, Bucuresti

Buna seara, Maine de dimineata trebuie sa plec cu bunicii mei la tara sa culeg via. Am visat ca am plecat pe jos inaintea jor si ca eram intr-un mic orasel si nu era nimeni pe strazi, pe care l-am mai visat pana acum de cateva ori. La un moment dat, pe strada observ un baiat grasut de etnie rroma imbracat cu un tricou negru. Primul instinct a fost sa fug de el dar pana la urma m-am dus inspre acesta. Urmatoarea secventa ma duce in subsolul casei in care am locuit pana la 16 ani, cand m-am mutat de la bunicii materni la cei paterni in urma mai multor certuri (spun asta pentru ca sunt marcat de acel loc). In vis eu ma bateam cu respectivul, lovindu-l destul de tare, insa la un moment dat am incetinit ritmul pentru ca el putea sa ma loveasca inapoi cu brutalitate insa a ales sa nu faca asta. L-am intrebat "De ce nu lovesti si tu mai tare?" dar nu am primit niciun raspuns. La un moment dat ii spun sa ne oprim din bataie si l-am imbratisat spunandu-i ca mi-a castigat respectul, dupa care l-am intrebat: "Nu imi ajung banii sa platesc ce am luat, cum crezi ca pot rezolva asta?" la care imi raspunde" Nu e nicio problema, platesc eu acum". I-am spus ca vreau sa fim prieteni si ca il voi mai vizita cand trec prin zona sa ma revansez fata de el. Stiu ca poate pare un vis foarte penibil, insa imi aduc aminte toate detaliile si ma gandesc sa nu aiba vreo semnificatie ascunsa. Va multumesc!


Citeaza mesajul

Afisare de la 1 la 1 din : 1 posturi